Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


[Propozycja] Embargo

#1

[PROPOZYCJA]

SURVIVAL

Podczas sesji egzaminacyjnej rodzi się wiele pomysłów na usprawnienie MineWorld'u, ale niewiele na naukę.
Hej! Wśród zmian związanych z PvP oraz nadchodzącego przejścia na 1.13, w ubiegłym roku zostały zapowiedziane również usprawnienia w sekcji gospodarczej ("nowy plugin od aukcji [przyp.: MiroTcz]"). Korzystając z faktu, że zmian nadal nie ma chciałbym dorzucić swoją propozycję funkcjonalności związanej z handlem (chociaż w tym przypadku raczej z jego brakiem X D) na serwerze.
Dotychczas minecraftowe konflikty rozwiązujemy za pomocą miecza i łuku, okazjonalnie docinków na czacie Oczko Ta jednolitość martwi mnie z dwóch głównych przyczyn: po pierwsze jestem beznadziejny w PvP z jednej przyczyny: osoba, która wczoraj powiedziała, że jestem beznadziejny w PvP, dzisiaj może beztrosko sprzedać marcheweczki na moim straganie :'( Gorzej. Jutro ta osoba może również za zarobione u mnie pieniążki kupić ode mnie miecz, którym zetnie moją głowę! Przyczyn może być wiele - nie trzeba wciągać się w konflikty. Wystarczy chęć zdrowej rywalizacji gospodarczej aby nie mieć ochoty handlować z rynkowym konkurentem. Niestety w tej chwili nie mamy żadnego narzędzia, które pozwoli temu zapobiec a uważam, że takie byłoby dość użyteczne. Sama proponowana forma jest raczej oczywista: komenda (najchętniej /embargo <nick>) po wpisaniu której ciągnie za sobą skutki odczuwalne tak samo dla obu stron: całkowicie blokuje się handel między nami a danym graczem: żaden z graczy nie będzie miał możliwości kupna/sprzedaży w sklepach tabliczkowych drugiego ani dokonania transakcji na /ak między tymi osobami. Blokada może zostać zdjęta w dowolnym momencie przez gracza, który ją uaktywnił.
Czekam na opinie! Może nie chcecie widzieć tej propozycji w obawie, że ktoś nałoży na Was embargo? Oczko
Odpowiedz

#2

Walczenie nie tylko mieczem jestem za Płacz ze śmiechu
Odpowiedz

#3
Kciuk w dół 

Zaproponowana innowacja bardzo mi przypadła do gustu. Moim skromnym zdaniem powinna zostać zaimplementowana zważywszy na fakt że sam nie jestem wielce wybitnym w PVP. Natomiast opcja ukarania kogoś w formie embarga stała by się miłą alternatywą od łuku i miecza.

Mam tylko nadzieje że w momencie wdrożenia nie zostanie nałożone na mnie embargo przez TheZerter-a za zapychanie jego skupu marchewkami  Oczko
[Obrazek: syknatura-1.png]

Odpowiedz

#4

Dosyć ciekawe. Osobiście propozycja przypadła mi do gustu. Wszystko ująłeś, więc niczego nie dodam

Jestem za!
[Obrazek: Sygn2.png]
Odpowiedz

#5

Jestem za
Odpowiedz

#6

Jak najbardziej za!
[Obrazek: 400_24_07_20_7_27_34.gif]
Odpowiedz

#7

Może to pomoże że spamerami sprzedającymi na siłę po kilkanaście tysięcy dźwigni i redstonowych podchodni w sklepie pod nieobecność jego właściciela.
Jestem za
[Obrazek: ezgif.com-resize_2.gif]
Odpowiedz

#8

Jestem za
Odpowiedz

#9

Jestem za
Choć konieczna byłaby też komenda /embargoinfo która zbierałaby informacje o osobach którym nałożyliśmy embargo jak i o tych którzy nam to zrobili :C
Odpowiedz

#10

Jestem jak najbardziej za. Można by też pójść jeszcze dalej i przykładowo jeżeli jest to wykonalne to przy rywalizacji miedzy gildiami handel pomiędzy ich graczami mógłby być automatycznie blokowany.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości