Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


[PROPOZYCJA] Biblioteki, kioski

#1
Tęcza 

1. Typ wątku: [PROPOZYCJA] 
2. Nazwa serwera : Survival
3. Opis bibliotek: Dzisiaj na serwerze discord (beta) padł pomysł, aby stworzyć bibliotekę. Kto widział, ten widział, kto nie to nie, ale piszę ten wątek aby wyjaśnić trochę sprawę. 
Zacznę od ogólnego opowiedzenia o pomyśle. Na spawnie mogłyby być biblioteki w których gracze mogliby sprzedawać lub kupować książki. Przebiegałoby to troszkę inaczej. Gracz, który chciałby zarobić na swoich książkach, musiałby napisać ją, opisać w kilku zdaniach (w osobnej książce), zamknąć przypuśćmy w shulker boxie (wtedy sprzedasz książek wymagałaby również czegoś od autora, gdyż shulkery nie są tanie) i wrzucić do leja. Z leja, powiedzmy że co tydzień administrator, lub inna osoba, może być wyznaczona, zbierałaby książki i sortowała. Dobre i ciekawe do korekty ( które mają potenszjal ), a nieciekawe, niezgodne z regulaminem po prostu wyrzucać. Gdy książka zostanie zaakceptowana, osoba z gm 1 kopiuje ją i ustawia normalnie do sprzedaży, bądź wypożyczenia ( ale wypożyczenie wymagałoby nowego pluginu, który raczej byłby zbędny, a zajął by duuużo czasu ) . Nad skrzynką z książką, będzie znajdować się napis (tytuł książki) i krótki opis. Na serwerze, gracze mogliby robić własne biblioteki, autor może zgłosić je aby zostały wpisane jako dobra biblioteka, nie pułapka. Wtedy gracz może zrobić warpa, a jego warp zostanie wpisany do głównej biblioteki na tabliczce ( /warp [nazwa biblioteki] ) Książki tam również musiałyby przejść kontrolę ale już nie z shulker boxem, tylko po prostu gracz daje książkę i opis do administratora. Koszt książek byłby do uzgodnienia z administratorem.
[i][b]4. Opis kiosków: Kioski, to już inny temat. W kioskach znajdować się będą gazety, z nowinkami, wiadomościami o serwerze, wywiadami z graczami, informacjami które są na forum i discordzie, a nie każdy ma dostęp do forum i dsc. W kioskach mogą się znajdować również inne rzeczy, jakieś najzwyklejsze przedmioty np. jabłko czy patyki, a nie deski czy obsydian. Gazet gracze nie mogliby robić, administrator wyznaczyłby jedną lub dwie osoby do pisania ich. Wtedy osoba dostałaby rangę [Redaktor] (nie byłoby to obowiązkowe, to już zależy. Jej obowiązkami byłyby : przeprowadzanie wywiadów, pisanie ciekawych artykułów, ciekawostek, nowinek o eventach, serwerze. Oczywiście redaktor, musi znać świetnie ortografię, zasady interpunkcji czy takie sprawy. Przytoczę teraz pomysł xNightmaree : w okresach świątecznych, na specjalne okazje, do gazet mogą być dołączone przypuśćmy, głowy bąbek - na święta Bożego Narodzenia. Koszt normalnej gazety to np. 100 MineCoins, nie za dużo, nie za mało. Redaktor również dostawałby jakieś wynagrodzenie, np. 1000 minecoins miesięcznie.[/b][/i]
[i][b]Za błędy przepraszam, bardzo się rozpisałam a mistrzem ortografii i interpunkcji jeszcze nie jestem.[/b][/i]

#2

(30-06-2018, 16:47 PM)Pani Wenekowa napisał(a):
[i][b]W kioskach znajdować się będą gazety, z nowinkami, wiadomościami o serwerze, wywiadami z graczami, informacjami które są na forum i discordzie, a nie każdy ma dostęp do forum i dsc. [/b][/i]

Ten fragment chyba poraził mnie najbardziej. Dostęp do przeglądarki ma każdy, co za tym idzie forum też nie jest problemem. Po to jest forum, aby każdy z niego korzystał, a umieszczanie tych samych informacji w grze byłoby nawałem dodatkowej roboty dla administracji, wywiady również mamy na forum. Po coś to wszystko zostało stworzone, jeżeli ktoś nie korzysta - trudno, jego problem.

Jeżeli chodzi o ogół pomysłu, osobiście jestem na nie, nie wiemy, jak dużo graczy by z tego korzystało, sporo pewnie by wykorzystywało do trollowania swoimi książkami, czy robienia z siebie głupa, jest dodatkowa praca dla administracji, która już teraz ma jej sporo, a wraz ze zbliżającą się trzecią edycją, będzie zadań przybywać. 
Ewentualnie po głębszym rozpatrzeniu i dopracowaniu, można się zastanowić nad tym, ale na pewno nie teraz. Na ten moment jest sporo rzeczy do przygotowania, jeszcze ich przybędzie, więc według mnie nawet jeśli ten pomysł miałby być brany pod uwagę - to wtedy, gdy inne zadania zostaną już zrealizowane i administracja będzie mieć "więcej luzu". 
Byłoby to ciekawe urozmaicenie, ale w mojej opinii mało kto by z tego korzystał. Choć może się mylę.
[Obrazek: 39869060_232188090973555_272213042516092...e=5C388016]

#3

Osobiście nie jestem na nie ale na tak też nie jestem. Zacznijmy od tego że serwer miał już swoją gazetę. Gdzie ona jest?  Serwer miał redaktorów, gdzie są? Takimi rzeczami nikt nie lubi się zajmować, trzeba na to dużo czasu i takie urozmaicenie tego wszystkiego nic w tej kwestii nie zmieni.
Nie jestem na nie bo zawsze to coś nowego i daje nowe możliwości, ale wolałbym żeby w obecnym momencie zająć się łataniem błędów których pewnie trochę będzie i dopiero kiedy wszystko się ustatkuje wprowadzać nowości.

#4
Muzyka 

Żeby się nie rozpisywać ,powiem że jestem dokładnie tego samego zdania co Quanarin.

[Teraz Alternatywa dla Twojego pomysłu:]

Pani Wenekowa ,zgaduje że najbardziej chodzi Ci o rozpowszechnienie Twojej "sztuki" i wierszowanych książek prawda?  Możesz to z powodzeniem robić na aukcjach, różnorakie książki sprzedają się za setki minecoins a każda dobra książka ma swoje symboliczne 5 minut. Eksperymentowałem, działa. Nawet zdarzają się osoby ciekawe książki które mają dużo pytań do autora.

Na aukcjach możesz sprzedawać naprawde różne książki. Kiosk też możesz zrobić jako sklep tabliczkowy, bardziej polecam stragan na targu. Także - warto korzystać z opcji jakie już są dostępne.
[Obrazek: ezgif.com-resize_2.gif]

#5

Nie, nie chodzi mi o moją "sztuke".

#6

Propozycja została opisana niesamowicie chaotycznie i niejasno. Za dużo komplikacji i niepotrzebnego włączania w to administrację.
Idea biblioteki/księgarni jak najbardziej mi się podoba.
Ale to tyle. Dodatkowa książka, shulker box, lej, ingerencja administracji, korektowanie, cenzura, pokopiowane książki w skrzyniach, wszystko to sprawia, że mało kto będzie odnajdywał się w tym, przez to zainteresowanie będzie znikome. Sama administracja jest zbędna w tym pomyśle, ponieważ jak ktoś miałby wystawić propagandę faszystowską, to znajdzie się kupujący, który to "dzieło" zgłosi. Analogicznie dzieje się na teraz na aukcjach i może dziać w bibliotece. Pokopiowane książki w skrzynkach wydaje mi się trochę abstrakcyjnym pomysłem. Jedno miejsce w którym mogłaby znaleźć się "biblioteka" jest biblioteka na spawnie, w której nie widzę miejsca na nieokreśloną jeszcze ilość skrzyń z książkami i z tekstami powyżej. Choć faktem jest, że biblioteka na spawnie nie ma praktycznego zastosowania a fajnie byłoby to zmienić. 

Proponuję uprościć cały system sprzedawania i kupowania.
Zatem, w bibliotece na spawnie znajduje się NPC/Citizen, podpisany "księgarz". Ten dżentelmen posiada swoje eq, w którym znajdują się książki graczy możliwe do kupienia. Po najechaniu na jedną z nich wyświetli się: autor, tytuł, opis, cena, data wygaśnięcia. Po naciśnięciu wybranej doszłoby do zakupu egzemplarza a sam by z eq NPC nie zniknął. Kasa trafiłaby do autora.
Natomiast jak chcielibyśmy sprzedać nasze dzieło, wystarczy że będziemy trzymali przedmiot w ręce i wpiszemy: "/wydajksiazke [autor] [tytul] [opis] [cena]"(aby oddzielić wyrazy wymagane będzie pisanie "_").  Kopia książki ze wszystkimi danymi pojawi się u naszego "księgarza". Tydzień po książka zniknie z eq NPC.
Co o tym myślicie?

Prawdą jest, że na aukcjach można sprzedawać książki, ale nie można robić tego w sposób przyjemny.
Książki (i inne itemy) na aukcji nie mogą posiadać opisów. A szkoda, bo to spoko reklama i ciekawe pole do popisu.
Na aukcjach trzeba robić własnoręczne kopie i wystawiać je na bieżąco, natomiast biblioteka oferowałaby non stop sprzedawanie kopii.


Temat kiosków wydaje się być dla mnie irracjonalny. Sprzedawanie patyków koło gazet (O.o). Gazeta może być sprzedawana w bibliotece przez kogokolwiek na serwerze bez potrzeby dawania mu rangi redaktor i wypłaty.

Jak ktoś chce reaktywować "MineWorld News" na forum, to zapraszam na pw, mogę udostępnić szablony gazety i konceptowe wzory artykułów. Choć przyznam, że dwutygodnik, jaki miałem okazję redagować wymagał niesamowitego poświęcenia, ogromu wolnego czasu i chęci. Może mniej profesjonalna i odpowiedzialna serwerowa wersja będzie miała prawo bytu. (link do działu z wydaniami MWN -http://forum.mineworld.pl/forumdisplay.php?fid=146)

#7

Cytat:Proponuję uprościć cały system sprzedawania i kupowania.
Zatem, w bibliotece na spawnie znajduje się NPC/Citizen, podpisany "księgarz". Ten dżentelmen posiada swoje eq, w którym znajdują się książki graczy możliwe do kupienia. Po najechaniu na jedną z nich wyświetli się: autor, tytuł, opis, cena, data wygaśnięcia. Po naciśnięciu wybranej doszłoby do zakupu egzemplarza a sam by z eq NPC nie zniknął. Kasa trafiłaby do autora.
Natomiast jak chcielibyśmy sprzedać nasze dzieło, wystarczy że będziemy trzymali przedmiot w ręce i wpiszemy: "/wydajksiazke [autor] [tytul] [opis] [cena]"(aby oddzielić wyrazy wymagane będzie pisanie "_").  Kopia książki ze wszystkimi danymi pojawi się u naszego "księgarza". Tydzień po książka zniknie z eq NPC.
Co o tym myślicie?

To by było możliwe do wykonania.


Cytat:Choć faktem jest, że biblioteka na spawnie nie ma praktycznego zastosowania a fajnie byłoby to zmienić. 
.
Nie wiem, o której bibliotece piszesz. Ta, o której ja wiem jest zajęta przez /warp enchant. Nie każdy żyje w przyjaźni z ustawionymi graczami i to miejsce naprawdę jest potrzebne i wykorzystywane. 
Jeśli już jakieś miejsce miałoby nie mieć praktycznego zastosowania to te znajdujące się naprzeciwko wspomnianej biblioteki, które po zautomatyzowaniu MineLotto jest wolne.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]

#8

Pomysł fajny, pomijając, ze jest rzeczywiście chaotycznie napisane.
Lecz moim zdaniem on nie będzie miał dużego zainteresowania. Mało kto czyta cokolwiek, szczególnie młodsi gracze.
Sprawdzanie notek jest czasochłonne, i moim zdaniem jak już wyżej zostało napisane, dodatkowa praca dla administracji.
Osobiście jestem neutralna.
[Obrazek: 400_24_07_20_7_27_34.gif]

#9

Moim zdaniem to byłby dobry pomysł [to znaczy pomysł weneki po naprostowaniu przez zinreya] i byłoby ciekawie.

Prawdą jest że coraz mniej osób czyta książki [ tym bardziej pixelowe książki w grze o kwadratach Oczko ] ale może właśnie przez takie coś uda sie zmobilizować młodszych odbiorców do czytania.

Jestem za, i sam mam już conajmniej kilkanaście pomysłów na takie książki.

Co prawda mało jest osób które by pisały takie książki czy kupowały je od innych, ale spośród tych niewielu osób są tacy co napiszą mnóstwo książek i też sami dużo ich kupią. Jestem pewien ,sądząc np. po sobie.

Pojawiła się tu mowa o sprawdzaniu, jeśli chodzi np o sprawdzanie czy w jakiejś książce wprowadzanej o obieg nie pojawia się żaden wulgaryzm czy złamanie regulaminu w jakikolwiek sposób , to ja oferuje tutaj swoje ręce do pracy - do kontrolowania książek.

Proponuje zastosować "magazyn" książek do sprawdzania działający na tej samej zasadzie jak dawniej oddawało sie głosy na minelotto. Wrzucane w leje książki trafiały by do skrzyni i potem np jakiegoś dnia tygodnia o jakiejś określonej porze byłyby kontrolowane i potem oddawane dla wspomnianego dżentelmena bibliotekarza.

Nie wiem, co o tym sądzicie?
[Obrazek: ezgif.com-resize_2.gif]

#10

Majsterere dobrze myśli




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości