MINEWORLD.PL - Serwery Minecraft

Pełna wersja: [PRZEWODNIK] Zabezpieczenie domku przed innymi.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam w kolejnym sobotnim poradniku Uśmiech
Dziś napisałem dla was poradnik o zabezpieczeniu domku przed innymi graczami. Wcześniej troszkę o tym gadałem, ale postanowiłem rozwinąć temat w tym poradniku. Miłego czytania Duży Uśmiech


1. BRAMA
Brama.. czy się nie pomyliłem czasem? - zapytają pewnie niektórzy. Nie, nie pomyliłem się. Brama, której nie da się przeskoczyć w żaden sposób jest idealna. Jeśli ktoś nie ma enderpereł i refrenusów to jej nie przekroczy. Jeśli znajduje się ona dość daleko od granicy twojej działki (minimum 6 bloków) możesz być spokojny, o ile nie zostawiłeś otwartych furtek! Duży Uśmiech


2. KORYTARZE
Korytarze często występują w domkach i tam, gdzie jest dużo pomieszczeń. Jeśli możesz - zrób korytarz na jedną kratkę w szerokości i będzie trudniej dostać się do twojego domu refrenusem. Jeśli będziesz miał ogromny korytarz na 10 kratek wszerz jest większa możliwość, że pewnego wieczora znajdziesz niespodziewanego gościa Duży Uśmiech.

3. RÓŻNE ZABEZPIECZENIA
A) Jeśli chcesz, możesz dokoła swojego domku zrobić fosę z lawy. Dodatkowo zabezpieczy wasz dom i doda klimatu. Fosa może być odrazu przy bramie, przez co nie będzie można jej przeskoczyć. Ja bym zrobił ogromny zamek na górze otoczony fosą z  lawy Duży Uśmiech.
Cool Nie teleportuj do siebie innych graczy i schowaj się na mapie komendą /mapa ukryj. Dzięki tym dwóm rzeczom w twojej budowli nikt nie ustawi /sethome i nie odnajdzie jej szybko na mapie.
C) W przejściach zawsze stawiaj drzwi! Ale o tym więcej w następnej radzie Uśmiech.

4. DRZWI
W przejściach zawsze stawiaj drzwi, przez co, gdy ktoś teleportuje się do jednego pokoju nie będzie mógł bez wcześniej wspominanych dwóch rzeczy się tam dostać. Przy okazji, gdy ktoś będzie Cię gonił możesz zamykać za sobą drzwi a on nie będzie mógł przejść, jeśli nie ma refrenusów i pereł. Przy okazji tak jak na skrzynkach zabezpiecz swoje drzwi tabliczką o treści:

[PRYWATNE]
TWÓJ NICK

*NICK OSOBY, KTÓRĄ CHCESZ DODAĆ DO SKRZYNKI

*NICK DRUGIEJ OSOBY, KTÓRĄ CHCESZ DODAĆ DO SKRZYNKI
                      (punkty z czerwonymi gwiazdkami nie są wymagane)

5. ZABEZPIECZENIE STOJAKÓW
Od pewnego czasu trzeba zabezpieczać stojaki. Nawet na działce jest sposób, że ktoś ukradnie wam seta ze stojaka - najlepiej trzymać seta w pomieszczeniu 1x1 i być spokojnym, że nikt wam nie ukradnie waszą ulubioną zbroję. Drugim sposobem jest ukryte wejście do pomieszczenia ze stojakami - ale przecież refrenusem można się tam dostać, więc nie polecam Oczko Pierwszy sposób na kratkę 1 x 1 jest dobry i życzę miłej gry na serwerze Uśmiech.

Tyle z mojej strony - dziękuję.