Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


Skarga na __LesnyElf__

#21


  1. Slou kiedyś tam napisała "dupa" Płacz ze śmiechu nie zmutowała się ×>

#22

To może i ja się wypowiem, na pewno nie używam takich słów, gdy na serwerze jest pełno ludzi, raczej wśród "swoich", przy których wiem, że mogę sobie na to pozwolić.
Co do kar Leśnego, całkowicie je popieram, gracze mają głęboko w poważaniu to, jak ich karzemy, warny nic nie dają, ja osobiście mam juz wypracowany "schemat" karania, jak i czas mutów, które daję, wydłużył się. Nie uważam, aby Elf postąpił niesłusznie i nadużył swoich uprawnień, ludzie, dajcie spokój, muty na 10, czy 15 minut już dawno przestały na was działać.
Plus sam fakt, że jail był jedynie na 30 sekund, a mute nie trwa wiecznie.
Twoją skargę uważam za bezsensowną i robiącą niepotrzebny chaos na forum, nie rób z igły widły, mute to nie ban.
[Obrazek: 39869060_232188090973555_272213042516092...e=5C388016]

#23

Nie było mnie podczas całej tej "akcji" ale wypowiem się na temat tego co pisaliście odnośnie karania. Jeśli uważacie, że da się stworzyć sztywny schemat karania to Wam gratuluję wyobraźni. Po pierwsze każda sytuacja jaka ma miejsce na serwerze i na czacie serwera jest sytuacją indywidualną (nie ma dwóch takich samych, identycznych sytuacji) a związane jest to z tym, iż jesteśmy ludźmi a nie robotami i nasze zachowania są indywidualne. Drugą sprawą jest to iż każdy gracz jest inny, są u nas gracze którym raz zdarzy się napisać jakieś wulgaryzmy a zwykle są kulturalni, są gracze którym częściej zdarzają się przewinienia, są również trolle którzy specjalnie stwarzają sytuacje w których administracja musi interweniować. Są również tacy którzy mają głęboko w poważaniu regulamin serwera i administrację i nawet muty na nich nie działają (przeważnie ich akcje kończą się banami lub długimi wyciszeniami). Nie można porównywać w ten sposób, że np. osoba A dostała mute 10min za napisanie jakiegoś słowa na czacie bez ostrzeżenia a osoba B dostała np tylko ostrzeżenie bo jak już wcześniej wspomniałam wszystko zależy od danej sytuacji i od osoby która karę wymierza (jedni członkowie administracji są surowsi inni jak np ja mają miękkie serca i łagodniej karają). A to, że współczesny świat internetu i nie tylko jest naszpikowany wulgarnością i chamstwem nie znaczy że ma to mieć również miejsce na naszym serwerze. Jeśli komuś nie odpowiada, że karamy za wulgaryzmy, chamskie zachowanie bądź trolling może zmienić serwer, nikt nikogo na siłę tu nie trzyma, to jest wasz wybór czy chcecie tu grać. Tyle ode mnie w sprawie karania na serwerze, jeśli ktoś dotrwał do końca mojego wywodu to dziękuję za wytrwałość.

Pozdrawiam

#24

Jeśli ktoś uważa że ten wyraz na litere D to pikuś ani nie jest wulgarny ani obrażliwy to proponuje także zwrócić uwage na to że otrzymana kara również nie była wielka. Założe sie że napisanie tej skargi trwało dłużej niż sam mute... A do tego proponuje wziąść pod uwage  czas jaki administracja serwera zmarnowała na czytanie takich skarg rodem z kabaretu... Te 30 minut muta w takim zestawieniu jest śmiesznie krótkim czasem.. A z drugiej strony to nawet małe dziecko wie że jeśli zrobi źle to otrzyma za to kare. Taki płacz o taki wymiar kary - gorzej niż dziecinada... A Mineworld to nie jest niczyje podwórko więc jeśli się chce na nim przebywać to trzeba się liczyć z jego zasadami - i tymi dużymi i tymi małymi.
[Obrazek: ezgif.com-resize_2.gif]

#25

Dzięki za wyręczenie mnie Animekowa i Ladykotka.

Muszę jednak dopowiedzieć jedną rzecz, przejrzałem logi i stwierdzam, że __LesnyElf__ miał pełną podstawę do wlepienia jaila, który był i tak krótki. Myślę, że nie trzeba wrzucać logów chyba, że ktoś koniecznie chce się skompromitować.

Odnośnie mute na 30 minut stwierdzam jednak, że ten mute był nieco naciągany i jak na pierwszy mute wlepiony (za czyn o niskiej szkodliwości) był długi. Podzielam zdanie, że zdarzają się sytuacje, w których kara nie zawsze jest adekwatna do wykroczenia (lub ich ilości) jednak są to sytuacje bardzo rzadkie. Nie będę tego dogłębnie wyjaśniał, bo zrobiło to już kilka osób wyżej.
Rozmawiałem po zdarzeniu z Leśnym, który twierdził, że wlepiał wcześniej warna Yumenaiki - był to warn za inne przewinienie - nie mogłem go nigdzie znaleźć; dopiero po dogłębnej analizie udało się znaleźć warn, który został nałożony nieprawidłowo, z błędem w nicku. Mogę jedynie przypuszczać, że mute w takim wymiarze mógł być dodatkowo efektem dwóch wcześniejszych konfliktów z graczem Yumenaiki. Kończąc polecam chwilę namysłu przed wlepianiem kar z automatu, zwłaszcza w takich sytuacjach których nie da się szybko ocenić i podjąć stosowne działanie - jednak mimo wszystko lepsza jest reakcja od jej braku i lepiej dać mute na 30 minut niż faktycznie sypać warnami/"króciakami" - ale trzeba też wiedzieć kiedy taka reakcja jest wskazana. Podniesienie surowości kar było potrzebne, gdy serwer zalewała masa trolli oraz innych graczy, których nie interesował regulamin.  Teraz jest spokojniej i można też nieco wyluzować, jednak wszystko w granicach zdrowego rozsądku żeby z jednej skrajności nie przejść w drugą. Odnośnie schematu karania - nie zamierzam takiego tworzyć, temat wyjaśniony również wyżej.

Yumenaiki natomiast może otrzymać ostrzeżenie w związku z kwestionowaniem decyzji członka administracji na publicznym czacie + pośrednią obrazę oraz nakręcanie konfliktu.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]

#26

KarygaN chętnie skorzystam z twojej propozycji Duży Uśmiech
Płacz ze śmiechu

#27

Się rozwinęło i skończyło na Wodzu =|>

#28

Myślę, że w tej kwestii wszystko zostało powiedziane.
Wątek pozwolę sobie zamknąć.
[Obrazek: 39869060_232188090973555_272213042516092...e=5C388016]




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości