MINEWORLD.PL - Serwery Minecraft

Pełna wersja: Segregator itemków
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dzień dobry. 

Wypada przeprosić, że dawno nie zaglądałem na wstępie? Bo pewien nie jestem. 

W każdym razie temat mam taki głównie do Jaśnie Panującego Admina (tu nie ma ironii, zwrot wynika z zamiłowania do fantastyki i sesji rpg). Na wcześniejszych edycjach robiłem wielkie sortownie itemków i opierałem je na różnych schematach. Właściwie trzech. Krążące wagoniki, hoopery podające itemki dalej oraz wodne koło. Niestety za każdym razem system się wykrzaczał. Tzn, nie od razu. Po jakimś czasie działania potrafił przepuszczać itemki inne niż wybrany oraz przede wszystkim (i to robił bardzo często) nie łapał swoich itemków, lecz pozwalał im lecieć dalej. Winą było (chyba) inne ustawienie ticków na survivalu niż bazowe. 

Testowałem te systemy zarówno na creative tutaj jak i sobie na singlu. W obu przypadkach działały poprawnie (i chociaż w trakcie konstrukcji zdarzały mi się wady, to ostateczne wersje były ich pozbawione i wciąż wykrzaczały wybieranie itemków) przez dowolny okres czasu. Pytanko: czy taki problem może zniknąć na nowej edycji, nie wiadomo czy zniknie czy też może robiłem jakiś błąd którego nie rozumiałem i ktoś da radę mi wskazać?
Kiedyś już o tym pisałem - jedyna rzecz, która działa inaczej to hoppery.
Możesz przeczytać o tym tutaj: http://forum.mineworld.pl/showthread.php...51#pid9951
Quaczek, przypominam ze na nowej edycji będzie limiter bytów i taki sortownik może nie działać.
No właśnie, hoppery działają inaczej (tzn nie działają tylko w formie sortownika, w każdej innej rzeczy, np. super smelterów działają poprawnie). Ale właśnie hoppery są konieczne przy sortowaniu bo to one odsiewają itemki i są blokowane obwodem z komparatora i redstone torcha. Nawet jak na górze system dostarczający i przesiewający itemki jest robiony wózkami czy wodą to wciąż rozkrzacza mi sortowniki. Jak rozumiem nie mam co pchać się dalej w takie budowle bo ten sam błąd mi będzie się powtarza.

A ktoś może zna inną metodę budowania sortowników?

Jakoś to rozkminię i obejdę w końcu! Musi się dać! Duży Uśmiech
Bardzo prostą metodę sortowania miał majster ale wstępnie trzeba było sortować itemki np na: rudy, jedzenie itd. Nie potrzeba było mechanizmów redstone tylko 4-6 hopperów i skrzynie duże, a jak to wyglądało dokładniej to pytaj się jego. Duży Uśmiech
Zawsze to jakiś prosty system sortowania.