Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


Sklep i jego ceny - chcemy poznać prawdę.

#21

Cytat:Ale tu już nam nie chodzi o ceny emeraldów i innych rzeczy
Serio? A ja mam wrażenie, że twój kolega oraz ty przez większość wątku piszecie głównie o wysokości cen nie rozumiejąc do końca sedna  sprawy jaką było wyłączenie emeraldów ze sprzedaży.

Emeraldy nie zostały tymczasowo wyłączone ze sprzedaży z powodu zarobków, a z powodu podejrzeń co do uczciwości i jasności źródła ich pochodzenia. Jeśli myślisz, że ktoś zablokował sprzedaż tak po prostu z dnia na dzień, tylko dlatego, że nagle pojawił ci się dodatkowy milion na koncie to jesteś w błędzie.  

Cytat:każdy admin może się tepnąć do nas na vanishu i obserwować co robimy.

Może, nie musi. Jeżeli uważasz, że nikt nie obserwował ciebie i twoich działek to też jest to nieprawda. Nie jest w moim interesie latanie za różnymi osobami godzinami i patrzenie kiedy coś robią, kiedy udają że coś robią by im roślinki rosły, a kiedy idą np. wymieniać towary.  Musiałbym naprawdę nie mieć innych ważnych spraw serwerowych na głowie, by coś takiego robić. Są szybsze sposoby na rozwiązywanie takich zawiłych przypadków problemów. Zresztą byłeś obserwowany nieraz nie tylko przeze mnie. Poza tym obserwowanie np. ciebie jest problemem, co wynika np. z tego co napisałem na końcu pierwszego postu. Druga rzecz to fakt, że twoja aktywność dosyć często wygląda jakby była odwrotnie proporcjonalna do tego co pokazują logi, co jest też po części związane z tym co napisałem w poprzednim zdaniu. Ze względu na powyższe pojawiła się pełna podstawa do podjęcia działań uznanych za odpowiedniego.  

To była jedna rzecz. 

Drugą sprawą są ceny w sklepie. Od początku są kontrolowane przez administrację i gdy pojawiają się "luki" w systemie cenowym podejmowane są odpowiednie działania, bez których w dalszej perspektywie mogłoby dojść do bardzo nieprzyjemnych sytuacji zarówno dla reszty graczy jak i dla samych prowadzących serwer. 

Sklep na spawnie nie ma dawać możliwości tak kosmicznych zarobków w tak krótkim czasie, a już w ogóle pojedynczej osobie, Gracz, który siedzi tu od bardzo dawna powinien wiedzieć jak ten temat tutaj wygląda, ewentualny "ból" z tego powodu mogą mieć osoby grające tu dosyć krótko. Możecie to sobie nazywać jak chcecie (bezpodstawnym atakiem na was, celowym psuciem prywatnego interesu itd.), ale nie zmienimy tej praktyki. Równie dobrze ktoś może mieć problem o to (sytuacja hipotetyczna), że zmniejszony został drop pewnych lepszych itemów z bossów i nagle jakieś inne 2-3 osoby powiedzą, że to działanie przeciwko im, bo stracili dobre źródło dotychczasowego zarobku.  Jeśli komuś tak bardzo zależy na wysokich zyskach z np. emeraldów to może szukać kupców wśród graczy, (a zapewniam, że tacy się znajdą) i sprzedawać je w cenie wyższej niż zarabiając na "sprzedawaniu" serwerowi, ale jednocześnie mniejszej niż za którą można dany przedmiot "kupić" od serwera. To samo można robić z wieloma innymi przedmiotami ze sklepu.

Nie będę powtarzał tego co powiedziało już kilka osób wyżej i w związku z tym nie jest naszym problemem to, że ktoś sugerował się ceną jakiegoś przedmiotu z jakiegoś okresu i liczył na to, że będzie miał z niego takie same lub na podobnym poziomie zyski przez najlepiej całą edycję i wobec tego nie widzimy z tego powodu zobowiązania do zrekompensowania czyichś prywatnych strat z tego wynikłych. 

Cytat:Przecież Miro dał jasno zrozumienia, że nie chodzi o wasze teorie o popycie i podaży, czy dziury gospodarczej:

Przytaczanie fragmentu wypowiedzi o niejednoznacznym brzmieniu z początku wątku na jego koniec nie jest najlepszą rzeczą; wynika to z tego o czym wspomniałem na samym początku tego postu i sama wypowiedź odnosiła się do faktu przywrócenia usuniętej sprzedaży emeraldów w ogóle, dlatego, że nie widzę wyraźnego powodu dla którego nie miałoby być w ogóle sprzedaży emeraldów jeśli gracz bakt3ria jest tak jak mówi (niestety nadal nie mogę złapać go na dłuższą chwilę w grze, ostatnio mało go widać, w związku z czym nie mogę efektywnie zweryfikować tego o czym pisał).  W związku z nieustannym przedłużaniem się wątku będę zmuszony przywrócić sprzedaż emeraldów (po nowym kursie). Zmiany w cenach obejmą przy okazji też kilka innych przedmiotów.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości