Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


Ankieta: Czy popierasz zmianę?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Popieram
80.00%
8 80.00%
Na stos!
10.00%
1 10.00%
Nie mam zdania
10.00%
1 10.00%
Razem 10 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Propozycja] Creative - zabezpieczenie świata otwartego III edycja

#1

1. Typ wątku: [PROPOZYCJA]
2. Nazwa serwera: Creative
3. Opis:


Witam. Świat otwarty creative w aktualnej edycji jest w nieciekawym stanie i wszystko wskazuje na to, że jego sytuacja będzie nadal się pogarszała. A dokładniej chodzi mi o wygląd mapy, który jeszcze jakiś czas temu, gdy była możliwość rozlewania lawy/wody gdzie popadnie przypominał sceny z filmu apokaliptycznego. Teraz jest trochę lepiej, ale nadal mapa nie zachęca do budowania lub zwiedzania.
Dlatego wpadłem na pewien pomysł, który ograniczy otwartość ów świata, żeby zapobiec podobnej sytuacji na III edycji.


Co proponuję?
  • Zabezpieczyć cuboidem cały świat - wyeliminujemy tym ruchem grief na terenie i na niezabezpieczonych budowlach graczy, jak i same ów niezabezpieczone budowle. (Choć one nadal mogą istnieć np. po usunięciu działki przez gracza.)
  • Bloki działkowe pozwalałyby budować na zabezpieczonej mapie.
  • Znacznie zmniejszyć cenę bloków działkowych - żeby “świat otwarty” mógłby być w jakimś stopniu nadal “otwarty”.

Co to zmieni?
  • Mniej griefu.
  • Mniej niezabezpieczonych budowli (nierzadko również zgriefowanych).
  • Lepszy wygląd mapy i dłużej utrzymujący się jej stan.
  • Zniknie blokada na używanie wody i lawy - Patrząc jedynie pod pewnym kątem. Nie można budować poza działkami, gdzie i tak byłoby to zablokowane. Więc powstaje poniekąd złudzenie “wolności”.

Zdaję sobie sprawę, że moja propozycja psuje ideę świata otwartego. Nie będzie już taki otwarty i dostępny dla każdego, jak jest teraz. Dlatego zapraszam do wyrażenia swojej opinii na tenże temat i do wzięcia udziału w ankiecie zamieszczonej powyżej.
Odpowiedz

#2

@Odświeżam
Odpowiedz

#3

Generalnie pomysł jest godny przemyślenia i technicznie możliwy do realizacji. Mamy dużo niezabezpieczonych działek oraz sama mapa ma niskie zainteresowanie nie z powodu tego, że czasem ktoś wykorzysta ją nie tak jak życzyłaby sobie to większość, a dlatego, że większość nie ogarnia o co chodzi na tej mapie, jak na niej grać (nie chce się czytać lub zapytać) albo nawet nie wie o jej istnieniu, bo jest skupiona i przyzwyczajona grą na tradycyjnym świecie Creative, co w sumie jest do zrozumienia. Mapa zawsze będzie tak wyglądała jeśli świat ma być prawdziwie wolny. Możliwość budowania gdzie popadnie nie jest niczym złym dopóki nie wiąże się to z łamaniem regulaminu czyli np. tworzeniem lagujących elementów, wykorzystywaniem niewiedzy graczy i niszczeniem niezabezpieczonych działek...
[Obrazek: spawn4edy1.gif]
Odpowiedz

#4

Fajne Uśmiech
[Obrazek: gwABAgQIECAgZNoAAQIECBAgQIAAAQIECBAgQIAA...ABAgQI.png]
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości