Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


Błąd hopperów na serwerze.

#1

Zaobserwowałem błąd z hopperami, polegający na tym, że w jednym ticku przez hopper przechodzą 3 itemy, a przez następne 2 ticki nie przechodzi ani jeden item. Przeszkadza to w budowaniu niektórych item elevatorów i sorting systemów opartych na zapełnianiu wszystkich slotów w skrzynce.
Zbudowałem taki system sortujący designu Tango Teka, jednak nie działa on przez własnie ten błąd, o ile item elevatory można naprawić dokładając zegarek do niego, to potem hoppery nie wkładają itemów do skrzynki. Nawet gdy zmniejszy się częstotliwość zegara regulującego prędkość blokowania hopperów i tak itemy nie trafiają do skrzynki. Od strony redstone starałem się jak mogłem by system usprawnić i dostosować do serwera, ale i tak nie działa poprawnie, więc piszę tutaj, może adminowi uda się naprawić ten błąd.

#2

To nie błąd, że hoppery działają wolniej, takie ustawienie jest od dłuższsgo czasu żeby zapobiec potencjalnym lagom - w "normalnej" grze hopper wysyła 1 item co 8 ticków ( 4 redstone ticki) , na serwerze wysyła 3 itemy co 24 ticki (12 redstone ticków). Jeśli nie jesteś w stanie tego dostosować można spróbować ustawić domyślny sposób działania hopperów i jeśli nie będzie widać wyraźnie negatywnych skutków to tak być może zostanie.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]

#3

A to dziękuję, za odpowiedź, nie wiem jak uważasz, można by sprawdzić czy zmiana hopperów zwiekszy lagi aż tak bardzo, ale chyba nie ma aż tak dużo hopperów na serwie. Można by dodać jakieś powiadomienie na czacie gdy postawi się hoppera o tym, by używać ich z głową, bo mogą lagować i możliwie dawać droppery na górze hopperów. Jak będzie lagować, to trudno zrobie inny design lub obędę się bez. Pozdrawiam!

#4

Mam jeszcze dwa pytania:
1. Czy mógłbym dowiedzieć się jaki jest seed mapy albo przynajmniej lokalizację slime chunków, bo chciałbym zrobić slime farmę.
2. Zrobiłem wcześniej AFK Fish Farm i po kilku minutach używania farmy zeskakiwało mi na głowę kilkanaście zombie, mam prawie pewność, że nie zespawnowały się one naturalnie (zrobiłem kilka prób, nawet obudowałem się cobblestonem, żeby nie mogły one skądś przyjść). Czy to jakieś zabezpieczenie przed takim farmieniem?

#5

Cytat:1. Czy mógłbym dowiedzieć się jaki jest seed mapy albo przynajmniej lokalizację slime chunków, bo chciałbym zrobić slime farmę.

Slime mogą u nas respić się na każdym chunku.


Cytat:Zrobiłem wcześniej AFK Fish Farm i po kilku minutach używania farmy zeskakiwało mi na głowę kilkanaście zombie, mam prawie pewność, że nie zespawnowały się one naturalnie (zrobiłem kilka prób, nawet obudowałem się cobblestonem, żeby nie mogły one skądś przyjść). Czy to jakieś zabezpieczenie przed takim farmieniem?
Jakiekolwiek "AFK farmy" i w ogóle afczenie łączące się ze zbieraniem dóbr są na serwerze zabronione przez regulamin.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]

#6

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi, sorting udało mi się naprawić.

#7

O zauważyłem dopiero teraz (nie wiem czy to było już wcześniej zmienione), że hoppery są na 4 redstone tickach. Dziękuję! A jak serwer to odczuwa, ja nie zauważyłem większych lagów.

#8

Mam kolejne pytanie co do hopperów, czy to zamierzone, że hoppery nie podnoszą rzeczy, które na nich leżą?
http://imgur.com/a/X4nNB
Hoppery nie są w żaden sposób zasilane, nie są pełne, ani też nie ma nad nimi żadnych bloków.
[Obrazek: X4nNB]




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości