Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


Złoty pociąg nr 12

#1

Tym razem podpowiedzią do złotego pociągu jest tylko obrazek:

https://zapodaj.net/09c02656d4520.bmp.html


Powodzenia

#2

Jak widać, zadanie okazało się dla was niełatwe, dlatego dam wam małą podpowiedź:
Zastanówcie się, dlaczego użyłem formatu bmp, a nie innego.

#3

Pliki w formacie BMP nie są kompresowane, co oznacza, że kolory po obróbce i zapisie zostają dokładnie takie, jakie były, co do bitu. Niestety powoduje to znaczne powiększenie wagi pliku.

#4

Wygląda na to, że pociąg nr 12 okazał się znacznie trudniejszy niż poprzednie. Jako podpowiedź tym razem powiem wam w prost, że informacje zakodowałem za pomocą kolorów w obrazku.

#5

Przepraszam za moją nieobecność, ale niestety skumulowało mi się ostatnio różnych innych zajęć, o ciągle zapominałem napisać.
Teraz dam taką podpowiedź:
1 kolor - 1 znak

I informuję, że dopóki nie uporam się z sesją, event będzie zawieszony, czyli wciąż można szukać obecnego pociągu, ale następny czy podpowiedź może pojawić się prawdopodobnie gdzieś po 05.02.2019. Uprzedzam, że datę podałem tak mniej-więcej orientacyjnie, i nie jest dokładnym terminem.

#6

1 kolor odpowiada 1 znakowi / symbolowi czyli może literze, może cyfrze, a może jakiemuś innemu dziwadłu… W każdym razie, chyba jednak z poziomem trudności tej zagadki za bardzo mnie poniosło Płacz ze śmiechu

#7

kodowanie

#8

kodowanie znaków

#9

kodowanie jednego koloru = kodowanie jednego znaku

#10

Tai Tham
Jawajski Mahjong




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości