Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


Ankieta: Czy popierasz zmianę?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Popieram
38.10%
8 38.10%
Herezja!
38.10%
8 38.10%
Nie mam zdania
23.81%
5 23.81%
Razem 21 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[PROPOZYCJA] SURVIVAL III EDYCJA - USUNIĘCIE ADMINSHOPÓW

#11

Cytat:To, co jako pierwsze przyszło do głowy to było pomnożenie początkowej ceny przez stosunek ilości kupionych itemów do sprzedanych itemów - kupionych > sprzedanych: cena rośnie, sprzedanych > kupionych: cena maleje. Prosta reguła, nie wiem na ile skuteczna [Obrazek: wink.gif]

Nie jestem pewien czy to również jest coś co chcielibyśmy widzieć na serwerze. Łatwo będzie zaspamić sklep sprzedażami w przypadku większości itemów i sprawić, że rzeczy te będą na granicy bezwartościowości lub tę granicę przekroczą. 
Gracze dużo częściej sprzedają niż kupują. Jakiś item stanie się nieopłacalny w sprzedaży - gracze przerzucą się na inne przedmioty, które też po krótkim czasie staną się nieopłacalne w sprzedaży. Większość przestanie sprzedawać i będzie czekać aż ktoś sporadycznie kupi dany przedmiot i minimalnie podniesie jego wartość. W tym systemie obliczania cen sytuacja którą podałem jest nie do uniknięcia i tak prosty wzór nie spełni oczekiwań - wyprodukuje nowe problemy. Ceny powinny zależeć od dodatkowych czynników. Należałoby wymyśleć coś nieco bardziej złożonego (ale również by nie przesadzić w drugą stronę i nie obciążyć za bardzo serwera).
[Obrazek: spawn4edy1.gif]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: [PROPOZYCJA] SURVIVAL III EDYCJA - USUNIĘCIE ADMINSHOPÓW - przez MiroTcz - 01-03-2018, 21:48 PM



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości