Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


Zapewne głupie pytanie

#1

Ostatnio chciałem zrobić wielkie miasto w egipskim tylu i sama piramida 100x100 (o objętośći 1/3 miliona bloków) przerosła mnie. Tym razem chcę sobie zaplanować coś skromniejszego i nie odpaść przy początku budowania. 

W trakcie właśnie tego planowania co zrobię uznałem, że walnę dużą przebudowę miasta z wilejdżerami. Ale ogólnie chociaż lubię budować to w kontekście grania jestem straaaasznym noobem. I wielu rzeczy nie wiem, szczególnie tych związanych z ludzikami i ich hodowlą. Mam więc kilka pytań:

1. Czy ludzików da się rozmnażać jakoś (bądź też sami czynią zbereźności po nocy powiększając swoją liczebność)?
2. Ponoć w tym updacie są raidy, więc muszę zacząć od muru. Plus spawn zombi i inne zagrożenia. Czy da się ich jakoś uzbroić? Czy też tylko na bogato iron golemy działają jako obrońcy? 
3. Czy jak zaklamuje kilka działek tak by sobie całą wioskę ogarnąć to czy pvp dzieciaczki bądź jakiekolwiek randomowe wredoty mogą mi poubijać ludzików? Psułoby to mocno mi plany... Smutek
4. Czy jest jakiś sposób na określenie po jakim obszarze i gdzie chodzą ludziki? Bym wiedział gdzie im postawić domek coby często w nim siedzieli? Bądź nawet jakoś ich tresować by kręcili się dookoła jakiejś budowli?
5. Można ich nametagować? Porobiłbym im konkretne role albo imiona. Czułbym sie mniej samotnie budując, a towarzyszyłby mi ktoś kto mnie nie zabije ani nie popsuje budowli (ahhh, te problemy samotnego introwertyka). 

Byłbym rad za odpowiedź na te pytania. 

PS. Tak wpadłem na pomysł... Da się użyć ludków by mi sortowali itemki? Duży Uśmiech
Odpowiedz

#2

1. Da się ich rozmnażać ale od 1.14 to troszkę bardziej skomplikowali.

2. Uzbroić się ich nie da, jeśli chcesz by były bezpieczne musisz je szczelnie obudować i dobrze wewnątrz oświetlić.

3. Zabijanie mobów na czyjejś działce jest karane, więc nikt nie powinien Ci ich ruszyć.

4. Villagerzy działają w ten sposób, że uznają sobie coś za domek i raczej wędrują w jego pobliżu ( do 1.13 uznawali za dom drzwi z blokiem który imitował im dach. W 1.14 jest to łóżko ale nie jestem pewien czy samo to wystarczy. )

5. Można ich nametagować. Oni sami rodzą się najczęściej z określonym zawodem ( kowal, bibliotekarz, farmer itd )

I nie, nie da się przy ich pomocy sortować itemków :d
Odpowiedz

#3

Damonte, dzięki wielkie za pomoc. Odpowiedziałeś na moje pytania idealnie. Jak tylko serwer ruszy znajdę jakąś wiochę na uboczy i ją zaklepię Duży Uśmiech

A tak myślę jeszcze... Jeśli ktoś wpadnie i mi poubija wieśniaków to mogę mieć nadziję na to by administracja mi rzuciła kilku z powrotem? Założę na forum temat, dam ich zdjęcia wraz z imionami by ich pamieć nie zaginęła Duży Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości