MINEWORLD.PL - Serwery Minecraft
[PROPOZYCJA] nowy plugin Metro - Wersja do druku

+- MINEWORLD.PL - Serwery Minecraft (https://mineworld.pl/forum)
+-- Dział: Centrum Informacyjne (https://mineworld.pl/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Propozycje, pytania, problemy (https://mineworld.pl/forum/forumdisplay.php?fid=139)
+---- Dział: Propozycje, pytania,problemy - archiwum (https://mineworld.pl/forum/forumdisplay.php?fid=241)
+---- Wątek: [PROPOZYCJA] nowy plugin Metro (/showthread.php?tid=2579)

Strony: 1 2


[PROPOZYCJA] nowy plugin Metro - Rodriqez - 27-08-2019

Typ wątku: [PROPOZYCJA]
Nazwa serwera: Survival, Creative

Opis:
Ostatnimi czasy gdy serwer borykał się z problemami lagów postanowiłem nauczyć się pisania pluginów do minecrafta. Po około 2 tygodniach nauki/pisania  stworzyłem plugin którego celem jest rozwinięcie mechaniki wagoników. Których to ograniczenia powodują że ich wykorzystanie na większą skale jest nieopłacalne bądź zbyt skomplikowane.
Celem pluginu jest umożliwienie stworzenia łatwej w obsłudze sieci metra, kolei lub kolejki podmiejskiej (do czego to wykorzystacie i jak to nazwiecie to od was zależy)

Link do pluginu

Przykładowe ustawienie pokazane jest na poniższej grafice:
[Obrazek: 2019-08-14-02-33-05.png]
[Obrazek: poprawione.png]
[Obrazek: 2019-08-14-02-35-11.png]

Stworzeni np. Metra obiera się na ustawieniu  stacji oraz skonfigurowaniu zwrotnic w taki sposób by minecart-y wiedziały gdzie mają jechać by to ułatwić konfiguracja zwrotnic odbywa się poprzez graficzny panel taki jak /ak czy /menu
Korzystanie z metra odbywa się po przez wybranie odpowiedniego miasta oraz stacji  na tabliczce a następnie kliknięcia na nią ppm celem przywołania dedykowanego wagonika.
Plugin mógł by znaleźć zastosowanie w miastach graczy oraz w połączeniach międzymiastowych.
Znalazł by także zastosowanie w metrze na spawnie z III edycji. Osobiście uważam że zwiększyło by to imersje w rozgrywce oraz ułatwiło by graczom którzy mają max 3 domy przemieszczanie się na większe odległości.
 
Główne zmiany wprowadzanie przez plugin to:
  • Specjalne minecart-y z zwiększoną maksymalną prędkością by podróż na większe odległości nie zajmowała wieczności
  • Dodanie konfigurowalnych zwrotnic
  • Możliwość spowolnienia/przyśpieszenia minecart-a
  • Możliwość tworzenia własnych linii oraz łączenia linii różnych graczy
  • Dodatkowo plugin jest w języku angielskim ale posiada możliwość dodania własnego tłumaczenia które to pozwala na pełną translacje wliczając w to nazwy komend   
W komentarzach dajcie znać czy chcielibyście by plagin ten został wprowadzony na nasz server oraz co o nim sądzicie.
Czekam na wasze pytania i opinie.

~Rodriqez


RE: [PROPOZYCJA] nowy plugin Metro - Naten_13 - 27-08-2019

Na ss nie widać napisów z tabliczek. Mógłbyś to naprawić?


RE: [PROPOZYCJA] nowy plugin Metro - Rodriqez - 27-08-2019

(27-08-2019, 08:17 AM)Naten_13 napisał(a): Na ss nie widać napisów z tabliczek. Mógłbyś to naprawić?

Naprawione.


RE: [PROPOZYCJA] nowy plugin Metro - Kret - 27-08-2019

podoba mi się. dodajcie pls


RE: [PROPOZYCJA] nowy plugin Metro - TheZerter - 27-08-2019

Można prosić o jakiś link do pobrania? Chętnie bym rzucił okiem jak to działa w praktyce, bo wygląda na ciekawą alternatywę dla standardowych linii kolejowych albo łódek na lodzie


RE: [PROPOZYCJA] nowy plugin Metro - Rodriqez - 27-08-2019

(27-08-2019, 12:58 PM)TheZerter napisał(a): Można prosić o jakiś link do pobrania? Chętnie bym rzucił okiem jak to działa w praktyce, bo wygląda na ciekawą alternatywę dla standardowych linii kolejowych albo łódek na lodzie

Puki co projekt czeka na akceptacje na bukkit.org i nie wiem ile to zajmie, ale do sprawdzenia mogę ci podesłać tę testową wersje.
EDIT: link w opisie u góry.


RE: [PROPOZYCJA] nowy plugin Metro - _NewEden_ - 27-08-2019

Kozak


RE: [PROPOZYCJA] nowy plugin Metro - SARSUnicorn - 27-08-2019

te zwrotnice mają 2 ciekawsza opcje.. transport surowców.... aktualnie kombinuje z trasą do transportu materiałów na trasie spawn-moja baza... i problemem stały się skrzyzowania do innych projektów, takie rozwiązanie jestem w stanie podpiąć pod w pełni sprawne metro do wszystkich zainteresowanych


RE: [PROPOZYCJA] nowy plugin Metro - TheZerter - 29-08-2019

Pobawiłem się przez chwilę tym pluginem (do czego zachęcam - jest już dostępny na bukkicie pod podanym wyżej linkiem) i wygląda on bardzo obiecująco. Przy użyciu trzech komend oraz kilku bloków i tabliczek jesteśmy w stanie stworzyć sprawne połączenie z uprzednio ułożonych zwyczajnych torów. Nie musimy martwić się o wagoniki - kliknięcie tabliczki "pożycza" nam niezbędny pojazd, ani o napęd czy jakiekolwiek redstone'owe zwrotnice co pozwala na prostą i powszechnie dostępną obsługę nawet bardzo złożonych linii kolejowych. Można jedynie zastanowić się nad kwestią ekonomii, ponieważ wykorzystanie "boostera" (który tak samo jak spowalniacz i zwrotnica jest równie prosty do stworzenia co nasze serwerowe wyrzutnie) w pełni niweluje potrzebę używania napędzanych torów - nie uznałbym tego za rażący problem, przy rozsądnym używaniu takich torów i tak zużywa się ich znikomą ilość a możliwość zrezygnowania z nich ułatwi budowę długich linii i zachęci graczy do ich tworzenia. Za duży atut uważam zwrotnicę: postawiona pod torami biblioteczka z odpowiednią nazwą pozwoli na otworzenie prostego interfejsu w którym wedle życzenia możemy ustawić w którą stronę świata ma ona obrócić tory i skierować wagonik jeśli chcemy by trafił do danej stacji. O nic więcej nie musimy się martwić, tworzenie skrzyżowań staje się banalne.
Jestem więc za dodaniem tego pluginu, jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań. Część graczy mogłaby zrobić z niego spory użytek


RE: [PROPOZYCJA] nowy plugin Metro - Redeq - 30-08-2019

Ten plugin przydałby się mi w moich miastach... Często buduję komunikację miejską...
Tylko jeszcze jedna rzecz - czy wagoniki dałoby się w jakiś sposób łączyć by powstawały np. 15-wagonowe pociągi?