MINEWORLD.PL - Serwery Minecraft

Pełna wersja: Złoty pociąg nr 12
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Tym razem podpowiedzią do złotego pociągu jest tylko obrazek:

https://zapodaj.net/09c02656d4520.bmp.html


Powodzenia
Jak widać, zadanie okazało się dla was niełatwe, dlatego dam wam małą podpowiedź:
Zastanówcie się, dlaczego użyłem formatu bmp, a nie innego.
Pliki w formacie BMP nie są kompresowane, co oznacza, że kolory po obróbce i zapisie zostają dokładnie takie, jakie były, co do bitu. Niestety powoduje to znaczne powiększenie wagi pliku.
Wygląda na to, że pociąg nr 12 okazał się znacznie trudniejszy niż poprzednie. Jako podpowiedź tym razem powiem wam w prost, że informacje zakodowałem za pomocą kolorów w obrazku.
Przepraszam za moją nieobecność, ale niestety skumulowało mi się ostatnio różnych innych zajęć, o ciągle zapominałem napisać.
Teraz dam taką podpowiedź:
1 kolor - 1 znak

I informuję, że dopóki nie uporam się z sesją, event będzie zawieszony, czyli wciąż można szukać obecnego pociągu, ale następny czy podpowiedź może pojawić się prawdopodobnie gdzieś po 05.02.2019. Uprzedzam, że datę podałem tak mniej-więcej orientacyjnie, i nie jest dokładnym terminem.
1 kolor odpowiada 1 znakowi / symbolowi czyli może literze, może cyfrze, a może jakiemuś innemu dziwadłu… W każdym razie, chyba jednak z poziomem trudności tej zagadki za bardzo mnie poniosło Płacz ze śmiechu
kodowanie
kodowanie znaków
kodowanie jednego koloru = kodowanie jednego znaku
Tai Tham
Jawajski Mahjong