Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


[PROPOZYCJA] Firmy graczy (dział na forum)

#11

1. Firmy zajmują się: Kopaniem/budowaniem/zabijaniem na zlecenie (nie niekaniem/zbieraniem rzecZy/sprzedażą itp.

2. Oferują pracę na staż/sezonową..., oraz wypłatę w odpowiednim terminie, i tyle ile ta osoba zasługuje, oferuje rzeczy służbowe, i dużo innych (jeśli zrozumiałem)

3. Normalnie, firma zatrudnia pracowników, którzy np. w przypadku mojej firmy kopią i zarabiają, a później te ity są sprzedawane. Firma musi mieć siedzibe do której każdy ma dostęp itp.

(Mam mało czasu wiec pisze na szybko)
Ludzie, przecież tu nikogo nie ma.
Odpowiedz

#12

i teraz to coś innego, a nie napisane chaotycznie
Odpowiedz

#13

Mi się pomysł podoba. Sam firmy nie założę bo mam za dużo pracy przy mieście. 

Zauważyłem że na forum większość ludzi wzoruje się na opinii poprzednika. Czy to prośba o ub czy jakaś propozycja, liczy się pierwszy lub pierwsze 2-3 komentarze bo reszta napisze podobnie. Nie wiem co jest nie tak ale przez już prawie rok obserwuje to zjawisko. Miejscie swoje zdanie! Takie wątki to nie jest miejsce do nabijania komentarzy. Chcecie to mnie za to skrytykujcie, ale nie wierzę że wszyscy myślą tak samo. 

Wracając do pomysłu. Traktujecie to jak gildie handlowe. Nie, nie. To nie mają być gildie tylko organizacje które składają się z graczy z różnych gildii. Problem polega na tym że jak funkcjonowała by płatność?  Fajnie gdyby dało się zrobić że np gracz płaci firmie wpisując /pay (nazwa firmy) i pieniądze trafiają na konto firmy. Dodatkowo przydałyby się dodatkowe komendy które np pokazywałyby ile jaki gracz zarobił. Można by to fajnie zorganizować i wyszłoby z tego coś fajnego. Myślę że zainteresowanie też byłoby gdy gracze rozwinięci nie mieliby już co robić. Problem jest taki że wymagałoby to autorskiego pluginu, testów oraz zapewne masy czasu. Forum to banał. 

Ja  przedstawiłem jak ja widzę coś takiego. Coś co dla mnie wyglądałoby sensownie. Zapewne dałoby się też wprowadzić znacznie uproszczoną wersje pomysłu która nie wymagała by za dużo wkładu, ale czy taka wersja cieszyła by się zainteresowaniem?
Odpowiedz

#14

Hmm.. mam mieszane uczucia co do twojej propozycji.
 Z jednej strony jestem na nie, gdyż ta propozycja moim zdaniem bardziej pasuje do serwerów typu Real life albo freebuild. Również gildie sa już dużym jakby nazwe to „projektem”, który dawno wszedł w grę i duża liczba graczy nimi się zajmuje.
  A z jednej strony jestem na tak, bo może ta opcja przyciągnęłaby większa licze graczy i dla osób, które na serwerze by się nudzily mogło to by byc jakieś urozmaicenie, które zajęłoby im czas.
[Obrazek: index-hero-og.088fb7996b03.jpg]
Odpowiedz

#15

Podoba mi się pomysł Quanarina tylko oczywiście trzeba tego pluginy... narazie myślałem o ręcznym robieniu wszystkiego, ale jeśli wódz przyjmie propozycje i to zrobi ti będzie fajnie Język
Ludzie, przecież tu nikogo nie ma.
Odpowiedz

#16

Jak na chwilę obecną to nie widzę zainteresowania korzystaniem z takiej funkcji u osób innych niż autor wątku. To co napisał Quanarin to i tak jest mało szczegółowo opisane. Przecież i tak ktoś będzie mógł ominąć taką komendę /pay [firma] i przelać pieniądze na prywatne konto gracza. Tak samo z przekazywaniem efektów prac. 

Jak największa ilość typów zleceń powinna być obsługiwana przez plugin, a zleceniodawca i zleceniobiorca ograniczaliby się jedynie do takich czynności jak umieszczanie zlecenia (opis, płatność, ewentualnie max. czas trwania zlecenia), przyjmowanie zlecenia, zakończenie zlecenia (wymagające potwierdzenia obu stron). Bardziej skomplikowane zlecenia jak np. budowa nieruchomości wymagałyby dodatkowych zautomatyzowanych operacji dających gwarancję przekazania budowli zleceniodawcy natychmiastowo po zakończeniu zlecenia. 

Należałoby stworzyć również osobny regulamin korzystania z funkcjonalności firm który w oparciu również o główny regulamin serwera pozwalałby na dotkliwe karanie osób, które nagle zdecydują się np. w połowie drogi zrezygnować z przyjętych/zleconych prac albo dokonają w niewłaściwy sposób zapłaty za towar/usługę albo w jakikolwiek sposób oszukają drugą ze stron.

Taka propozycja byłaby do realizacji w bliżej nieokreślonej przyszłości, pod warunkiem, że nie będzie to dla max. kilku osób. Jeśli to miałoby działać głównie na zasadzie komendy /pay [firma] i jakiegoś rankingu pokazującego kto więcej w sumie zarobił, a reszta miałaby się odbywać "tradycyjnie" to byłoby dla mnie marnowanie czasu.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]
Odpowiedz

#17

Dodatkowo powinno zrobić jeszcze coś, że za kradzieże, zabijania graczy (chodzi o pracowników) jakaś kara
Ludzie, przecież tu nikogo nie ma.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości