MINEWORLD.PL - Serwery Minecraft

Pełna wersja: [PROPOZYCJA] Także ten... księgowość?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Propozycja

Survival

Czasami w życiu bywa tak, że mamy pakiet aukcjoner i więcej niż 3 przedmioty na ak. Czasami bywa też tak, że mamy stanowisko na targu. Może się też wydarzyć sytuacja, gdy mamy własne sklepy poza bezpieczną strefą. Jak każdy wie, często bywa że mamy 100 przedmiotów na ak, kilkadziesiąt skrzyń <sklepów> na targu i całą dzielnicę handlową w Auris gdzie jest kolejne kilkadziesiąt sklepów. Zapanowanie nad przychodami i uzupełnieniem sklepów zaczyna bywać skomplikowane i czasochłonne. 

A konkretnie, nawet jeśli ktoś akurat nie ma 100 sklepów i 100 przedmiotów na ak to i tak może skorzystać z wprowadzenia asystenta handlarza, skryptu będącego wirtualnym księgowym, notującym np. ostatnie 100 transakcji i umożliwiającym wgląd do informacji CO i ZA ILE się sprzedało.
Obecnie (na ak) otrzymujemy informację "Gracz MiroTcz kupił od ciebie przedmiot za 1999MC". I tyle. Pierwszą częścią propozycji jest zmiana zmiana tej wiadomości z ak na wzór tej ze sklepu, czyli zawarcie w wiadomości informacji o ilości oraz rodzaju zakupionego towaru: "Gracz MiroTcz kupił od ciebie 8 block of diamond za 1999MC".
Druga, ważniejsza część propozycji, to dostęp do archiwalnych transakcji, podobnie jak mamy dostęp do historii wiadomości przez /pm history. Rozumiem, że po tysiącach transakcji mogłoby to obciążać serwer i/lub przestawać być czytelne, toteż wystarczy gdyby historia zawierała informację o ostatnich 50, 100 lub 150 transakcjach. Podejrzewam też, że łatwo da się zaadaptować skrypt z historią wiadomości na historię transakcji, niestety nie masz Wodzu tego kodu na githubie więc pewien nie jestem Uśmiech
Popieram te słowa ,Cesarzowa Lmaopolis
Sama osobiście miałam taką sytuacje iż dostałam info na forum, że gracz kupił coś ode mnie ja mu podziękowałam za zakup potek a on do mnie: "ja nie kupowałem potek tylko strzały" (zapomniałam że mam je wystawione na ak) więc jeśli byłaby technicznie możliwość zmiany komunikatu na to co zaproponował Burgund jestem jak najbardziej za tym.

Jeśli chodzi o historie transakcji również by się przydały, miałam taki czas, że wystawiałam duża ilość potek w różnych cenach a taka historia transakcji pozwoliłaby na łatwiejszą weryfikacje która cena jest najodpowiedniejsza dla danego przedmiotu (ponieważ przedmiot z tej cenie schodzi) i pozwoliłaby nie zagubić się w gąszczu sprzedawanych przedmiotów. Więc jeśli obydwie propozycje są wykonalne technicznie to podpisuje się pod nimi obiema łapkami i również proszę o ich realizacje Oczko
Nie spotkałem się jeszcze z tak dobrym pomysłem. To była by bajka.
Fire podpisuje się pod tym obiema rękami
Również uważam że historia ostatnich transakcji powinna być dodana na serwer. Informacja kto, ile i w jakich ilościach kupuje znacznie ułatwiła by 1. Zaopatrzanie wszystkich naszych punktów sprzedaży (nie musielibyśmy biegać po wszystkich naszych sklepach i szukać gdzie co się wyprzedało) i 2. Dostosowanie sprzedawanego towaru do potrzeb ludzi ( przykładowo wystawiamy 10 stacków cementu, sprzedaje się on w całości podczas gdy jesteśmy offline, wchodzimy i widzimy że kupiła go 1 osoba czyli pewnie buduje coś większego i będzie potrzebowała więcej ). Jestem jak najbardziej za.
Co do pomysłu, jestem jak najbardziej za. Co prawda nie mam wykupionego domku, nie sprzedaję w nim itemów, stoiska i wykupionego handlarza, ale to na pewno będzie plus, gdy wykupię pakiet stu slotów na ak. Będzie można prowadzić całkiem całkiem interesy, oparte na dokładnych danych.
Mam nadzieję, że pomysł zostanie zrealizowany, bo jest idealny dla wszystkich, którzy chcą poważnie podejść do swojego biznes zarabiania minecoinsów Uśmiech
Wątek ucichł, a mi bardzo brakuje informacji o historii transakcji dokonanych, kiedy jestem offline Smutek Ostatnio po wejściu zauważyłem, że z mojego konta zniknął ponad 1 mln MC i chwilę mi zajęło znalezienie przyczyny ;D Z pewnością autorowi wątku jest to zupełnie obojętne, ale czy propozycja ma szansę na realizację?
(05-12-2018, 17:04 PM)TheZerter napisał(a): [ -> ]Wątek ucichł, a mi bardzo brakuje informacji o historii transakcji dokonanych, kiedy jestem offline Smutek Ostatnio po wejściu zauważyłem, że z mojego konta zniknął ponad 1 mln MC i chwilę mi zajęło znalezienie przyczyny ;D Z pewnością autorowi wątku jest to zupełnie obojętne, ale czy propozycja ma szansę na realizację?

Propozycja będzie realizowana, być może jeszcze w tym roku. Edytowanie obecnego pluginu na aukcje jest nieopłacalne (przy okazji: to nie jest mój plugin) stąd też uważam, że lepiej będzie przygotować nowy plugin od aukcji zawierający wspomnianą funkcję.
Realizacja propozycji będzie miała miejsce najprawdopodobniej w przyszłym miesiącu. Przy okazji może dojdą do tego jako część całego projektu aukcje "Zwierzaków", które również były wcześniej proponowane.
Stron: 1 2