MINEWORLD.PL - Serwery Minecraft
Skarga na Slou - Wersja do druku

+- MINEWORLD.PL - Serwery Minecraft (https://mineworld.pl/forum)
+-- Dział: Centrum Informacyjne (https://mineworld.pl/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Skargi i Odwołania (https://mineworld.pl/forum/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Dział: Skargi (https://mineworld.pl/forum/forumdisplay.php?fid=137)
+---- Wątek: Skarga na Slou (/showthread.php?tid=1428)

Strony: 1 2


RE: Skarga na Slou - SkyeShieldPL - 03-12-2017

(03-12-2017, 00:20 AM)patryko34441 napisał(a): Nie śledzisz historii mojego życia, ale za to kartotekę moich banów znasz lepiej ode mnie. Dzięki że mi powiedziałaś że miałem BANY(liczba mnoga tak!) za nękanie. Bo ja osobiście nie pamiętam takiego wydarzenia Uśmiech

Teraz to się uśmiałam! Wyraźnie napisałam "wielokrotnie otrzymywałeś ostrzeżenia i bana" Ostrzeżenia to liczba mnoga. Ban jest natomiast jeden. Być może wg Ciebie powinnam zacząć w tym momencie nowe zdanie, jednakże stwierdziłam, że będziesz na tyle rozgarnięty, że poprawnie odczytasz to, co mam na myśli. Kłania się czytanie ze zrozumieniem. A odnosząc się do kartoteki, to - mam swoje źródła.


RE: Skarga na Slou - OlympicDeath - 03-12-2017

Napisane przez patryko34441
Wchodząc na serwer, akceptujesz jego regulamin. Nie próbuj bronić się tym że nie wiedziałeś że coś takiego może podchodzić pod nękanie. Według mnie, nie liczy się to kto jakie straty poniósł, lecz to kto, kogo i ile razy zabił. Zabijałeś ciągle jedną i tę samą osobę = nękanie. Administracja przecież nie jest aniołem stróżem każdego z nas i nie ma obowiązku uspokajania obu stron. Ma za to obowiązek banowania ludzi nękających, obowiązek który wypełniła Slou, dość słusznie.- 14 minut(y) temu





Ilość zabójstw... hmm ciekawe bo tak się złożyło że ginąłem sporo razy Uśmiech Najprawdopodobniej więcej razy od tamtej osoby.


RE: Skarga na Slou - Madelaine - 03-12-2017

(03-12-2017, 00:20 AM)patryko34441 napisał(a): Według mnie, nie liczy się to kto jakie straty poniósł, lecz to kto, kogo i ile razy zabił. Zabijałeś ciągle jedną i tę samą osobę = nękanie.

I tu bym się nie zgodziła, gdyż wiele razy było podkreślane, że nie chodzi o ilość zabić konkretnego gracza.


RE: Skarga na Slou - Animekowa - 03-12-2017

Wszystkie sprawy z mutami i banami są rozpatrywane indywidualnie i brany jest całokształt oraz zachowanie danych graczy względem innych graczy jak i odnoszenie się tych osób do administracji. Czasem warny przeradzają się w muty, czas jest wydłużany lub muty zamieniają się w bany i za każdym kolejnym razem mogą one być coraz dłuższe- do momentu aż osoba karana poprawi swoje zachowanie. W waszym przypadku jeśli chodzi o rozmowę na temat spraw szkolnych- chemii, Slou miała pełne prawo zwrócić wam uwagę (nawet w żartobliwy sposób) żebyście pisali na takie sprawy na pw a nie na czacie ogólnym. Jest to zbędne spamienie na czacie. Administracja musi czytać czat ale w przypadku takich mało istotnych informacji płynących z waszej rozmowy na temat chemii ważne informacje/ pytania innych graczy mogą umknąć nam. Nie jesteśmy programami komputerowymi wychwytującymi wszystko co jest pisane na czacie. Każdy z nas jest człowiekiem i mamy też życie poza grą. Więc po chwilowym afk łatwiej administracji przejrzeć czat i wychwycić pytanie do administracji niż czytać pretensję od graczy że ktoś czegoś nie odczytał/ nie odpowiedział. Slou zachowuje się odpowiednio dając wam warny, muty i bany. Za to wasze zachowanie jest nieodpowiednie względem regulaminu jak i administracji. Skoro nie potraficie się dostosować do regulaminu i nie słuchacie się instrukcji administracji to Slou miała pełne prawo was ukarać. Co do zabijania, skoro uważacie że wy byliście nękani na działce innego gracza gdzie jest skarga o nękanie przez tamtą/ tamte osoby? Za to skarga na członka administracji się pojawiła. Napisaliście że Slou nie zrobiła nic względem odciągnięcia was od zabijania innych graczy, a czy komuś przyszło do głowy że może pomagała w tym czasie komuś na pw lub konsultowała się w jakiejś sprawie z resztą administracji czy po prostu odeszła za potrzebą od kompa? Co do zabijania zwierząt to można je też zabić z luku... czyli wychodzi na jedno w zależności ile strzałów się odda i ile hp akurat ma zwierze. Więc jakby nie było podchodzi to pod wybijanie zwierzaków na działce. OlympicDeath skoro umierałeś wiele razy ze Sky i ponieśliście straty to po co tam siedzieliście? Napisze wam jeszcze raz, nękanie graczy jest rozpatrywane indywidualnie i brane jest całościowe zachowanie osób biorących udział w mordowaniu się.


RE: Skarga na Slou - N_Thinker - 03-12-2017

Po przeczytaniu waszej dyskusji nie widzę powodu, by Slou miała zostać ukarana. Skoro ci gracze was prowokowali mogliście zgłosić to na forum, zamiast wdawać się w konflikt. Tak jak napisała animekowa, jeśli członek administracji nie podejmuje żadnych akcji w grze, nie oznacza to, że nie podejmuje akcji w ogóle. Co do zgłaszania problemów w grze, to zapewne każdemu, albo przynajmniej większości, się zdarzyło, że umknęło mu coś co gracz napisał, dlatego problemy nie powinno się zgłaszać tylko na msg, ale przede wszystkim poprzez forum lub inny komunikator, gdzie informacja nie jest w stanie „umknąć” w tak prosty sposób. Co do żartów w powodzie bana, to o ile osoba która je otrzymała wie za co, a treść nie jest zupełnie bez sensu to mogą mieć czasem miejsce, tym bardziej, że warn to nie jest jeszcze żadna kara, a dopiero ostrzeżenie. Co do tego, że „nie zabijałem wilków tylko raz strzeliłem” to i tak można to podpiąć pod wykorzystywanie dziur serwera, więc i tak na jedno wychodzi.


RE: Skarga na Slou - MiroTcz - 03-12-2017

Oszustwo/próba oszustwa na evencie TheWalls:


Cytat:[20:39:01] [Server thread/INFO]: OlympicDeath issued server command: /back


A tutaj reakcja na zablokowanie komendy:

Cytat:[20:39:29] [Async Chat Thread - #10/INFO]: EPvP.[Gracz] OlympicDeath >> oooh udało wam się wyłączyć back na spawnie hah Płacz ze śmiechu
Cytat:[20:39:37] [Async Chat Thread - #10/INFO]: EPvP.[Gracz] OlympicDeath >> Czyli jednak coś ogarniacie Płacz ze śmiechu

To jedna z odzywek gracza ukazująca podejście do administracji.


Kombinowanie z komendami, które nie powinny was w ogóle interesować i były przeznaczone wyłącznie na czas eventów parkour (zapomniano wyłączyć to po wcześniejszym evencie parkour); ponowna próba wykorzystania dziur serwera. Przy okazji sprawdzania logów widzę, że wykorzystywało to wcześniej więcej osób.


Cytat:[20:48:19] [Server thread/INFO]: SkyeShieldPL issued server command: /cp go



Zabijanie zwierząt:

[Obrazek: unknown.png]

Pkt. 13 regulaminu:


Cytat:Zwierzęta na działkach survival są pod ochroną. Zabrania się wykorzystywania dziur systemu działek do zabijania zwierząt bez zgody gracza. Przykładem jest sytuacja, gdy gracz ma łuk z zaklęciem "płomień" (zwierzę nie otrzyma obrażeń od strzału, ale zginie od ognia).


Pkt. 4 regulaminu (dla tych co zamierzają się kłócić):


Cytat:Zabronione jest działanie na szkodę serwera. Za takie działanie uznaje się m.in. wykorzystywanie dziur serwera gry, nieścisłości zasad, które mogą spowodować szkody i nieuzasadnione zyski gracza, a także: obrażanie innych osób, administracji, prowokowanie konfliktów, nękanie, spam, publikacje nieprawdziwych informacji, używanie wulgaryzmów i słów oraz gestów powszechnie uważanych za niestosowne.


Wszystko co zostało zaznaczone kolorem czerwonym jest łatwe do wyłapania w logach (jedno zostało ukazane na ss wyżej).

Przykłady:
- przeinaczanie regulaminowej definicji nękania i powielanie jej nieprawdziwego brzmienia na serwerze, 
  a następnie uprzykrzanie innym graczom życia m.in. poprzez używanie komendy /home (nieważne w jakich okolicznościach powstała) lub wspomnianej /cp, atakowanie łapkami i celowe ponoszenie śmierci, aby nabrać część administracji, która sugerowała się tylko komunikatami na czacie jakoby to ofiarami były osoby, które w rzeczywistości nękały - przy całej sytuacji byłem obecny i poleciały warny; przy okazji niektórzy próbowali zakwestionować w pełni regulaminową decyzję admina. Sytuacja trwała 20-30min. Poniżej ułamek z zabijania:

Cytat:[19:16:17] [Server thread/INFO]: [DeathMessagesPrime] Death[Player=OlympicDeath,LastCause=ENTITY_ATTACK,Damager=CraftPlayer{name=Wysoc}(Wysoc)
[19:16:22] [Server thread/INFO]: [DeathMessagesPrime] Death[Player=SkyeShieldPL,LastCause=FALL,Damager=CraftPlayer{name=ZIEMNIACZEK}(ZIEMNIACZEK)
[19:16:50] [Server thread/INFO]: [DeathMessagesPrime] Death[Player=SkyeShieldPL,LastCause=FIRE_TICK,Damager=CraftPlayer{name=igor535}(igor535)

[19:22:24] [Async Chat Thread - #26/INFO]: [Gracz] Wysoc >> zostawcie nas
[19:22:32] [Async Chat Thread - #26/INFO]: [Gracz] Wysoc >> oni nas nekaja
[19:22:36] [Async Chat Thread - #26/INFO]: EPvP.[Gracz] SkyeShieldPL >> mhm
[19:22:38] [Async Chat Thread - #26/INFO]: EPvP.[Gracz] SkyeShieldPL >> ciekawe jak?

Zmiana celu:


[19:29:48] [Server thread/INFO]: [DeathMessagesPrime] Death[Player=SkyeShieldPL,LastCause=ENTITY_ATTACK,Damager=CraftPlayer{name=demonek200}(demonek200)

itd.



Najnowsza sytuacja - powielanie błędnej definicji nękania i sugerowanie, że to administracja jest "niekompetentna":

Cytat:[23:09:29] [Async Chat Thread - #18/INFO]: EPvP.[Gracz] SkyeShieldPL >> To oznacza że najwyraźniej administracja jest niekompetentna dając ostrzeżenia o nękanie jeśli to nim nie jest

[23:09:48] [Async Chat Thread - #18/INFO]: EPvP.[Gracz] SkyeShieldPL >> to widzisz to msg czy nie?

Oczywiście to nie są wszystkie punkty regulaminu, które zostały złamane.

Zadawanie pytań, na które administracja na szczeblu niższym niż admin nie ma obowiązku odpowiadać.
Nie masz również prawa oczekiwać/żądać, że administracja na każdą najmniejszą rzecz będzie odpowiadać na czacie publicznym. To, że ty nie widzisz czegoś na czacie publicznym nie jest równoznaczne z tym, że dany członek administracji inie podejmuje działań. Pisanie administracji jak ma postępować na czacie publicznym również nie należy do twoich kompetencji i tylko potwierdza lekceważący stosunek do administracji.

- spam (tutaj chyba nie muszę przytaczać logów, bo skala nadużyć jest duża, a szkoda mi czasu na jeden wątek)
  Tutaj podpisuję się pod tym co napisali N_Thinker oraz Animekowa.



Teraz odnosząc się do "żartobliwych warnów" - osobiście nie popieram takiego działania, odrzucam twierdzenie jakoby admini to robili również. 

Obiektywnie patrząc nie mogę uznać, że Slou zawsze postępowała dokładnie tak jak byłoby to stosowne, ale jest to też osoba, która w administracji jest bardzo długo i ma na sobie bagaż pewnych doświadczeń i nieuniknione jest, że osoba z dużym stażem na serwerze prędzej czy później popełni drobny błąd; dlatego też twoja/wasza opinia na temat tego, czy jest to kompetentna osoba nie ma tu wielkiego wpływu. Z mojej strony mogę powiedzieć tyle, że pewne działania zmierzające do minimalizacji prawdopodobieństwa wystąpienia podobnego problemu zostaną podjęte, ale co dokładnie - to już wewnętrzna sprawa administracji.

Ban został nałożony po wcześniejszej konsultacji ze mną i za moja zgodą. Regulamin dopuszcza zaostrzenie kar jeśli były wcześniej nakładane kary oraz zachowanie danych osób wskazuje na to, że łagodne kary nie dadzą szansy zmiany sytuacji.


Na koniec wrócę jeszcze do eventu TheWalls:

Cytat:Odniosę się tu do sytuacji na piątkowym evencie "The Walls" gdzie w regulaminie ( tak czytam regulamin ) było zaznaczone, że działanie na szkodę DRUŻYNY karane jest banem na czas trwania eventu. Waszym błędem było bowiem nie zaznaczenie tego, że mamy zapamiętać DRUŻYNY.

Nie wiem co trzeba sobie myśleć żeby wypisywać takie bzdury. Było jasno powiedziane, że gracze zostaną przydzieleni do dwóch drużyn i proces przydzielania trwał od 10 do 15 minut - w tym czasie obie drużyny znajdowały się w swoich pomieszczeniach, każdy widział osoby ze swojej drużyny, a następnie drużyny miały kolejne 15 minut na przygotowanie się do walki z drużyną przeciwną. Proszę nie próbować więc wciskać kitu o niewiedzy składu drużyny, a to ponownie próba usprawiedliwiania zachowania przy wykorzystaniu nieścisłości zasad lub niedomówienia. Były osoby, które nie miały z tym problemu, ale oczywiście zawsze znajdzie się jedna czy dwie osoby wypowiadające się jako "wszyscy gracze" i usiłujące narzucić narrację o złym evencie i niekompetentnej administracji. Jaki by event nie był zawsze znajdą się marudy, a najważniejsza jest przecież zabawa i wspólnie spędzony czas w jednym miejscu.


RE: Skarga na Slou - SkyeShieldPL - 03-12-2017

Niektóre z waszych zarzutów wydają mi się tak głupie, że nie będę ich komentować.

Jakby nie zauważyć to Slou poparła mnie na evencie The Walls, że powinno być zaznaczone żeby zapamiętać drużyny. Tym bardziej, że grałam tam może z 2 tygodnie i nie znałam wszystkich nicków graczy, a także nie skupiałam się na zapamiętywaniu ich, po co niby mam sobie zagracać pamięć kiedy w ciągu czekania na rozpoczęcie eventu ( co trwało 15 minut ) mogę robić coś innego?

Po ponownym przeczytaniu twojej wypowiedzi wywnioskowałam, że zarzucasz mi, iż uważam, że każdy event jest zły i źle przygotowany. Miałam pełne prawo do wyrażenia tego, że nie spodobał mi się sposób przygotowania eventu. W tym momencie wytykasz mi moje błędy. Nie zauważyłeś jednak tego, jak skomentowałam ostatni piątkowy event. Moim zdaniem był on świetnie przygotowany, widać było wkład i pracę administracji. Jak na to, że to był parkour ( za którymi nie przepadam ) widoczna było kreatywność twórcy i świetne zorganizowanie. Nie polegał on tylko na umiejętnościach, ale także na szybkości zauważania innych dróg do celu. Mogę zatem śmiało powiedzieć, że moje opinie są obiektywne.

Jeżeli komenda ./cp go ( która jest chyba znana większości ogarniających mc ) jest dostępna to dlaczego z tego nie korzystać? To już wasza odpowiedzialność ograniczyć graczom dostęp do komend.
Ja rozumiem, że możecie coś zapomnieć czy pominąć, ale to i tak w moim mniemaniu wasz błąd.

Co do zwierząt - nie odpowiadam za kolegę, więc niech on to tłumaczy, albo niech tego po prostu nie robi.

Wrócę teraz na chwilkę do fragmentu regulaminu gdzie jest napisane " obrażanie innych osób". Miałam taką sytuację, że gracz na chacie nazwał mnie "debilem" mimo, że nie prowokowałam go w żaden sposób. Poprawiłam go ze względu na formę damską czyli "debilką*" i otrzymałam muta na 20 minut. Nie chcę już mówić od kogo, bo przecież wyjdzie, że moja wina, ponieważ administracja jest nieomylna, bądź nagle znajdzie dowód, że go sprowokowałam. W sumie nie wiem za co go otrzymałam? Za to, iż podkreślam, że jestem dziewczyną? Głupota.

Ponadto bardzo chciałabym, aby gracze także włączyli się w tą dyskusję. Oczywiste jest, że bez graczy nie ma serwera. Z tego też powodu zachęcam graczy do wyrażania własnych opinii zarówno pozytywnych i negatywnych w obie strony. Chciałabym uzyskać obiektywne odpowiedzi, nie ważne, w którą stronę są kierowane.

Pozdrawiam. Skye Uśmiech


RE: Skarga na Slou - Slou - 03-12-2017

Nasze zarzuty są poparte logami, więc nie wiem, z czym chcesz się jeszcze kłócić.
Administracja wie, jak ma postępować, a Twoje podpowiedzi są wyrażane w sposób niekulturalny. Co innego zwrócić grzecznie uwagę, a co innego zwrócić uwagę, podważając przy tym kompetencje ekipy i wyśmiewać w twarz, na takie coś sobie nie pozwolimy.
Z mojej strony błędem było to, iż zapomniałam odpisać marvinowi, warna może też być nie powinno, lecz "sio z chemią Płacz ze śmiechu" samo za siebie mówi, że to żart i nawet nie brałam tego pod uwagę, a Ty wzięłaś to zbyt na poważnie. Za to przepraszam, ale jeśli chodzi o to, co działo się poza tymi dwoma incydentami - nie widzę nigdzie mojego błędu.
Zostaliście ukarani słusznie, co widać w wypowiedziach ekipy wyżej, jak i mojej perspektywy - świadka całego zajścia.
Zapewniam, że gdyby moje kompetencje były niewystarczające, z pewnością moja ranga ograniczałaby się jedynie do Svipa, a nie Smoda.
Kary są nakładane zgodnie z przewinieniem, jeżeli gracze nie dostosują się do regulaminu, zasad panujących na serwerze, muty oraz bany będą stopniowo wydłużane, aż do poprawy.
Tyle ode mnie, osobiście uważam, że nie ma sensu dalej ciągnąć tego cyrku na kółkach i wątek można zamknąć.


RE: Skarga na Slou - MiroTcz - 03-12-2017

Cytat:Po ponownym przeczytaniu twojej wypowiedzi wywnioskowałam, że zarzucasz mi, iż uważam, że każdy event jest zły i źle przygotowany. 

Być może masz widocznie problem z czytaniem ze zrozumieniem. Nie odnoszę się do innych eventów, bo nie dotyczą one meritum sprawy czyli skargi, pokazałem zachowania, które przyczyniły się do ukarania i wśród nich znalazło się zachowanie podczas jednego z eventu. Piszecie skargę zbiorową, więc zbiorowo też za nią odpowiadacie oraz za to, na jakie sytuacje się powołujecie. 

Cytat:jeżeli komenda ./cp go ( która jest chyba znana większości ogarniających mc ) jest dostępna to dlaczego z tego nie korzystać? To już wasza odpowiedzialność ograniczyć graczom dostęp do komend.

1. Nie, komenda ta nie jest znana "większości ogarniających mc".
2. Nie, komenda ta nie jest częścią samej gry.
3. Nie, komenda ta nie jest domyślną/nierozerwalną częścią serwerów, więc również dlatego nie masz racji pisząc, że zna ją większość "ogarniających mc".

Jeśli będziecie nadal podchodzić do serwera na zasadzie "inni tak robią to ja też" albo w ten sposób, że skoro jest dziura w zabezpieczeniach to możecie ją wykorzystywać oraz ignorować tym samym regulamin to obawiam się, że w przyszłości będą leciały kolejne kary. Nie jest to mój wymysł tylko suchy fakt. Nie potraficie w regulaminowy sposób zgłaszać wątpliwości do konkretnych osób z administracji, ciągniecie się w konflikty na czacie, a na koniec piszecie skargi, gdy już jest po ptakach i sami również macie za uszami. 


Cytat:Miałam taką sytuację, że gracz na chacie nazwał mnie "debilem" mimo, że nie prowokowałam go w żaden sposób. Poprawiłam go ze względu na formę damską czyli "debilką*" i otrzymałam muta na 20 minut. Nie chcę już mówić od kogo, bo przecież wyjdzie, że moja wina, ponieważ administracja jest nieomylna, bądź nagle znajdzie dowód, że go sprowokowałam

"nagle znajdzie dowód" -  nie napiszę już jak to zabrzmiało, ale jeśli (zaznaczam "jeśli") uważasz, że przedstawione logi są niewiarygodne to dlaczego założyłaś ten wątek?

Tu również jest przykład na to, że zamiast założyć wątek na forum i wrzucić ss na konkretnego gracza + osobę z administracji, która twoim zdaniem postąpiła niewłaściwie, nie robisz NIC. Przywoływanie teraz tej sprawy w żaden sposób nie pomaga Tobie, ani nie dowala administracji. Nie wykorzystałaś swojego prawa do dogłębnego rozpatrzenia problemu w momencie, gdy nie byłaś jeszcze obciążona przyszłymi złamaniami regulaminu, możesz obwiniać o to wyłącznie siebie. 

Teraz kończąc wątek skargi - niestety bardziej wam on zaszkodził niż pomógł - co wynika z faktów dokonanych wcześniej, wszystkie powody podałem wyżej. Slou na pewno nie jest bez winy i jak już wspomniałem stosowne działania zostaną podjęte. Nie przewiduję w tym momencie zmiany wymiaru otrzymanej kary, ale nie znaczy to też, że taka decyzja nie zapadnie - wszystko zależy od okoliczności.