Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


Wywiad z MiroTcz

#1

Kochani moi nadeszła chwilką na która ja i pewnie większość osób czytających wywiady czekała, dzisiaj wrzucam Wam wywiad z nikim innym jak z naszym Wodzem Mirem ^^


1) Na początku wywiadu przedstaw nam się.

MiroTcz: Witam, mam na imię Maciej. Jestem administratorem w sieci MineWorld. 


2) Co robisz w wolnych chwilach?

MiroTcz: W wolnych chwilach spędzam czas z rodzeństwem, gram w gry komputerowe. Dużo wolnego czasu poświęcam również programowaniu, rozwijaniu wiedzy i nabywaniu doświadczenia jako programista. Najwięcej czasu poświęcam MineWorld - dbam o utrzymanie serwerów w jak najlepszej kondycji, ich rozwój, o to, by gracze się nie nudzili oraz żeby każdy mógł znaleźć tutaj coś dla siebie. Nie jest to łatwe wyzwanie; każdy z naszych serwerów jest inny i wymaga osobnej, szczególnej uwagi. Bez wsparcia ze strony administracji nie udałoby się zrealizować wielu rzeczy i serwer nie wyglądałby tak jak obecnie. 


3) Czy masz jakieś hobby? Opowiedz o nim.

MiroTcz: Jak już wspomniałem wcześniej sporo programuję. Praca na serwerze przyczynia się również znacznie do tego. Przed wakacjami wziąłem się na poważnie za Javę, którą odkładałem od co najmniej pół roku. Zapotrzebowanie automatyzację pewnych zadań i brak gotowych rozwiązań spełniających oczekiwania skłoniły mnie do stworzenia własnych pluginów dla serwera, z których część opublikowałem jako darmowe pluginy do pobrania w serwisach SpigotMC oraz BukkitDev. Java to pierwsze zetkniecie się z programowaniem obiektowym. Początki to kilkugodzinne przesiadywanie z książką, nabywanie wiedzy teoretycznej i rozwiązywanie przykładów wyjaśniających działanie wielu kwestii. Następnie było już lekko, ponieważ wiele rzeczy powtarza się w innych językach, które już dobrze znam.  


4) Czego się boisz? Masz jakąś fobię?

MiroTcz: Trudno jest mi wymienić rzecz, której bym się bał.  


5) Kiedy zaczęła się twoja gra w Minecrafta?

MiroTcz: Grę w Minecrafta rozpocząłem w 2011r. od wersji beta 1.7.3. Dowiedziałem się o niej sporo wcześniej od kolegi, ale nie bardzo mnie zachęcił jej opisem. W pewien wakacyjny nudny wieczór przypomniałem sobie o istnieniu tej gry i postanowiłem ją pobrać. Od tamtej pory grałem niemalże nieprzerwanie w trybie singleplayer. Dużo czasu spędziłem grając z różnorodnymi modami, które dostarczały mi wiele zabawy. Z multiplayerem w tej grze miałem wtedy niewiele styczności. Miał miejsce również okres, w którym w ogóle nie interesowałem się grą (ok. pół roku).  


6) Jak zaczęła się twoja przygoda na tym serwerze?

MiroTcz: Początek mojej przygody na MineWorld to jego powstanie 16 miesięcy temu. Wcześniej byłem administratorem w sieci serwerów, która istniała 2 lata i z kilku istotnych względów upadła. Znacząco ucierpiała społeczność graczy, pojedyncze osoby prosiły, by zrobić nowy serwer. Początkowo byłem temu przeciwny nie mając przed sobą żadnych sensownych propozycji, pomysłów i wsparcia osobowego, a także finansowego. Z czasem jednak udało się zebrać kilku ludzi i porozumieć w sprawie przyszłego serwera. Pierwsza administracja składała się z twórców serwera, czyli mnie oraz N_Thinker, Inquisitor4K oraz _Maci13_. Od zakupienia hostingu do jego publicznego otwarcia minęło 1,5 miesiąca. Serwer został otwarty 01.08.2016r. i działa do dziś. 
 

7) Co podoba ci się najbardziej na MineWorld?

MiroTcz: Najbardziej podoba mi się to, jak daleko został rozwinięty serwer i to, jaki sukces udało się do tej pory osiągnąć. Przez prawie cały okres nie wydając ani grosza na specjalną reklamę zdołaliśmy zgromadzić dużą społeczność graczy. To świadczy o tym, że serwer wybił się m.in. dzięki wysiłkom włożonym w jego rozwój i uczynienie go wyjątkowym miejscem, a przyczyniła się do tego administracja oraz wyjątkowi gracze. Kolejnym z czynników determinujących spory przyrost graczy było zdobycie zaufania i gwarancja stabilności, np. brak obaw o to, czy następnego dnia serwer nie zniknie, albo nie dojdzie do nagłego resetu mapy i utraty dziełek przez graczy.  


8) Jakie miejsca podobają ci się najbardziej na serwerze?

MiroTcz: Najbardziej podoba mi się spawn serwera Survival, a konkretnie rynek. Oprócz tego lubię czasami popatrzeć na niektóre piękne budowle oraz działki stworzone przez graczy. 


9) Co zazwyczaj robisz podczas gry na naszym serwerze?

MiroTcz: Ja praktycznie nie gram. Moja działalność tutaj to praca nad serwerami, planowanie, tworzenie i wdrażanie nowych elementów, przydzielanie zadań określonym osobom i dawanie szans na rozwój (tym, którzy wykazują chęci i predyspozycje). Czasami pracuję na lokalnym serwerze (szczególnie, gdy trzeba coś wnikliwie przetestować przed publicznym dodaniem), większość pracy ma miejsce w grze. Dużo też siedzę w plikach. Rzadko zdarzy się, że znajdę chwilę czasu i zagram np. na minigrach z innymi osobami.  


10) Co najbardziej denerwuje Cię w grze Minecraft i dlaczego? Co byś zmienił/a?

MiroTcz: Brakuje mi większej różnorodności życia pod wodą. Obecnie można spotkać pospolicie kałamarnice i ewentualnie strażników w rzadko występujących podwodnych świątyniach. Dodałbym moby, które dostarczałyby więcej wyzwania i zwiększyłyby zainteresowanie tą częścią świata, np. rekiny, które mogłyby występować w dużych zbiornikach wodnych. 


11) Kto podpadł ci najbardziej z moderatorów, administracji, graczy i dlaczego?

MiroTcz: Najbardziej z graczy podpadają mi wszelacy oszuści, w większości "X-Rayowcy". Na początku II edycji była ich plaga, pewnego dnia zbanowałem 12 osób za X-Ray. Było też w tamtym okresie mnóstwo odwołań od osób, które miały admina za osobę mało inteligentną. Obecnie już tak często ten problem się nie zdarza, ale nadal ma on miejsce i prawie nie ma dnia bez jednego bana za cheaty. Na szczęście mam wsparcie ze strony części administracji, która pomaga tę kwestię rozwiązywać. Oprócz standardowych oszustów nie lubię osób, które przychodzą na serwer i nie dość, że łamią regulamin i wszelkie zasady to w dodatku mówią administracji co i jak ma robić, w jaki sposób ma traktować graczy, na co ma pozwalać, a czego ma zabraniać - innymi słowy wchodzenie na głowę. Zazwyczaj są to trolle, które nie mają u nas długiego żywota. Był nawet szczególny przypadek osoby, która wykorzystywała mniej doświadczonych członków administracji do przychylności co później prowadziło do małych wewnętrznych sporów.
Z administracji podpali mi ludzie, którzy nie wykazali się wystarczającą dojrzałością. Osoby, które mają problem ze szczerością i prawdomównością oraz nadwyrężyły moje zaufanie. Nie będę wymieniał nicków, kto jest aktywny na forum ten wie, o jakie sprawy chodzi.   


12) Z kim najczęściej przebywasz na serwerze i wymień osoby, które najbardziej lubisz?

MiroTcz: Najczęściej pracuję sam. Czasami biorę kogoś do pomocy w realizacji różnych projektów lub sam pomagam konkretnym osobom z administracji w ich realizacji. Gdy przez chwilę nie zajmuję się pracą obserwuję grę różnych osób, w tym też administracji. Prywatnie najbardziej lubię osoby z administracji, którym poświęcam dużo czasu. Wśród graczy również znajdują się osoby, które darzę ponadprzeciętną sympatią, ale nie będę ich wymieniał. 


13) Jak powstał twój nick?

MiroTcz: Miro - pochodzi od "Mirek" - tak żartobliwie przez krótki czas mówili na mnie koledzy w pewnej grze przeglądarkowej; Tcz - od mojego miejsca zamieszkania: Tczew 


14) Marzysz o czymś na serwerze? Co najbardziej chciałbyś/chciałabyś zrealizować?

MiroTcz: Obecnie myślę nad możliwościami zwiększenia zainteresowania grą na obecnie "małych" serwerach np. SkyBlock, 4fun. Co do tego drugiego mam konkretne plany i myślę, że jest duża szansa na pozytywne efekty w najbliższej przyszłości. 


15) Chcesz się czymś pochwalić? Może zbudowałeś/aś jakąś budowlę wartą podziwu?

MiroTcz: Nie zajmuję się budowaniem w dosłownym tego słowa znaczeniu. Czasami tworzę lobby do eventów i minigier. Jestem natomiast autorem kilku pluginów na serwerze. Udało mi się w pełni zautomatyzować proces kupna działek na serwerze Creative, dzięki czemu gracze nie muszą pisać do administracji o pobranie pieniędzy i przyznanie działki. Na obu światach ze względu na dwa różne systemy działkowe działają dwa różne pluginy. Gracze mogą zarabiać pieniądze przez budowanie, co jest również dziełem mojego kolejnego pluginu. Kilka miesięcy temu na serwerze survival stworzyłem "dodatek", który po śmierci gracza puszcza mu dźwięk i wyświetla na środku ekranu informację o śmierci i komendzie /back. Jakiś czas temu stworzyłem też plugin automatyzujący w pewnym stopniu MineLotto oraz plugin do obsługi eventów, które niedługo wystartują: Działka Miesiąca oraz Wyspa Miesiąca. 


16) Co robiłeś/aś, gdy po raz pierwszy grałeś w Minecrafta?

MiroTcz: Podczas pierwszej gry podziwiałem świat, zniszczyłem kilka bloków drewna i zbudowałem murek z desek, na którym następnie stanąłem i spędziłem tam noc walcząc z potworami. 


17) Czy spotkały cię jakieś niemiłe przygody?

MiroTcz: Użeranie się z pewnymi szczególnymi osobnikami oraz walka z oszustami i trollami - oto najmniej przyjemna część mojej pracy.  


18) Czy chciałbyś/chciałabyś kogoś pozdrowić?

MiroTcz: Pozdrawiam wszystkich graczy oraz administrację sieci MineWorld. 


19) Może teraz parę słów od siebie?

MiroTcz: Zapraszam do gry u nas i zachęcam do czytania forum oraz strony mineworld.pl. Oprócz tego zajrzyjcie też na nasz profil na FB i kanał YT.  

20) Dziękujemy za udzielenie wywiadu.

MiroTcz: Ja również dziękuję.
Odpowiedz

#2

:3 Super wywiad
[Obrazek: giphy.gif][Obrazek: SMdgx4w.gif]
Odpowiedz

#3

:3 Mimo iż odeszłam czasami wejdę ma forum Całus
Odpowiedz

#4

Puciola pisz na shoucie a nie w wątku który nie ma nic do twojego postu.
PS. Mega wywiad ^^
[Obrazek: ebb6b706d73d2.png]
Odpowiedz

#5

Czekałam, czekałam i się doczekałam ^^ Przeczytałam z przyjemnością.
[Obrazek: 26733614_1604229689670714_30530290858453...e=5AEF1EC5]
Odpowiedz

#6

Świetny wywiad.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości