Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


Bossy - poradnik

#1

Bossy – Poradnik


"Bossy" to akutalizacja serwera Survival wprowadzająca moby (potwory) o podwyższonym poziomie trudności. Moby te spawnują się w podobny (nie identyczny) sposób co zwykłe potwory spotykane w grze. Bossy spawnują się tylko w nocy przy odpowiednio niskim świetle; nie spawnują się w wodzie i nie spawnują się ze spawnerów. Ilość bossów i szybkość ich spawnowania się jest ograniczona (m.in. w celu utrzymania odpowiedniej jakiości rozgrywki przez minimalizację lagów) i zależy od takich czynników jak m.in. ilości mobów w danej okolicy (na całej wysokości).

Opisy bossów
Przedmioty
Tabela dropu
Craftingi

Często zadawane pytania:


  1. Dlaczego zdarza się, że nie mogę znaleźć ani jednego bossa w okolicy?

    Spawnowanie bossów jest zależne od róznych czynników (wyżej podano najbardziej istotne). Zwierzęta przebywające w danym miejscu oraz inne potwory (również pod ziemią) mogą znacząco utrudniać spawnowanie się bossów. Proponuję pozabijać "zbędne" moby, by zwiększyć prawdopodobieństow pojawienia się bossa i zwiększenia ich ilości. Dodatkowo nie polecam zbyt długiego "przesiadywania" w tym samym miejscu.


  2. Czasami zabijam "bossa", z którego nie dropią unikatowe przedmioty. Dlaczego tak się dzieje?

    Opcja 1: Zabijasz "bossa", który został wcześniej zrespiony przez jednego z króli bossów. Takie bossy nie mają dropu.

    Opcja 2: Jest to spowodowane tym, że w czasie zamykania serwera (przerwy techniczne) część bossów, które zdążyły się wcześniej zrespawnować i nie zostały zabite tracą część swoich właściwości (m.in dropanie przedmiotów). Jest to działanie, na które nie mamy wpływu i jedyne co można zrobić w przypadku spotkania takiego "pustego" bossa jest zabicie go i zrobienie miejsce na nowego lub zgłoszenie uprawnionemu członkowi administracji, który szybko usunie takiego bossa.
    Na serwerze działa dodatkowo skrypt zabijający bossy tuż przed zamknięciem tak, aby zmniejszyć skalę tego zjawiska. Prosze więc także nie pisać skarg w stylu "Boss mi zniknął po przerwie!"


  3. Wokół mojej działki/domu pojawiło się mnóstwo bossów, z którymi sobie nie radzę/nie chcę z nimi walczyć. Co mogę zrobić?

    Rozwiązanie 1: Wezwij innych graczy na pomoc.
    Rozwiązanie 2: Udaj się na odleglość ponad 4 chunków (powyżej 64 bloków, ale warto dodać trochę zapasu, ponieważ bossy podążają również za graczem) od bossów i poczekaj tam minutę. Bossy despawnują się jeśli nie ma w okolicy graczy przez pewien czas.


  4. Jak mogę poprawić jakość "polowania" na bossy?

    Na samym początku upewnij się, że nie dotyczy cię problem zawarty w pytaniu 1 i posiadasz minimalną wiedze na temat tego jak spawnują się bossy.
    Polując w pojedynkę twoje łowy będą trudniejsze i mniej efektywne. Im wyższy poziom bossa tym trudniejsza jest z nim walka (i lepszy drop). Polując w grupach w odpowiednich odległościach od siebie zwiększa się ogólna ilość respionych potworów, a co za tym idzie również i potencjalnych bossów. Bossy próbują spawnować się w odległości do 48 bloków w poziomie i 20 bloków w pionie od danego gracza. Ucz się zachowań danych bossów i dobieraj do nich odpowiednią taktykę, tak aby walka nie była bardzo długa i męcząca. Jeśli nie posiadasz odpowiednio dobrego ekwipunku nie zabieraj się od razu za potężne bossy; zacznij od słabszych poziomów, które mogą wydropić ekwipunek pomocny w walce z bossami o wyższym poziomie. Jeśli akurat zrespiły się wokół ciebie bardzo silne bossy i czujesz, że sobie z nimi nie poradzisz przeczytaj o rozwiązaniach z pytania 3. W walce z bossami mogą pomóc oprócz graczy również zwierzaki (pety) jeśli odpowiednio je rozwiniesz.


  5. Czy bossy potrafią podnosić przedmioty po zabitych graczach?

    Na chwilę obecną żaden z istniejących bossów na serwerze nie posiada takiej umiejętności.


[Obrazek: spawn4edy1.gif]


Wiadomości w tym wątku
Bossy - poradnik - przez MiroTcz - 26-08-2017, 13:43 PM



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości