Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


Wywiad z xX_PanDaKoks_Xx

#11

(07-09-2017, 16:04 PM)_Maci13_ napisał(a): Dla mnie redagowanie wywiadów nie mija się z celem, a raczej nadaje sens ich publikacji. Błędy oraz brak estetyki ujmują tym wywiadom ich charakteru. Według mnie cały ten pomysł z wywiadami to jakiś żart lub w najlepszym wypadku parodia. Tworzenie wywiadów opiera się na stałym szablonie w którym nie widać dialogu "Osoba - Osoba" , a bardziej "Robot - Osoba" dlatego w moim odczuciu są one po prostu nudne. 
Droga Pani Madeleine. Postawiła Pani dobre pytanie. Niech Pani pozwoli że się nim zainspiruję: Po co komentować te wywiady skoro oprócz przyjemnych pochwał możemy spotkać nieprzyjemną krytykę? Moim zdaniem oceny są pożyteczne, oraz NIE muszą być miłe, chyba że stosujemy cenzurę. 
Droga Pani "redaktor" LadyKotka. Według mnie skoro to Pani zajmuje się wywiadami, to chyba analogicznie rzecz ujmując, Pani także mogłaby się zająć ich redagowaniem. W pracy redaktora chodzi o to, aby przekazać czytelnikom informacje w zrozumiały dla wszystkich sposób oraz tak, aby ich czytanie nie sprawiało trudności/dyskomfortu. 

Wydaje mi się, że tu było idealne miejsce na przedstawienie mojego poglądu jeśli chodzi o ten system wywiadów. Proponuję, aby wątki z wywiadami od razu tworzyć zamkniętę aby nie było możliwości komentarza wywiadu lub (O ZGROZO!) skrytykowania danej osoby/wywiadu.

Teraz wypowiadając się w sprawie osoby uczestniczącej w wywiadzie (aby nie było, że prowadzę dyskusje nie związane z tematem): Nie znam cię ale wydaje mi się, że jesteś spoko Oczko


Po pierwsze, post jest zupełnie nie na miejscu. Dodanie jednego zdania na końcu nie zmienia istoty całości. Pod wywiadami zamieszcza się komentarze dotyczące danego wywiadu, odnoszące się do odpowiedzi osoby lub do samej osoby odpowiadającej. Wątki są celowo otwarte i nie zamierzam zmienić tej zasady. To co napisałeś było niegrzeczne i w dodatku obraźliwe dla osoby, która tymi wywiadami się zajmuje co może wynikać albo z niedoinformowania albo z krótkowzroczności. Po drugie: wywiady to mój projekt.  Jest on realizowany już dobre pół roku na moje polecenie. Z doświadczenia i obserwacji wiem, że ludzie lubią tego typu inicjatywy. Dzięki powtarzalnemu szablonowi usprawnia się proces przeprowadzania wywiadu i od każdego gracza można zdobyć konkretne informacje z pewnego zakresu. Tworzenie za każdym razem osobnych pytań jest właśnie bezsensowe i stratą czasu, co uniemożliwiłoby ciągłość tego projektu i spowodowało zaniedbanie pozostałych elementów serwera; tłumaczenie tego tobie chyba też nie jest konieczne. Każdy wywiad przed publikacją jest sprawdzany przez Ladykotka i stosowne poprawki są nanoszone przy wyraźnych błędach odpowiadającego, co wcale nie znaczy, że Lady szuka każdego najmniejszego błędu np. źle wstawionego przecinka. Drugorzędną sprawą jest to, że część osób odpowiada bardzo krótko i to po prostu dla niektórych jest to może czynnik świadczący o danej osobie i jej woli zaprezentowania się. Udzielenie wywiadu jest jednocześnie zgodną na komentarze (które nie zawsze muszą być przychylne). Wywiady w obecnej formie są dobrym kompromisem (co znaczy, że nie jest spełnieniem marzeń osób patrzących na projekt tylko od jednej strony) dla którego nikt nie jest w stanie przedstawić realnej alternatywy; to, że krytykować ktoś potrafi ja wiem, znam wiele osób które tylko i wyłącznie coś krytykują (ty do nich nie należysz), ale czasem lepiej pomyśleć czy krytykujemy konstruktywnie i skoro to robimy to proponujemy "lepsze" naszym zdaniem rozwiązanie czy krytykujemy żeby krytykować. To nie jest miejsce na dyskusje o istocie wywiadów i jeśli chcesz to robić znajdź inny dział albo masz opcje PW.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]
Odpowiedz

#12

Przepraszam, rzeczywiście zachowałem się nie na miejscu. Proszę o wybaczenie i obiecuję, że więcej się to nie powtórzy.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości