Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


[PROPOZYCJA] Survival - Szybsze ścinanie drzew

#1
Kciuk w dół 

Witam Uśmiech
Wiem że już pisałem w tej sprawie ale może za pomocą forum uda mi się przyśpieszyć ten proces Duży Uśmiech

Mam taką propozycję aby na serwerze prowadzić modyfikację która pozwala na szybsze ścinanie drzew. Myślę że większość wie o co mi chodzi. Kiedy ścinasz drzewo u podstawy ono się po prostu rozsypuje a materiały po nim spadają na ziemię Uśmiech Wielu osobom zaoszczędziłoby to mas czasu, a czas ten można by przeznaczyć na upiększanie serwera Duży Uśmiecho myślicie o takim pomyśle?  

Możecie sobie podejrzeć jak to mniej więcej wygląda wyszukując na YT np taką frazę: TreeCapitator lub Timber Mod
Odpowiedz

#2

Popieram, sporo graczy używa niemałych ilości drewna do rozbudowy i tworzenia swoich działek.
Plugin jak najbardziej dobry, trzeba jednak spojrzeć na niego pod względem ekonomii serwera oraz ewentualnego jego zagracania świata entitami oraz lagów.
I pozdrawiam wszystkich którzy czytają mój pierwszy post Uśmiech
Odpowiedz

#3

Według mnie, to by nie przeszło. Ta edycja miała być trudniejsza od pierwszej. Wyglądało by to tak; Np. z drzewa ciemnego dębu wylatuje ok. staka drewna. Z taką modyfikacją w 5 min, można by było zdobyć niewyobrażalne ilości tego drewna. Byłoby to ogrooomne ułatwienie gry.
"Życie, życie jest nowelą."
Odpowiedz

#4

Nawiązując do wypowiedzi MrBarto dodam też że drzewa z dzungli i duże świerki gubią nawet blisko dwóch stacków drewna. Gdyby takie drzewa można było ścinać w ułomku sekundy to każdy gracz "spałby na drewnie" a lasów by już pewnie zaraz wogóle nie było Uśmiech

Sam ze swojej strony podpowiem że można zbudować farme drzewa (jak niektórzy gracze z naszego serwera) i cieszyć się łatwym dostępem do każdego drewna hurtowo.

Dla mniej zaawansowanych budowniczych polecam ścinać drewno diamentową siekierą z wydajnością 5 na obszarze rażenia beacona z efektem pośpiech 2 i wtedy ścinanie drzew będzie prawie porównywalne z treecapitator.

Moją ulubioną metodą jest wlatywanie elytrą na największe świerki i ścinanie ich od góry ,wtedy można najszybciej zdobywać drewno.


Polecam spróbować któryś ze sposobów bo są skuteczne a nie przyczyniają się w żaden sposób do spowalniania serwera.
[Obrazek: ezgif.com-resize_2.gif]
Odpowiedz

#5

Jestem i na tak, i na nie. Fajnie by było tak ścinać drzewa i od razu by wylatywało drewno, szczególnie ułatwiało by to z tymi dużymi dębami, gdzie kawałki drewna są schowane, a przez taki jeden gdzieś schowany właśnie byłby latający kawał liści, który psuje otoczenie, a poza tym jak napisałeś zaoszczędziłoby to masę czasu... Ale jednak, tak jak napisał Majster i Barto, to by było duże ułatwienie, właśnie np. z ciemnym dębem, czy dżunglowymi drzewami, a przecież II edycja miała być trudniejsza od pierwszej... A co do lagów, u mnie może nie byłoby lagów przez te drzewa, ale u niektórych możliwe, że tak. Ja jestem na neutral co do tego.
Odpowiedz

#6

Jeśli chodzi o sprawę pozostawionych przez graczy wierzchołków drzew bo np nie chciało się im wysilać i je ściąć plugin ten rozwiązałby ten szpecący serwer problem. Natomiast tak jak już powiedzieli poprzednicy, ta edycja miała być trudniejsza niż pierwsza a taki plugin sprawiłby, że gracze w krótkim czasie nazbieraliby duże ilości drewna na sell i wzbogacaliby się w szybkim tempie bez większego wysiłku dlatego też jestem osobiście na nie.
Odpowiedz

#7

Nasz survival nie jest czystym survivalem i ciężko takowy uzyskać bez poniesienia bankructwa Duży Uśmiech  poza ty czysty survival jest nudny. Lagi? No nie wiem, Miałem z kolegami serwer, taki dla paru osób. Wprowadziliśmy tą modyfikacje i nie odczuliśmy żadnej różnicy, a serwer był hostowany ze zwykłego domowego komputera, internetu z NASA tez ni mailiśmy. Jeśli chodzi o  ekonomię, cena sprzedaży powinna po prostu znacząco spaść by zarabianie na tym nie było opłacalne. Czy znikną lasy? No nie wiem czy chciałoby się komuś cały czas latać z siekierą i niszczyć krajobraz Duży Uśmiech  Jeśli aż tak wam przeszkadza ogólny dostęp, jest możliwość zmodyfikowania siekier tak aby ścinały całe drzewa od razu. Uzyskanie materiałów do zakupu lub enchantu takiej siekiery znacznie utrudniłaby jej powszechność, a co za tym idzie zmniejszyłaby się odczuwalność niepożądanych efektów wprowadzenia takiej modyfikacji
Odpowiedz

#8

Z tego co wiem, ten plug nie musi działać na wszystkie rodzaje drzew - zbyt szybkie ścinanie ogromnych drzew faktycznie byłoby niekorzystne, ale w przypadku mniejszych nie odbiłoby się to w znaczącym stopniu na gospodarce. Nie musi być on również dostępny dla każdego gracza od samego początku. Wprowadzenie craftowanych siekier na zasadzie elfickich i platynowych setów byłoby rozsądniejsze. Uważam, że jeśli zostanie to wprowadzane w tego typu formie to nie doprowadzi to do błyskawicznego wzbogacenia się graczy oraz nie zmieni drewna dżunglowego czy ciemnego dębu w towar bezwartościowy (główne obawy), lecz ułatwi pozyskiwanie drewna w krótszym czasie, przez osoby potrzebujące "wielkoprzemysłowych" ilości oraz pomoże uniknąć sytuacji pozostawionych fragmentów rozbudowanych drzew.
Ma to jakiś sens, czy raczej nie? ;D
Odpowiedz

#9

Niewykluczone, że proponowana opcja pojawi się na serwerze. Prawdopodobnie nie będzie to jednak rzecz dostępna dla każdego. Można dodać ją to istniejącego już pakietu "Drwal". Druga opcja to specjalna siekiera (bardziej skomplikowane rozwiązanie). Pluginów na to jest co najmniej kilka i nie każdy musi oferować te same opcje. Odbędą się na pewno testy sprawdzające wpływ pluginu na obciążenie serwera. Propozycja jest do przyjęcia, ale to jak będzie wyglądała jej realizacja zostanie później ustalone, gdy będziemy znali więcej szczegółów.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]
Odpowiedz

#10

Przecież druga opcja łączy się z pierwszą, siekiera może być w pakiecie "Drwal" oraz możliwa do otrzymania bez niego Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości