MINEWORLD.PL - Serwery Minecraft

Pełna wersja: [Propozycja] Wyłączenie Fantomów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
1. Typ wątku: [PROPOZYCJA]
2. Nazwa serwera: Survival
3. OPIS

Wychodzę z propozycją wyłączenia fantomów na świecie survival. 
Moby miałyby zostać wyłączone jedynie na podstawowym świecie. Na warpach moby respiłyby się 
normalnie. Nie uniemożliwiłoby to pozyskiwania z nich itemów czy schwytania jako peta.

Ja rozumiem że to jest survival i że powinno być trudno ale to co te moby robią,
to jest przesada Płacz ze śmiechu. W dodatku zabijesz jednego to kolejne 3 się zrespią...
Kiedy zapada zmrok budowanie, czy inne prace wykonywane w miejscu, 
są czasami niemożliwe. 
[Obrazek: b97fe2e4ddcea19fgen.png]

Sami wiecie jak to wygląda.
Czekam na wasze wypowiedzi odnośnie tej propozycji 
Temat regularnie poruszany na czacie, sam miałem ten wątek zakładać a tu nareszcie pojawia się bohater, który mówi to co ludzie chcą usłyszeć. Zdecydowanie na tak, ten mob w multiplayerze jest zupełnym absurdem. Dla równowagi można rozważyć częstszy spawn na mapach z bossami
Bana im!
Jestem na nie. Nie jestem zwolennikiem "rozwiązywania" spraw w sposób: "Coś się nie podoba to wywalmy, zbanujmy lub zabrońmy tego." Nie uważam tego za rozwiązywanie problemów a jedynie ich omijanie. Natomiast zdaje sobie sprawę, że ten aspekt traci na balansie w momencie, gdy praktycznie niemożliwym jest pójście spać na serwerze. Ponieważ niekiedy wymagało by to pójścia spać naraz niekiedy 40+ osób w tym samym momencie. Jednocześnie uważam za rozsądne poprawienie balansu opcje w której to zerowanie licznik nieprzespanych nocy następowałoby poprzez zwykłe położenie się w łózko podczas nocy bez konieczności zasypiania. A nie jak to jest aktualnie, że wymaganie jest przespanie nocy. Wydaje mi się to bardziej rozsądna forma poprawa obecnej sytuacji bez konieczności blokowania konkretnego elementu gry.
Osobiście jestem na nie. Może zamiast usuwać je całkowicie to ograniczyć ich ilość respienia się na chunk albo jeśli się da to w ustawieniach gracza dać opcje wyłączenia ich na działkach gracza, wtedy każdy zadecyduje czy chce je mieć na swoich działkach czy nie.
Fantomy mają już od dawna blokadę spawnowania się na działkach oraz limit na chunk.
To ja nie rozumiem w czym jest problem w takim razie o.O
Problem jest taki jak napisał Rodriqez.
Gracz nie ma normalnej kontroli nad spawnowaniem się fantomów przez niemożność spania.

Podane rozwiązanie w postaci zerowania licznika nieprzespanych nocy jest proste w wykonaniu i najmniej ingeruje w grę.