Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


Perły

#11

Też się wypowiem a co mi tam Duży Uśmiech
Podczas PvP jest kilka trybów perłami.
Uciekanie przed przed przeciwnikiem.
Gonienie przeciwnika.
A także walczenie perłami, gracz się oddala perłą, jedzonko wsuwa i wraca dalej się bić, platynowe sety chronią prawie przed całym dmg pereł, czyli można rzucać dowoli, jednak zwykłe sety nie pomogą w otrzymaniu dmg. 
Ladykotka początkujący gracz robi tego seta 4/3 zdobywa perełki, jednak gracz polujący ma platynkę.
W starciu ofiara nie ma szans chyba że polujący jest amatorem w PvP. Gdy polujący jest bardzo dobry w te klocki taki gracz nie ma szans na zgubienie go, rzuci perełkę żeby uciec straci 1-2 serca, a jego przeciwnik już jest koło niego i straci od perły 0- 0,5serca (jak ma platynę), oczywiście między wszystkimi sytuacjami się biją. Kiedy ofiara z setem słabszym od platynki rzuci kilka pereł w różne strony może zginąć Oczko
Jednak jeśli mówimy o sytuacji gdzie gracz z setem platynowym ucieka od podobnie silnego gracza to jest poprostu cienki. Dlatego jestem żeby w trybie pvp można max 16 pereł użyć.

#12

No właśnie... Problem w tym, że perły nie są używane tylko do uciekania.

Jak napisały osoby powyżej, można też gonić przeciwnika, albo używać tych pereł właśnie podczas PvP. Jak Grześ to opisał, można się oddalić, zjeść jedzenie i wracać do bitwy, albo jak nie wychodzi nam bicie przeciwnika, a on zakłada nam strefy, to możemy to "zresetować", rzucając gdzieś obok perłę i dalej się bić. Co do uciekania perłami, to tak jak Majster napisał - to nie jest to samo co elytra i fajerwerki, z elytrą można przelecieć kilkadziesiąt bloków w krótkim czasie, a z perłami jest zupełnie inaczej, najpierw trzeba ją rzucić, później odczekać parę sekund aż nas wyteleportuje, co utrudnia trochę ucieczkę... //EDIT Jestem za tym, aby perłę można było wyrzucić raz na kilka sekund.

#13

I tak 90% osób na serwerze używa pereł tylko do uciekania, więc ta zmiana byłaby dobra.
[Obrazek: md0d5e.jpg]

#14

Grzesiule się bardzo pomylił w wypowiedzi...

Platynowy set się za bardzo nie różni od zwykłego 4/3 jeśli chodzi o obrażenia od: pereł, mikstur, ognia, spadku z wysokości, itp. Twierdzenie, że osoba w platynowym secie ma jakieś zmniejszone otrzymywanie obrażeń od powyższych przypadków (względam seta, który nie jest platyną) to błąd.

Obecna platyna nie jest ochroną V, która zapewnia zmniejszone obrażenia od wszystkiego - nie zapominajmy o tym. Maksymalny bonus redukcyjny pełnej platyny (40%) działa na miecze/łuki/moby/pety, itp. Tak platyna została stworzona i tak wyglądała już na becie, a później nie była zmieniana.

Osobiście jestem za ograniczeniem czasowym przed kolejnym użyciem perły (np można rzucać raz na 6 sekund), ale nie za ich całkowitą eliminacją, czy ograniczeniu ich ilości podczas walki.

Tak jak niektórzy słusznie wspomnieli (używam tej taktyki) - perły są również narzędziem do PvP, np zmiana pozycji. Mimo wszystko, ograniczenie czasowe tego nie zmieni i wciąż będzie można ich używać do tej czynności, bo pozycji chyba się nie zmienia 10 razy w ciągu paru sekund.

Problemem jest nadmierny spam i nikłe zainteresowanie PvP na serwerze, być może taka zmiana będzie na plus i tak jak powiedział Damont - "bandziory" się zastanowią 2 razy i dopiero się zdecydują na atak, a jeśli przyjdzie ktoś do pomocy to będą mieć utrudnioną ucieczkę.
[Obrazek: Sygnatura_FINAL.png]

#15

Hm, w sumie Lelo podsunął dobry pomysł z rzucaniem raz na kilka sekund, wcześniej o tym nie myślałam, a według mnie to jest chyba najlepsze rozwiązanie, tak więc zmieniam zdanie i jestem za tym, żeby perłę można było wyrzucić raz na kilka sekund.

#16

w pvp mogłoby zapobiec takim sytuacją jak mówicie, ale najlepiej jakby licznik czasu po użyciu pereł działał tylko w pvp a nie bez niego. To utrudniało by wiele podstawowych czynności jak np budowanie. Ale za ogranicznikiem w pvp jestem za. Ewentualnie zastanowiłbym się nad 5 sekundami Płacz ze śmiechu
[Obrazek: ezgif.com-resize_2.gif]

#17

Majster, ale mowa była o PvP i o to właśnie chodziło. x d

Ograniczenie działałoby tylko w trybie walki, ale faktycznie, ktoś mógłby to odebrać w taki sposób, że chodziło o ograniczenie tego wszędzie.
[Obrazek: Sygnatura_FINAL.png]

#18

Teraz tak myśląc , również podpisuje się pod Lelouch'a

#19

Propozycja przyjęta, po wprowadzeniu pojawi się informacja.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości