Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


[PROPOZYCJA] Stoiska przy MineShop oraz na rynku

#1
Żarówka 

1. Typ wątku: [PROPOZYCJA]
2. Nazwa serwera: Survival
3. Opis:
Witam! Chciałbym przedstawić dość prostą propozycję - dodanie stoisk w miejscach innych niż /warp targ, aby graczy mogli tworzyć sklepy tabliczkowe na spawnie w alternatywnych i równie łatwo dostępnych lokacjach. Warto zwrócić uwagę, że w tej chwili możliwość wynajmu straganu cieczy się popularnością do tego stopnia, że w użytku jest spora część stoisk również w zakątkach targowiska, dość daleko od punktu warp'u. Z tego powodu warto rozważyć, czy stoiska w proponowanych punktach przy innych charakterystycznych warp'ach nie będą prostsze do wypromowania wśród graczy, a co za tym idzie - bardziej dochodowe.  Jako najlepsze potencjalne miejsca wskazujemy okolice /warp sklep - duży, niezagospodarowany plac i odpowiedni obszar z oczywistych przyczyn handlowych Oczko - oraz /warp rynek - ponieważ rynek byłby rynkiem, gdyby był tam rynek ;D Stragany w otoczeniu studni wpasowałyby się jako urozmaicenie estetyczne w połączeniu z pełną funkcjonalnością sklepów tabliczkowych.

Propozycja umiejscowienia oraz wyglądu nowych stoisk jest już przygotowana! Razem z Zinrrey'em postaraliśmy się o imitację (na serwerze creative) placu przy sklepie oraz rynku, oczywiście z zachowaniem rzeczywistych wymiarów i materiałów. Zostały zbudowane stragany przypominające te obecne na /warp targ - 8 w okolicy MineShop oraz 4 na rynku (może zostać rozważona możliwość z siedmioma straganami). Ich wymiary to 9x6 bloków, dobór materiałów sprzyja pobliskim budynkom, a rozmieszczenie nie koliduje ze ścieżkami, przejściami w głąb spawnu, czy wyeksponowanymi konstrukcjami. Wszystko jest do obejrzenia na działce CV (-1; 6) (TheZerter)

Porcja poglądowych zdjęć:
/warp sklep:

/warp rynek:


Zapraszamy do obejrzenia stoisk "na żywo"! Czekamy na Wasze opinie

#2

Myślę, że wystarczy jednak /warp targ. Jest to dobry pomysł, ale trzeba teraz przemyśleć ile graczy tak naprawdę skorzystałoby z takich targowisk koło sklepu, skoro mają sklep obok siebie. /warp rynek to dla mnie kolejny, niepotrzebny warp.

#3

Myślę, że skorzystają ci, których przerażą zaporowe ceny w MineShop Płacz ze śmiechu Należy raczej zadać pytanie czy te stoiska będą komukolwiek w czymś przeszkadzały, czy cokolwiek stoi na przeszkodzie, żeby je dodać?
Nie powiedziałbym, że /warp rynek jest niepotrzebny, ale jeśli będzie tam coś oprócz domków z pewnością będzie bardziej użyteczny, niż jest w tej chwili.

#4

Cytat:Myślę, że wystarczy jednak /warp targ. Jest to dobry pomysł, ale trzeba teraz przemyśleć ile graczy tak naprawdę skorzystałoby z takich targowisk koło sklepu, skoro mają sklep obok siebie. /warp rynek to dla mnie kolejny, niepotrzebny warp.


/warp targ wystarczyć wystarczy, ale jest sporo pustego miejsca przy sklepie i na rynku, które można właśnie w taki sposób wykorzystać - łącząc funkcjonalność i estetykę.
Właśnie stoiska koło sklepu powinny cieszyć się największym zainteresowaniem, bo /warp sklep jest najbardziej oblegiwanym warpem i przy okazji, bez przemieszczania się po spawnie można porównywać ceny na bieżąco w sklepie i na stoiskach upatrując lepsze okazje.
/warp rynek już istnieje i można przedstawionym sposobem sprawić, żeby stał się bardziej atrakcyjnym miejscem na spawnie.

#5

Można kupić domek na spawnie i zrobić sobie na nim gwarps z własnym sklepem
[Obrazek: giphy.gif][Obrazek: SMdgx4w.gif]

#6

Uważam, że to dobry pomysł. Nazwa "rynek" miałaby wtedy większy sens.
[Obrazek: md0d5e.jpg]

#7

Osobiście uważam że stragany w okolicy sklepu moglibyśmy sobie odpuścić. Natomiast uważam, że kilka stoisk na /warp rynek by nie zaszkodziło, tym bardziej że pomyśleliście również o tym jak to rozmieścić by nie kolidowało z infrastrukturą i jednocześnie ułatwiliście tym pracę administracji. Podsumowując jestem za straganami na /warp rynek, natomiast stragany w okolicach sklepu odpuściłabym.

#8

Popieram Lady, w okolicy sklepu i tak jest sporo ludzi, byłby dodatkowy tłok, co utrudniło by poruszanie się - tak jak napisałeś, sprawdzania cen.
Co do /warp rynek, fajny pomysł, nie ma tam wykorzystanej przestrzeni, a to było by ładne urozmaicenie. Fajnie by się komponowało z resztą, bo ładne zbudowane Uśmiech
[Obrazek: 400_24_07_20_7_27_34.gif]

#9

Jestem zmuszony zdementować teorie o ośmiu straganach jako potencjalnej przyczynie zatłoczenia /warp sklep. Mam nawet solidne podstawy, aby stwierdzić, że są to herezje! Otóż gdy tylko przeczytałem wpisy powyżej, poczyniłem obserwacje owego warp'u. Od godziny 19:15 z niecierpliwością śledziłem ruch w MineShop. Nawet z bardzo dużą niecierpliwością, ponieważ przez pierwsze dwadzieścia minut były aż dwie wizyty! Należy zauważyć bardzo istotny szczegół: ciężko o większą aktywność niż w piątkowe popołudnie przed eventem, przez cały czas trwania badań ilość osób online nie spadała poniżej 40 osób na serwerze survival. Niewątpliwie Mineworld cieszy się sporą popularnością i zrzesza setki graczy, ale śmiem wątpić, iż główną przyczyną sukcesu jest możliwość odwiedzenia serwerowego sklepu. Obserwacje ruchu kontynuowałem aż do ogłoszenia otwarcia /warp event (tam jest dopiero ruch i tłok!) i do godziny 20 zanotowałem wizyty OŚMIU osób (tyle samo, ile stoisk może zostać umieszczonych. Przypadek?), część z nich odwiedziła sklep kilka razy co daje wynik około 12 wizyt w ciągu niecałych 45 minut. Nie jestem gołosłowny - aby uniknąć rzucania słów na wiatr, dokumentacja 24 minut obserwacji jest dostępna pod tym linkiem. Jeśli ktoś nie wierzy moim kalkulacjom i uważa, że zaniżam wynik - zapraszam do sprawdzenia, przyspieszyłem dwukrotnie aby ułatwić ^^

Pragnę zatem uspokoić: dodanie stanowisk w okolicy sklepu nie wywoła niepohamowanego nawału handlarzy, nie spowoduje zamieszek, nie będą rzucane widły i nie będzie potrzebna pacyfikacyjna interwencja wojska. Nawet w drzwiach nikt się nie zablokuje (zawsze można przejść po kolei), bowiem w szczytowym momencie przypadkiem do sklepu w jednej chwili trafiły 2 osoby. Problem moze sprawić, że jedna z nich bezcelowo biegała po placu przed rynkiem. W wypadku obecności stoisk będzie trzeba biegać alejką Smutek Zaznaczę również, że to właśnie te stanowiska przy sklepie są istotniejsze, niż przy rynku. Sprzedający dzięki szybkiemu dostępowi do MineShop bez konieczności teleportowania się dwukrotnie może dokonać korekty cen, natomiast kupujący sprawdzić opłacalność oferty.

Lady, Nightmara, oraz pozostali, którzy nie mieli okazji się wypowiedzieć: jeśli macie inne, faktyczne powody, dla których gracze pod żadnym pozorem nie powinni mieć możliwości najmu stoiska poza targiem - czekam na argumentację Uśmiech

PS: Serdecznie pozdrawiam osoby, których wizyta została uwieczniona ^^

#10

Po tak dobitnym materiale dowodowym który TheTektyw zgromadził, można wywnioskować jedno: ruchu nie ma, można wprowadzać! :D

Dodam że osobiście pomysł mi się bardzo podoba :)




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości