Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


Odwołanie

#1

1. Nick w grze: TheZerter
2. Data ukarania: 13.07.2019
3. Nick osoby karającej: MiroTcz
4. Powód bana: wykorzystywanie błędów + przeciążanie serwera
5. Dlaczego uważam, że powinienem dostać unban:

Witam, i na wstępie ja również chciałbym przeprosić za przeciążenia spowodowane wspólnym dziełem moim i kaena. Mechanizm przez nas zaprojektowany polegał na zastosowaniu zegarów "generujących" dodatkowe ticki pozwalające na przyspieszenie wzrostu kaktusów. Konstrukcja nie wykorzystała żadnej luki serwera, nie kopiowała także żadnych przedmiotów i była w pełni oparta na oferowanej przez grę mechanice - chociaż w tym przypadku w pewnym stopniu naciągnięciu jej dla uzyskania korzyści. Będąc więc błędnie przekonanym, że nie jest to niedozwolone działanie przystąpiliśmy do testów a następnie konstrukcji na szeroką skalę bez prób ukrywania tego faktu. Przeciążenie było oczywiście skutkiem ubocznym. W czasie wykonania serii prób na mniejszych fragmentach maszyny nie zauważyliśmy oznak tak wielkich przeciążeń jakie wywołaliśmy między godzinami 3 a 4 dziś w nocy. Chciałbym więc ponownie przeprosić oraz prosić o wycofanie kary. W czasie swojej gry na serwerze nigdy nie ubiegałem się do stosowania niedozwolonych praktyk i oczywiście podobne sytuacje nie powtórzyłyby się w przyszłości a mój wybryk, którego skutki można było zaobserwować dzisiejszej nocy wynikał z niepełnego zrozumienia intencji twórców gry oraz braku możliwości oszacowania skali obciążenia maszyny.
Z góry dziękuję za rozpatrzenie

#2

Sytuacja jet lekko skomplikowana. Niby to kopiarka nie jest, błędów chyba też tu nie ma chodź do końca nie znam zasady działania tego mechanizmu. TheZerter i kaene faktycznie mogli nie wiedzieć że konstrukcja ta jest niedozwolona. Tutaj trzeba się zastanowić czy można czy nie można w ten sposób przyśpieszać wzrost roślin, no bo teoretycznie gra tego nie przewiduje. W tym przypadku "Nieuzasadnione zyski gracza" są jakby uzasadnione. Sytuacja nie jest tak prosta jak by się mogła wydawać. Przynajmniej dla mnie.

Jestem za zdjęciem kary lub chociaż znacznym jej skróceniem.

#3

Sytuacja w miarę jasno przedstawiona, potwierdzam też takowe działanie maszyny.

Nie była to kopiarka i z kopiowaniem nic wspólnego nie miała, ale średnio mi się chce wierzyć, że nie pomyślałeś w ogóle o jej wpływie na serwer. Wiesz już po banie, że również przyspieszenie przyrostu nie będzie dozwolone, mogło to być niejasne, ale teraz już powinno - tak na przyszłość.

Jestem za zdjęciem kary + odebraniem tych maszyn (czyli wszystkich surowców, które zostały do nich użyte).
[Obrazek: Sygnatura_FINAL.png]

#4

Wierzę, że nie robiłeś tego umyślnie, jednak trzeba zrozumieć reakcję mira, który robił wszystko aby zminimalizować lagi, a tu się nagle dowiaduje że powstała mu superobciążająca serwer machina. Jeśli sytuacją powstała w wyniku niewiedzy, gdyż maszyna nie wykorzystywała błędów na 1.13, to również jestem za skróceniem bana, lub całkowitym zdjęciem go.

#5

(13-07-2019, 15:48 PM)Quanarin napisał(a): Sytuacja jet lekko skomplikowana. Niby to kopiarka nie jest, błędów chyba też tu nie ma chodź do końca nie znam zasady działania tego mechanizmu.

To jest błąd w grze. Wykorzystywanie go szkodzi serwerowi i to w wielu obszarach.

https://bugs.mojang.com/browse/MC-8328
https://minecraft.gamepedia.com/Tutorial...ck_pistons


Gracz przeprosił i jestem skłonny znieść nałożoną karę.

Ban został anulowany, a maszyna zostanie zniszczona w najbliższym czasie. Przy okazji znalazłem i wykorzystałem rozwiązanie, które powinno blokować działanie tego i innych podobnych w skutkach błędów gry. Jeśli to nie będzie obciążało serwera zostanie aktywne na stałe.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości