MINEWORLD.PL - Serwery Minecraft
[Propozycja] Nowa usługa na Survival - Wersja do druku

+- MINEWORLD.PL - Serwery Minecraft (https://mineworld.pl/forum)
+-- Dział: Centrum Informacyjne (https://mineworld.pl/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Propozycje, pytania, problemy (https://mineworld.pl/forum/forumdisplay.php?fid=139)
+---- Dział: Propozycje, pytania,problemy - archiwum (https://mineworld.pl/forum/forumdisplay.php?fid=241)
+---- Wątek: [Propozycja] Nowa usługa na Survival (/showthread.php?tid=2419)

Strony: 1 2


[Propozycja] Nowa usługa na Survival - Redeq - 22-06-2019

[PROPOZYCJA]
-------------------------------------------------------------------------------------------------- -
Serwer: Survival, Skyblock (IV Edycja)
-------------------------------------------------------------------------------------------------- -
A więc, pomyślałem że niektórzy kreatywni gracze którzy dużo budują na SV, SB
potrzebują komendy /fly. Zamysł mojej propozycji opiera się wyłącznie na tym.
Usługa byłaby dostępna w sklepie jako "Pakiet Latanie" w zakładkach SV, SB.
Byłaby dostępna za 8zł i obowiązywałaby przez wyznaczoną przez Mira liczbę dni/przez całą edycję.
-------------------------------------------------------------------------------------------------- -
Po zakupieniu na dane konto użytkownika gracz mógłby wpisać komendę /fly
niezależnie od rangi.
-------------------------------------------------------------------------------------------------- -
Na eventach latanie byłoby zablokowane poprzez plugin WG-GUI. Członek administracji wyznaczał by region na terenie zbudowanego eventu, po zrobieniu tych czynności ustawiłby tam warpa. Event odbywałby się normalnie.

Dziękuję, Red.


RE: [Propozycja] Nowa usługa na Survival - 3Majster - 22-06-2019

Kontrowersyjna propozycja . Jak to by funkcjonowało w pvp (jak zablokowanie latania w pvp sprawdziło by się gdy latająca osoba kogoś zaatakuje lub sama zostanie zaatakowana ) ?

Latanie co prawda jest bardzo przydatne podczas budowania ,ale trzeba ustalić jak bardzo będzie przeszkadzało w normalnej grze np na survival.

Generalnie byłbym za ,ale myślę że to i tak nie przejdzie.


RE: [Propozycja] Nowa usługa na Survival - _Tamai - 22-06-2019

Moim zdaniem takie coś zepsułoby wyzwanie budowy na sv czy sb, jeśli ktoś chce pobudować z /fly to na creative. Jeśli ktoś chce pobudować z /fly w terenie zwykłym to od tego jest właśnie opencreative.


RE: [Propozycja] Nowa usługa na Survival - Najcik - 22-06-2019

Również jestem przeciwna. Za bardzo by ułatwiło to grę. szczególnie na sv.


RE: [Propozycja] Nowa usługa na Survival - Quanarin - 22-06-2019

Możliwość swobodnego latania to jedna z głównych cech która różni cv i sv/sb. Usługa by bardzo pomogła wielu w realizacji projektów ale to chyba nie o to w tych trybach chodzi chodzi. Budowanie samo w sobie ma być też trochę wyzwaniem a nie tylko sztuką.

Jestem zdecydowanie na nie


RE: [Propozycja] Nowa usługa na Survival - Zinrrey - 22-06-2019

Na creativie możesz budować na flaju, a następnie przenieść to na survival specjalną usługą dostępną w sklepie. Wyjdzie w zasadzie na to samo z wyjątkiem takim, że nie psuje się aż w takim stopniu balansu rozgrywki.


RE: [Propozycja] Nowa usługa na Survival - MiroTcz - 22-06-2019

Powinieneś doprecyzować na jakich zasadach miałaby działać ta usługa. Musiałaby posiadać swoje ograniczenia ze względu na serwery, na których by się znajdowała.

Po pierwsze: Latanie powinno być możliwe tylko na działkach/wyspach należących do osoby nabywającej usługę.

Po drugie: Powinna istnieć obsługa niektórych zdarzeń, w których może brać udział osoba z uprawnieniem do latania. Np. w sytuacji wejścia w tryb walki osoba taka powinna zostać natychmiast sprowadzona na ziemię (bez odnoszenia obrażeń) i mieć uniemożliwione latanie na czas walki.

Po trzecie: Cena, którą podałeś powinna wystarczyć na nie więcej niż 1-2 tygodnie. Lepiej żeby usługa nie była dostępna dla zbyt wielu osób - dzięki temu jej istnienie nie wpłynęłoby zbyt mocno na serwer.

To są 3 podstawowe założenia, które musiałyby zostać spełnione, aby była mowa o poparciu dla proponowanej usługi. 


P.S: Czy nie lepiej jest zainteresować się usługą przeniesienia struktury tak jak wspomniał Zinrrey?


RE: [Propozycja] Nowa usługa na Survival - Redeq - 22-06-2019

No nie wiem, ale jak nie na sv, to na sb. Raz grałem na jakimś serwerze gdzie była możliwość kupna fly na jedną edycję (na skyblocku)


RE: [Propozycja] Nowa usługa na Survival - Naten_13 - 22-06-2019

To zniszczyłoby sens SkyBlock. Na SkyBlocku chodzi o to, aby uważać na śmierć poprzez spadnięcie w przepaść, przy rozbudowywaniu swojej wyspy.
A co do Survi. Też zniszczyłoby faktyczne poczucie survivalu. W 1.14 zostały dodane Rusztowania, aby pomóc w budowie na dużych wysokościach, więc fly nie jest aż tak potrzebny. Można by atakować innych na /fly, co dawałoby Ci dużą przewagę.

Jestem na nie


RE: [Propozycja] Nowa usługa na Survival - Near - 23-06-2019

jako jeden z bardziej doświadczonych graczy skyblocka moge stwierdzić że fly zniszczyłby trudnosci w budowaniu wyspy oraz zwiekszaniu jej poziomu