Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


Nowy pomysł na optymalizację serwera Survival

#47

Aktualizacja wątku

Ukończyłem pracę nad modyfikacją komendy /pay. Możliwe jest bezpieczne korzystanie z niej na każdym z serwerów składowych (przetestowane na dwóch kontach). Zmieniłem sposób w jaki serwer główny odpowiada na wiadomości z pozostałych serwerów zmniejszając liczbę potrzebnych zapytań do bazy danych o połowę - jest więc teraz lepiej niż informowałem na początku wczoraj. Komendy MWCore, do których należy m.in. /pay mają teraz odstęp czasowy (indywidualny dla każdego gracza) wynoszący sekundę (na serwerze testowym), co jeszcze bardziej wzmacnia i tak już solidne działanie komendy. 

Sklepy tabliczkowe

Sposób, w jaki teraz są dokonywane zmiany w pieniądzach komendą /pay mógłby bez problemu zostać wykorzystany w sklepach graczy (podczas pobierania pieniędzy od kupującego i w chwili pobierania zebranej sumy przez sprzedającego).
Sklepy mogłyby działać tak jak zostało to opisane przez Thinkera. Nie widzę przeszkód.

Umożliwienie takiego działania sklepów graczy wymagać będzie jednak albo dużych zmian w pluginie ChestShop albo napisania nowego pluginu. Bardziej prawdopodobne jest to, że skończy się to napisaniem nowego pluginu (który przy okazji nie będzie zawierał rzeczy niepotrzebnych z których serwer nie korzysta i przez to powstanie dość szybko). Wydaje mi się, że grzebanie w cudzym pluginie i próba dostosowania go pod nowe wymagania będą bardziej czasochłonne, a przez to irytujące dla osoby, która będzie to robiła (czyli dla mnie).
Jeśli graczom odpowiadać będzie taki sposób działania sklepów to będzie kolejny element do odhaczenia.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]
1
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Nowy pomysł na optymalizację serwera Survival - przez MiroTcz - 13-04-2020, 18:06 PM



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości