Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


Skarga na gracza Natalia2588

#1

1. Nick oskarżającego: FireSpirit
2. Nick oskarżonego: Natalia2588
3. Opis sytuacji: Podany w powyższej linijce gracz miał AFK w swojej działce gdzie znajdują się liczne farmy
4. Data zdarzenia: 15.08.2018 godzina 16:52
5. Dowody w postaci screenów lub filmu: https://i.imgur.com/xJcUqCM.png
[Obrazek: gaz.jpg]

#2

masz może jakiś dowód że były tam liczne farmy?

#3

https://i.imgur.com/zqu2wqO.png prosze
[Obrazek: gaz.jpg]

#4

Tepnąłem się na tą działkę i owszem, jest na niej wiele farm, lecz żadna z nich nie jest automatyczna. Jedynie farmy roślin, brodawek, chorusów itd. mogły być aktywowane, jednak są to tak małe farmy, że większego zysku z długiego afczenia nie uzyska.

#5

12. Zabronione jest celowe przebywanie AFK lub używanie jakichkolwiek zewnętrznych narzędzi/skryptów unikających AFK w celu odnoszenia nieuczciwych korzyści na serwerze.

Teoretycznie tak jak Paweł napisał, zysk żaden, jeżeli się jest krótko AFK blisko farmy, ale uważam ze takie AFK jest łamaniem regulaminu, ponieważ gracza nic nie kosztuje wpisanie /spawn i tam pójście na AFK.
[Obrazek: 400_24_07_20_7_27_34.gif]

#6

Daliście jej 2 szansę, a już wywija. Może i zysk miała mały, ale regulamin...

Jestem za banem dla niej na 3-7d...

Chciałbym powiedzieć, że na chyba 2 edycji jak dodano żetony to miała na cv automatyczną farme i też często afczyła.
Ludzie, przecież tu nikogo nie ma.

#7

Nie wiedziałam że jest zabronione
[Obrazek: Untitled358_20200413183207.png]

#8

Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania.

#9

Przedstawione na ss farmy są minimalnych rozmiarów. Nie wiadomo jak długo trwała obserwacja oraz jak długo oskarżona przebywała AFK - jest to w stanie sprawdzić tylko administracja po zgłoszeniu w grze w trakcie trwania tej sytuacji. Nie wiadomo czy wcześniej podobne sytuacje u niej miały miejsce. Wiadomo, że każdemu może się zdarzyć chwilowe odejście od komputera i to, że ktoś przez moment stoi w miejscu jeszcze nie sprawia od razu,, że łamie regulamin. Tak jak wspomniałem może to stwierdzić administracja po obserwacji i sprawdzeniu komendą. Status AFK u gracza w przypadku stania w bezruchu pojawia się po upływie 2.5 minuty. Co innego, gdy ktoś używa programów do automatycznego wykonywania ruchów mogących uniemożliwiać przyznanie statusu AFK przez system, ale to wtedy widać wyraźnie intencje gracza i w takiej sytuacji nie ma mowy o dłuższym czekaniu. Nie wiem jakie były intencje Natalii, jej wypowiedź nie wyjaśnia tego jednoznacznie. Niezależnie od tego należy się ostrzeżenie, by unikać przebywania w pobliżu farm podczas AFK, gdy nie jesteśmy w stanie określić jak długo nas nie będzie lub gdy ta nieobecność ma wynosić więcej niż kilka minut.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości