Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


Ankieta: Czy popierasz zmianę?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Popieram
38.10%
8 38.10%
Herezja!
38.10%
8 38.10%
Nie mam zdania
23.81%
5 23.81%
Razem 21 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[PROPOZYCJA] SURVIVAL III EDYCJA - USUNIĘCIE ADMINSHOPÓW

#13

Faktycznie, tak okrojony system nie będzie właściwy. Może jako dodatkowy czynnik sprawdzi się różnica ilości sprzedanych i kupionych, czyli tzw. "ruch w interesie"? Oczko Zrobione w taki sposób, żeby wzrost spowodowany kupnem był większy niż spadek spowodowany sprzedażą. Coś w stylu: n*((a+|a-b|)/(b+|a-b|/2)) n: cena startowa, a: ilość kupionego przedmiotu, b: ilość sprzedanego przedmiotu. Oprócz tego watro rozważyć branie pod uwagę nie ilość kupionych/sprzedanych przedmiotów od początku, ale z danego okresu, np. z ostatnich 7 dni z aktualizacją tych sum przy okazji przerw technicznych. Przy ustabilizowanych cenach i dużej ilości transakcji wpływ na rynek staje się niezauważalny a nie wiem czy jest to pożądane przy naszych serwerowych eventach czy aktualizacjach. Jako przykład mogę podać niedawny event noworoczny: pomimo dużej ilości transakcji wpływ na cenę przedmiotów wykorzystywanych podczas wydarzenia byłby znikomy. W przypadku ograniczenia do danego okresu cena znacząco się zmieni. Nie wiem, czy jest to wykonalne.
W obecnym sklepie gracze dużo częściej sprzedają niż kupują, ponieważ ceny zakupu są bardzo wysokie, często kilkunastokrotnie wyższe niż ceny sprzedaży. Dużo bardziej opłacalne jest kupowanie od graczy i raczej większość z nas tak robi, ale po wprowadzeniu innego systemu może to ulec zmianie, więc kupowanie w sklepie będzie mniej sporadyczne.
Personalnie, nie jestem przekonany do ilości transakcji wszystkich itemów jako czynnika wpływającego na cenę. Miro, dałbyś radę w wolnej chwili rozszerzyć podlinkowany przykład działania wzoru o 2 inne przedmioty?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: [PROPOZYCJA] SURVIVAL III EDYCJA - USUNIĘCIE ADMINSHOPÓW - przez TheZerter - 02-03-2018, 15:14 PM



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości