Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


  Gildie - poradnik
Napisane przez: MiroTcz - 16-09-2017, 20:13 PM - Odpowiedzi (2)

"Gildie" to dodatek wprowadzony na serwer Survival. Ułatwia on integrowanie się graczy szukających wspólnej gry oraz rywalizacji z innymi grupami. System gildii wprowadza m.in prywatny czat gildii, wspólny budżet gildii, podgląd statystyk członków, lista członków i wiele innych opcji.

Dodanie gildii nie wprowadza znaczących zmian w systemie działkowym i korzystanie z gildii jest zupełnie dobrowolne. W skrócie: Dla graczy, których nie interesują gildie nie zmieni się nic. Poniżej omówię najważniejsze kwestie oraz komendy.


Gracze na serwerze survival podzieleni są na 4 grupy:
- Cywile (gracze nienależący do gildii)
- Neutralni (gracze będący członkami innej gildii nie będącej rywalem ani sojusznikiem twojej gildii)
- Sojusznicy (gracze będący członkami innej gildii oznaczonej jako sojuszniczej)
- Wrogowie (gracze będący członkami innej gildii oznaczonej jako rywal lub w stanie wojny z twoją gildią)

Pierwsze kroki

Główną komendą gildii jest /clan. (komendy mają angielską składnię, opis jest polski; może zostaną dodane polskie odpowiedniki komend, a przynajmniej cześć, ponieważ komend jest bardzo dużo)

Aby założyć gildię należy użyć komendy /clan create <tag> <nazwa>.
<tag> - zawiera minimum 2 znaki np. "GA" albo "&4GA"
<nazwa> - pełna nazwa gildii np. "Gildia Adminkowo"
Przykład komendy: /clan create &4GA Gildia Adminkowo

Założenie gildii jest darmowe. Każda utworzona gildia potrzebuje podstawowej weryfikacji by
korzystać z wielu opcji. Weryfikacja gildii odbywa się przy użyciu komendy /clan verify. Weryfikacja kosztuje 200 000 MineCoins. 
Dodatkowo można zgłosić zweryfikowaną gildię na forum w dziale "Gildie graczy". Dzięki temu można liczyć na lepsze wsparcie administracji i szybsze rozwiązywanie ewentualnych problemów.  Ponadto oferujemy takiej gildii możliwość założenia prywatnego kanału na naszym Discordzie.

Zaproszenie gracza do gildii

Aby zaprosić gracza do gildii należy skorzystać z polecenia /clan invite <nick>. Gracz będzie musiał odpowiedzieć używając komendy /accept lub /deny

Czat prywatny gildii

Jedna z ciekawszych opcji. Dzięki niej można wygodnie komunikować się z pozostałymi członkami gildii.
Komenda wygląda tak: /. <treść wiadomości>

Lista gildii

Pod komendą /clan list można znaleźć listę wszystkich gildii.

Profil gildii

Aby wyświetlić profil swojej gildii wystarczy wpisać komendę /clan profile
Aby sprawdzić inną gildię można skorzystać z komendy /clan profile <tag>.

[Obrazek: gildia1.png]

Ustawianie oraz usuwanie bazy (home) gildii

Gildia może mieć swój własny punkt teleportu. Można utworzyć go komendą /clan home set.
Aby usunąć bazę (home) trzeba wpisać /clan home clear. Można mieć 1 taki home.

Budżet gildii

Gildia może mieć wspólny majątek, do którego każdy członek może wpłacać pieniądze.
Aby wpłacić pieniądze należy użyć komendy /clan bank deposit <ilość>.
Aby sprawdzić stan konta gildii trzeba mieć status zaufanego członka. Komenda: /clan bank status.
Aby wypłacać pieniądze z konta gildii trzeba mieć status lidera. Komenda: /clan bank withdraw <ilość>.

Tablica ogłoszeń

W tablicy ogłoszeń pojawiają się systemowe ogłoszenia generowane np. przy dojściu lub odejściu gracza
z gildii. Oprócz tego można zamieszczać tam własne ogłoszenia. Służy do tego komenda: /clan bb <treść>.
Podgląd tablicy ogłoszeń: /clan bb

Dodawanie gildii do działek

Aby dodać gildię do działek należy użyć komendy /dodaj cSmutektag> lub /dodajwszedzie cSmutektag>. Zasady obowiązujące są takie same jak w przypadku dodawania pojedynczych osób. 

Wojny gildii

Aby wejść w wojnę z gildią musi być zgoda obu stron. Zapytanie o wojnę wysyła się komendą:
/clan war start <tag>. Wojna będzie trwać do czasu jej zakończenia, do czego również konieczna jest zgoda obu stron (komenda /clan war end <tag>).


Ranking gildii

Pozycja gildii w rankingu zależy od jej KDR. KDR to stosunek zabójstw do śmierci w gildii.
Z zabójstw punktowane są: zabójstwa rywali (2pkt.) i zabójstwa neutralnych (1pkt.) Zabójstwa cywili nie mają wpływu na ranking.

Wzór na KDR: ((ilość zabójstw rywali * 2) + (ilość zabójstw neutralnych * 1)) / 2
Kalkulator KDR: link

[b]Zaufani członkowie[/b]

Zaufani członkowie otrzymują kilka dodatkowych opcji w swojej gildii. Aby nadać graczowi status zaufanego należy użyć komendy /clan trust <nick>.


Liderzy gildii

Liderzy gildii mogą podejmować wszelkie decyzje związane z gildią. Aby uczynić gracza liderem należy użyć komendy /clan promote <nick>.

Opuszczenie gildii

Aby opuścić gildię nalezy skorzystać z polecenia /clan resign.

Rozwiązanie gildii

Aby rozwiązać gildię należy użyć komendy /clan disband. Wymagana jest obecność oraz potwierdzenie przez wszystkich liderów gildii.



Pozostałe komendy można znaleźć pod /clan.

Czytaj dalej..

  [PRZEWODNIK] Jak dobrze zarabiać?
Napisane przez: xRivist - 16-09-2017, 17:23 PM - Brak odpowiedzi

Witajcie w kolejnym poradniku Oczko
Dość intrygujący temat - więc pewnie będzie dużo wyświetleń - nie oszukujmy się, każdy chce mieć dużo pieniędzy na serwerze Płacz ze śmiechu

1. FARMA BRODAWEK
Tak więc powiem wam jak zarabiałem na 1 edycji MineWorld na trybie Survival Oczko. A więc pamiętajcie - na samym początku nie będziecie zarabiać dużo, dopiero po pewnym czasie. Na samym początku poszedłem do Netheru i poszukałem piasku dusz - bardzo dużo go znalazłem. Brodawki dostałem od znajomej i wtedy dość śmieszna sytuacja wyszła - nie miałem gdzie zrobić farmy, więc zrobiłem je na 1 piętrze mojego domu Płacz ze śmiechu. Na samym początku miałem pewnie z  10 brodawek. Następnym punktem jest zdobycie itemu z bossów - a dokładniej MAŚLANY KILOF. Ma on duże szczęście, więc wypada więcej brodawek. Polecam zrobić sobie farmę nad domkiem / pod domkiem - po prostu tam, gdzie spędzamy dużo czasu. Gdy zbierzemy pierwsze DOJRZAŁE brodawki nie sprzedawajmy ich - powiększajmy naszą farmę. Gdy już za jednym zebraniem dojrzałych brodawek będziemy zadowoleni z naszej sprzedaży ich - możemy przestać powiększać farmę, ale nie musimy. PAMIĘTAJCIE! Nie wolno być AFK przy takiej farmie. Chcesz być AFK - idź na spawn. 10 sekund Cię nie zbawi, pąmietaj.

2. FARMA TRZCINY
Jeśli mieszkamy przy dość sporym zbiorniku wodnym możemy posadzić przy jego krawędziach trzcinę. Tak samo jak ze zbieraniem brodawek - nie musimy sprzedawać od razu naszych pierwszych zebranych trzcin, tylko dokładać ich coraz więcej przy krawędziach. Gdy już nasze całe jezioro czy cokolwiek z wodą jest "otoczone" trzciną, możemy zacząć sprzedawać - radzę zbierać do skrzynki i gdy będzie już pełna wtedy brać do ekwipunku i sprzedać. Możemy również sami stworzyć tam gdzie chcemy taką farmę - musimy mieć źródło wody (wylane 4 pełne wiadra wody do pustej dziury 2 x 2), następnie zrobić pasy. Pasy robimy z bloku trawy/piasku i wody. Wygląda to tak: pas piasku, pas wody, pas piasku, pas wody i tak dalej.. Na piasku kładziemy trzcinę i ona nam rośnie.

3. PROGRAM POLECENIA
Dzięki PP (Programowi Polecania) dostajemy na serwerze 15 tysięcy MineCoinsów! Wystarczy niewiele - polubić nasz profil na Facebook`u i napisać komentarz w dowolnym miejscu oraz  subskrybować nasz kanał na YT (YouTube) i dodać komentarz pod dowolnym filmikiem Oczko. Więcej w temacie tutaj.

PAMIĘTAJCIE, WĄTEK ZAWSZE MOŻE BYĆ EDYTOWANY! JEŚLI KTOŚ Z GRACZY MA OCHOTĘ NA DODANIE FARMY, DZIĘKI KTÓREJ DOBRZE ZAROBIŁ NIECH PISZE NA PV Uśmiech BARDZO CHĘTNIE PRZYJMĘ POMYSŁU GRACZY I DODAM DO PORADNIKA Uśmiech Z GÓRY DZIĘKUJĘ.  

Czytaj dalej..

  [PRZEWODNIK] Jak dobrze zarabiać?
Napisane przez: xRivist - 16-09-2017, 17:23 PM - Brak odpowiedzi

Witajcie w kolejnym poradniku Oczko
Dość intrygujący temat - więc pewnie będzie dużo wyświetleń - nie oszukujmy się, każdy chce mieć dużo pieniędzy na serwerze Płacz ze śmiechu

1. FARMA BRODAWEK
Tak więc powiem wam jak zarabiałem na 1 edycji MineWorld na trybie Survival Oczko. A więc pamiętajcie - na samym początku nie będziecie zarabiać dużo, dopiero po pewnym czasie. Na samym początku poszedłem do Netheru i poszukałem piasku dusz - bardzo dużo go znalazłem. Brodawki dostałem od znajomej i wtedy dość śmieszna sytuacja wyszła - nie miałem gdzie zrobić farmy, więc zrobiłem je na 1 piętrze mojego domu Płacz ze śmiechu. Na samym początku miałem pewnie z  10 brodawek. Następnym punktem jest zdobycie itemu z bossów - a dokładniej MAŚLANY KILOF. Ma on duże szczęście, więc wypada więcej brodawek. Polecam zrobić sobie farmę nad domkiem / pod domkiem - po prostu tam, gdzie spędzamy dużo czasu. Gdy zbierzemy pierwsze DOJRZAŁE brodawki nie sprzedawajmy ich - powiększajmy naszą farmę. Gdy już za jednym zebraniem dojrzałych brodawek będziemy zadowoleni z naszej sprzedaży ich - możemy przestać powiększać farmę, ale nie musimy. PAMIĘTAJCIE! Nie wolno być AFK przy takiej farmie. Chcesz być AFK - idź na spawn. 10 sekund Cię nie zbawi, pąmietaj.

2. FARMA TRZCINY
Jeśli mieszkamy przy dość sporym zbiorniku wodnym możemy posadzić przy jego krawędziach trzcinę. Tak samo jak ze zbieraniem brodawek - nie musimy sprzedawać od razu naszych pierwszych zebranych trzcin, tylko dokładać ich coraz więcej przy krawędziach. Gdy już nasze całe jezioro czy cokolwiek z wodą jest "otoczone" trzciną, możemy zacząć sprzedawać - radzę zbierać do skrzynki i gdy będzie już pełna wtedy brać do ekwipunku i sprzedać. Możemy również sami stworzyć tam gdzie chcemy taką farmę - musimy mieć źródło wody (wylane 4 pełne wiadra wody do pustej dziury 2 x 2), następnie zrobić pasy. Pasy robimy z bloku trawy/piasku i wody. Wygląda to tak: pas piasku, pas wody, pas piasku, pas wody i tak dalej.. Na piasku kładziemy trzcinę i ona nam rośnie.

3. PROGRAM POLECENIA
Dzięki PP (Programowi Polecania) dostajemy na serwerze 15 tysięcy MineCoinsów! Wystarczy niewiele - polubić nasz profil na Facebook`u i napisać komentarz w dowolnym miejscu oraz  subskrybować nasz kanał na YT (YouTube) i dodać komentarz pod dowolnym filmikiem Oczko. Więcej w temacie tutaj.

PAMIĘTAJCIE, WĄTEK ZAWSZE MOŻE BYĆ EDYTOWANY! JEŚLI KTOŚ Z GRACZY MA OCHOTĘ NA DODANIE FARMY, DZIĘKI KTÓREJ DOBRZE ZAROBIŁ NIECH PISZE NA PV Uśmiech BARDZO CHĘTNIE PRZYJMĘ POMYSŁU GRACZY I DODAM DO PORADNIKA Uśmiech Z GÓRY DZIĘKUJĘ.  

Czytaj dalej..

Smutek Goodbye :(
Napisane przez: Makkev - 16-09-2017, 16:33 PM - Odpowiedzi (17)

 Pa! Niestety od niedawna mam za dużo nauki na głowie. To tez znaczy że nie mam czasu żeby grać na serwerze. To przez naukę straciłem range  Smutek  To ze mnie nie ma to też, przez to że wkręciły mnie inne gry. A Minecraft to czasami mogę zobaczyć co się na nim dzieję. Życzę wam miłej gry i POWODZENIA. Może czasem z Damexti wbiję. No dobra nie przeciągam. Pa i miłej gry!!!! Duży Uśmiech  
 

       PS Myślę że w poniedziałek można zamknąć wątek Oczko

Czytaj dalej..

  Unban
Napisane przez: Michi00216 - 16-09-2017, 15:39 PM - Odpowiedzi (2)

1. Nick w grze: Michi00216
2. Data ukarania: 16.09.2017
3. Nick osoby karającej: Slou
4. Powód bana: Celowe przebywanie AFK
5. Dlaczego uważam, że powinienem dostać unban: Po pierwsze dziwi mnie że nie dostałem ostrzeżenia tylko od razu bana. Po drugie po banie przeczytałem regulamin na stronie i nie korzystam z jakichkolwiek zewnętrznych narzędzi/scryptów (I nie, nie szukałem luki w regulaminie).
Jeżeli dostałbym szansę powrotu na serwer zaprzestałbym tego "Celowego przebywania AFK" jak to nazwaliście.
EDIT: Ja czytałem regulamin wcześniej i uznałem że to się raczej nie zalicza. Samo zdanie w nawiasie o nie szukaniu luki mówi że już go czytałem

Czytaj dalej..

  Proszę o UB
Napisane przez: Kot_Droid - 16-09-2017, 12:00 PM - Odpowiedzi (2)

1. Nick w grze: Kot_Droid
2. Data ukarania: 16.09.2017
3. Nick osoby karającej: MiroTcz
4. Powód bana: czity, omijanie bana
5. Dlaczego uważam, że powinienem dostać unban: Bardzo przepraszam za to co zrobiłem, jeśli dostane unbana to więcej nie zagram na czitach, jeśli go niedostane to chciałbym wiedzieć czy mógł bym przynajmniej kupić unbana. 

Czytaj dalej..

Smutek UnBan
Napisane przez: Kot_Droid - 16-09-2017, 11:59 AM - Odpowiedzi (1)

1. Nick w grze: Kot_Droid
2. Data ukarania: 16.09.2017
3. Nick osoby karającej: MiroTcz
4. Powód bana: czity, omijanie bana
5. Dlaczego uważam, że powinienem dostać unban: Bardzo przepraszam za to co zrobiłem, jeśli dostane unbana to więcej nie zagram na czitach, jeśli go niedostane to chciałbym wiedzieć czy mógł bym przynajmniej kupić unbana. 

Czytaj dalej..

  SKARGA NA GRACZA: Red_Comparatora
Napisane przez: rp1048 - 16-09-2017, 11:38 AM - Odpowiedzi (7)

[Obrazek: unknown.png] 
Ten Red_Comparatora grozi mi na serwerze w trybie Creative

Czytaj dalej..

  Nasze Zwierzaki ^^
Napisane przez: _Tamai - 16-09-2017, 09:57 AM - Odpowiedzi (4)

Hejo wszystkim,
stworzyłam ten wątek z nudów. W tym wątku będziemy opowiadać o swoich zwierzakach Duży Uśmiech. Jeżeli nie macie jakiegoś, to możecie opowiedzieć o tym który jest Waszej babci, dziadka, cioci. Ja na przykład w domu nie mam żadnego zwierzaka, lecz moja babcia ma. Nazywa się Kama i jest owczarkiem niemieckim. Gdy się urodziłam była szczeniaczkiem Duży Uśmiech. Niestety, teraz ma już swoje lata (ma chyba 10, 11 czy 12 lat). Kiedyś przez małą dziurę w siatce od sąsiadów przychodziła Tina, była kundelkiem. Bawiła się z Kamą... Lecz, dlaczego "była" "kiedyś"? Bo niestety była bardzo ciekawska i wszędzie chodziła, dlatego też... Pewnego razu przejechał ją tir Smutek. Tak samo było z kotkiem Malinką, której sama nadawałam imię. Była czarno-biała. Wzięłam ją z działki i jechałam z nią do babci, bo moja mama nie chce mieć żadnych zwierzaków. Pamiętam, gdy wyszła ze swojej klatki (to była taka miękka klatka, nie że kraty i w ogóle) to weszła na moje kolana Love. Lubiła się z Kamą, siedziała na niej i lizała jej ucho. Bała się mnie trochę, przyzwyczaiła się do babci a do mnie jeszcze nie. Gdy się już powoli przyzwyczajała do mnie, spotkało ją to co Tinę. Przejechał ją tir. Została z niej tylko sierść. Teraz została tylko Kama, lecz z nią już pewnie niedługo też się pożegnam. Jak wspomniałam, ma już swoje lata. 

Piszcie o swoich zwierzakach Duży Uśmiech!

Czytaj dalej..

  MINELOTTO II EDYCJA
Napisane przez: MiroTcz - 16-09-2017, 09:42 AM - Odpowiedzi (2)

Znany wielu graczom minievent powraca! Pierwsze losowanie - wtorek 19.09.2017r. Co czeka na graczy? Jakie zmiany zaszły w MineLotto? Zapoznajcie się z informacjami poniżej.

Zasady

  1. Event "MineLotto" odbywać się będzie w każdy wtorek o godz. 20:00 na serwerze Survival.
  2. Osobą prowadzącą event jest Animekowa.
  3. Event polega na wytypowaniu 6 liczb z przedziału 1-49.
  4. Wytypowane liczby zapisujemy w komendzie /minelotto [liczba1 liczba2...] - bez przecinków do wtorku godz. 19:59'
  5. Losy można wysyłać w każdy dzień z wyjątkiem środy.
  6. W trakcie eventu (wtorek 20:00) odbywa się losowanie zwycięskich 6 liczb. Wyniki będą ogłaszane w grze oraz na forum, a także na fb.
  7. Gracz ma obowiązek sam zadbać o to, aby jego ekwipunek posiadał odpowiednią ilość miejsca na przyjęcie nagród, które przyznawane są automatycznie (nie dotyczy nagród typu "wełna wybranego koloru").
  8. Jeśli gracz nie był obecny na losowaniu może wpisać w ciągu 24h (do środy włącznie) komendę /minelotto nagrody.
  9. Informacje o evencie można znaleźć również w grze pod komendą /minelotto.
Nagrody

Nagrody to element eventu, który przeszedł najwięcej zmian. W nowej edycji MineLotto nie gramy już tylko o MineCoins, ale również o cenne nagrody rzeczowe! Niezależnie od ilości trafionych liczb zawsze otrzymujesz nagrody za te liczby, które właśnie trafiłeś. Im więcej liczb trafisz, tym więcej nagród zgarniesz z danego losowania. Ponadto trafienie pewnej liczby umożliwia zwiększenie ilości liczb do wytypowania do 7 w najbliższym losowaniu. Poniżej znajdują się nagrody za podane liczby:


1.     2x Shulkerowa Skrzynia
2.     32x bielica
3.     32x czerwony piaskowiec
4.     1x Wybrana płyta muzyczna
5.     1x Jajko spawn Pusia Diamentowa
6.     1x Wybrana głowa ozdobna
7.     64x fajerwerki z efektem
8.     1x Wybrana głowa członka administracji
9.     64x TNT
10. 64x Blok gliny
11. 1x Złote jabłko KOX
12. 1x Głowa Smoka
13. 16x Lazuryt
14. 32x wybrany barwnik
15. 32x Grzybnia
16. 5000 MineCoins
17. 16x Owoc refrenusu
18. 32x Latarnia morska
19. 8x Łza Ghasta
20. 16x Oddech Smoka
21. 1x Jajko spawn Koń
22. 32x Beton wybranego koloru
23. 1x Wybrana głowa ozdobna 
24. 16x Królicza łapka
25. 3x Złote Jabłko REF
26. 1x Książka Niezniszczalność II
27. 16x Kula szlamu
28. 32x Gąbka
29. 32x Trawa
30. 30 LVL w butelce
31. 8x Diament
32. 32x Perła Kresu
33. 16x Książka
34. 1x Wybrana głowa członka administracji
35. 32x Pryzmaryn
36. 4x Znacznik
37. 32x Blok cegły
38. 32x Jabłko
39. 32x Sadzonki wszystkich drzew
40. 1x Dodatkowa liczba do wyboru przy kolejnym losowaniu
41.   5000 MineCoins
42.   1x Jajko spawn Papuga
43.   2x Totem Nieśmiertelności
44.   32x Jasnogłaz
45.   Losowa ilość MineCoins (100-10000)
46.   1x Książka Wydajność IV
47.   32x Blok kwarcu
48.   32x Blok magmy
49.   32x Glazurowana terakota (wybrany kolor) 

Głowy ozdobne do wyboru


[Obrazek: glowy.png]

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W EVENCIE!

Czytaj dalej..

Użytkownicy online
Aktualnie jest 90 użytkowników online. 0 Użytkownik(ów) | 88 Gość(i)
Google, Bing
Kto był dziś online [Szczegóły]
Mieliśmy w ciągu ostatnich 24 godzin: 0 zarejestrowanych (w tym 0 niewidocznych) oraz 0 gości i 0 botów.
Przez ostatnie 24 godziny byli na forum:

Witaj, Guest
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Login/Adres e-mail:
  

Hasło
  





Ostatnie wątki
Skarga na Prouff, King_Ka...
Ostatni post: [Użytkownik] relrx
06-02-2024, 13:58 PM
Skarga na King_Kamila za ...
Ostatni post: [Admin] MiroTcz
27-01-2024, 11:43 AM
Powrót
Ostatni post: [Użytkownik] TABALUGA60
21-01-2024, 22:02 PM
MINEWORLD NA LISTACH SERW...
Ostatni post: [Admin] MiroTcz
20-01-2024, 14:11 PM
Unban
Ostatni post: [Admin] MiroTcz
20-01-2024, 11:20 AM
Skarga na Administratora
Ostatni post: [Admin] MiroTcz
28-12-2023, 05:08 AM
Skarga na Członków Gild...
Ostatni post: [ViceAdmin] _Tamai
26-12-2023, 20:41 PM
Odwołanie od bana
Ostatni post: [Admin] MiroTcz
21-12-2023, 07:25 AM
REAKTYWACJA MINEWORLD
Ostatni post: [Admin] MiroTcz
02-12-2023, 20:32 PM
Wymyśl tytuł ksiązki
Ostatni post: [Użytkownik] 999Przemek
30-07-2023, 18:52 PM
Restrukturyzacja MW, skr...
Ostatni post: [Admin] MiroTcz
09-06-2021, 08:15 AM
Unban
Ostatni post: [ViceAdmin] _Tamai
08-06-2021, 22:36 PM
Pay To Win
Ostatni post: [Admin] MiroTcz
02-06-2021, 19:52 PM
:)
Ostatni post: [Użytkownik] Melodiasen
28-05-2021, 22:22 PM
Pożegnanie <3
Ostatni post: [Użytkownik] xKieras_
28-05-2021, 18:54 PM

Statystyki

2,815 Użytkowników,   2,699 Wątków,   19,811 Odpowiedzi,   Najnowszy użytkownik to rapatologika


Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
Dzienne Tygodniowe Miesięczne Najwięcej postów
[Admin] MiroTcz1803
[Użytkownik] xNekoShiro1516
[ViceAdmin] _Tamai1332
[Admin] Ladykotka1278
[Użytkownik] 3Majster1124
[Użytkownik] polamparta875
[Użytkownik] Naten_13853
[Admin] Animekowa722
[Użytkownik] Rubiinn716
[Użytkownik] xRivist619
Top Posters by MyBBIran.com