Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


[PROPOZYCJA] Biblioteki, kioski

#6

Propozycja została opisana niesamowicie chaotycznie i niejasno. Za dużo komplikacji i niepotrzebnego włączania w to administrację.
Idea biblioteki/księgarni jak najbardziej mi się podoba.
Ale to tyle. Dodatkowa książka, shulker box, lej, ingerencja administracji, korektowanie, cenzura, pokopiowane książki w skrzyniach, wszystko to sprawia, że mało kto będzie odnajdywał się w tym, przez to zainteresowanie będzie znikome. Sama administracja jest zbędna w tym pomyśle, ponieważ jak ktoś miałby wystawić propagandę faszystowską, to znajdzie się kupujący, który to "dzieło" zgłosi. Analogicznie dzieje się na teraz na aukcjach i może dziać w bibliotece. Pokopiowane książki w skrzynkach wydaje mi się trochę abstrakcyjnym pomysłem. Jedno miejsce w którym mogłaby znaleźć się "biblioteka" jest biblioteka na spawnie, w której nie widzę miejsca na nieokreśloną jeszcze ilość skrzyń z książkami i z tekstami powyżej. Choć faktem jest, że biblioteka na spawnie nie ma praktycznego zastosowania a fajnie byłoby to zmienić. 

Proponuję uprościć cały system sprzedawania i kupowania.
Zatem, w bibliotece na spawnie znajduje się NPC/Citizen, podpisany "księgarz". Ten dżentelmen posiada swoje eq, w którym znajdują się książki graczy możliwe do kupienia. Po najechaniu na jedną z nich wyświetli się: autor, tytuł, opis, cena, data wygaśnięcia. Po naciśnięciu wybranej doszłoby do zakupu egzemplarza a sam by z eq NPC nie zniknął. Kasa trafiłaby do autora.
Natomiast jak chcielibyśmy sprzedać nasze dzieło, wystarczy że będziemy trzymali przedmiot w ręce i wpiszemy: "/wydajksiazke [autor] [tytul] [opis] [cena]"(aby oddzielić wyrazy wymagane będzie pisanie "_").  Kopia książki ze wszystkimi danymi pojawi się u naszego "księgarza". Tydzień po książka zniknie z eq NPC.
Co o tym myślicie?

Prawdą jest, że na aukcjach można sprzedawać książki, ale nie można robić tego w sposób przyjemny.
Książki (i inne itemy) na aukcji nie mogą posiadać opisów. A szkoda, bo to spoko reklama i ciekawe pole do popisu.
Na aukcjach trzeba robić własnoręczne kopie i wystawiać je na bieżąco, natomiast biblioteka oferowałaby non stop sprzedawanie kopii.


Temat kiosków wydaje się być dla mnie irracjonalny. Sprzedawanie patyków koło gazet (O.o). Gazeta może być sprzedawana w bibliotece przez kogokolwiek na serwerze bez potrzeby dawania mu rangi redaktor i wypłaty.

Jak ktoś chce reaktywować "MineWorld News" na forum, to zapraszam na pw, mogę udostępnić szablony gazety i konceptowe wzory artykułów. Choć przyznam, że dwutygodnik, jaki miałem okazję redagować wymagał niesamowitego poświęcenia, ogromu wolnego czasu i chęci. Może mniej profesjonalna i odpowiedzialna serwerowa wersja będzie miała prawo bytu. (link do działu z wydaniami MWN -http://forum.mineworld.pl/forumdisplay.php?fid=146)


Wiadomości w tym wątku
[PROPOZYCJA] Biblioteki, kioski - przez Pani Wenekowa - 30-06-2018, 16:47 PM
RE: [PROPOZYCJA] Biblioteki, kioski - przez Slou - 30-06-2018, 21:24 PM
RE: [PROPOZYCJA] Biblioteki, kioski - przez Quanarin - 30-06-2018, 23:38 PM
RE: [PROPOZYCJA] Biblioteki, kioski - przez 3Majster - 01-07-2018, 07:42 AM
RE: [PROPOZYCJA] Biblioteki, kioski - przez Pani Wenekowa - 01-07-2018, 09:24 AM
RE: [PROPOZYCJA] Biblioteki, kioski - przez Zinrrey - 01-07-2018, 11:48 AM
RE: [PROPOZYCJA] Biblioteki, kioski - przez MiroTcz - 05-07-2018, 08:54 AM
RE: [PROPOZYCJA] Biblioteki, kioski - przez Najcik - 05-07-2018, 15:34 PM
RE: [PROPOZYCJA] Biblioteki, kioski - przez 3Majster - 05-07-2018, 16:26 PM
RE: [PROPOZYCJA] Biblioteki, kioski - przez Pani Wenekowa - 05-07-2018, 17:33 PM
RE: [PROPOZYCJA] Biblioteki, kioski - przez Zinrrey - 08-07-2018, 18:03 PM
RE: [PROPOZYCJA] Biblioteki, kioski - przez Pani Wenekowa - 08-07-2018, 19:45 PM
RE: [PROPOZYCJA] Biblioteki, kioski - przez MiroTcz - 11-07-2018, 16:04 PM
RE: [PROPOZYCJA] Biblioteki, kioski - przez MiroTcz - 25-08-2018, 17:27 PM



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości