Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


Ankieta: Czy popierasz zmianę?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Popieram
38.10%
8 38.10%
Herezja!
38.10%
8 38.10%
Nie mam zdania
23.81%
5 23.81%
Razem 21 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[PROPOZYCJA] SURVIVAL III EDYCJA - USUNIĘCIE ADMINSHOPÓW

#5

Cytat:Zbyt daleko idąca zmiana żeby była możliwa do realizacji. Nie zamierzam podejmować takiego ryzyka. 

Lepiej byłoby dążyć do modyfikacji istniejącego systemu np. przez dynamiczną zmianę cen itemów (wymagałoby to stworzenia autorskiego pluginu na adminshop).


Przeglądałem internet w poszukiwaniu plugina, któremu najbliżej do opisanego przez Ciebie kompromisu. Nie znalazłem jednak żadnego darmowego, który wspierałby aktualną wersję naszego serwera. Choć mimo to, znalazłem system z zewnątrz wyglądający na nieskomplikowany, którym możemy się zainspirować.

Advanced Shop (https://dev.bukkit.org/projects/shop
Z opisu plugina wynika, że opiera się on na zasadach:
Cena początkowa przedmiotu określona jest przez osobę do tego upoważnioną,
Im więcej razy ze sklepu zostanie kupiony przedmiot, jego cena zakupu wzrośnie,
Im więcej razy do sklepu zostanie sprzedany przedmiot, jego cena zakupu zmaleje,
Cena sprzedaży jest np. zawsze o połowę niższa od ceny zakupu.
 
Z zewnątrz wygląda całkiem przyzwoicie - ceny będą zależne od aktywności graczy sprzedających/kupujących dane przedmioty. W teorii sklep powinien sam się balansować. Plus tego byłby też taki, że byłoby jak na dłoni widać jakie przedmioty nie cieszą się szczególnym zainteresowaniem. Przez co moglibyśmy liczyć na zamienienie ów mało ciekawych przedmiotów na takie, które może nas bardziej zainteresują ; ).
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: [PROPOZYCJA] SURVIVAL III EDYCJA - USUNIĘCIE ADMINSHOPÓW - przez Zinrrey - 26-02-2018, 19:57 PM



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości