Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


Propozycja Aktualizacji Regulaminu Chatu

#1

Jak już przeczytaliście w tytule, chciałbym zaproponować aktualizacje regulaminu chatu. Wynika to z faktu, że chat jest praktycznie co chwile zaspamowany wiadomościami typu "Zbieram na łuk, dajcie coinsy mam 0/30.000", "Pożyczcie 300k", "Zbiórka na Caritas" etc..

Nie widzę nic złego w zapytaniu innych graczy na serwerze, czy mają może dany przedmiot i mogliby go oddać - aczkolwiek to co ostatnio dzieje się na Chacie Survival'u to lekka przesada. Jeden z Chatmodów wspomniał czasy II/III edycji kiedy właśnie to za taki spam leciały warny, a potem mute. Uważam, że jest to dobry środek prewencji. Kilka osób wyłapie warny/mute za żebranie, a cała reszta sobie to odpuści.

Otwieram dyskusje!Uśmiech

#2

No więc zaczynamy dyskusję.
Rozumiem twój punkt widzenia, bo grając regularnie takie sytuacje mogą denerwować stałych graczy, ale spójrzmy na to z innej strony. Jestem zdania, że jeśli osoby, które opisałeś powyżej nie łamią regulaminu, są kulturalne i po prostu nie spamią na chacie, warto zastanowić się przed stosowaniem kar wobec nich. Dam Ci przykład. Jest sobie pewien zupełnie losowy nieznajomy Ci gracz, który w miły sposób zapyta czy ktoś mógłby go wspomóc danym materiałem. I teraz co? Dostanie za to karę? Co innego w przypadku spamu pytaniami lub po prostu brakiem kultury, ale to oczywiste, że takie zachowania nie są tolerowane.
Odniosę się też do końca twojej wypowiedzi. "Kilka osób wyłapie warny/mute za żebranie, a reszta sobie odpuści". I znowu, rozumiem co masz na myśli, ale nie uważam to za słuszne.
Jestem zdania, że jeśli ten pomysł ma wejść w życie to ktoś musiałby wyznaczyć granicę między kulturalną prośbą a "żebraniem". Chciałbym też poznać zdanie innych ^^

#3

Podpisuję się pod tym pomysłem.
Coraz więcej graczy żebra na chacie.
Jest różnica między grzecznym zapytaniem czy ktoś ma do oddania jakiś przedmiot, a regularnym spamem wiadomościami typu "zbieram na kilof 0/10 000".
[Obrazek: unknown.png]

#4

Jestem za wprowadzeniem kary.
Niestety przez takie żebranie na czacie często rodzą się kłótnie wojny, może nie jest to takie upierdliwe, ale jak ktoś pisze „Zbieram na miecze kilofy 0/30000”
doda kolory, pogrubi czcionkę oraz doda wszystko, co się da to rzuca się bardzo w oczy i irytuje.
[Obrazek: giphy.gif]

#5

Zgadzam się, że ostatnio jest wysyp komunistów na survivalu. Problem w tym, że często nie można takich osób ukarać za spam, ponieważ te darmozjady żerują w grupach i kiedy tylko pierwsza osoba wrzuca ogłoszenie o swoim niedostatku to kolejne również próbują swoich sił i z nią konkurują - zazwyczaj żadna nie pisze tego zbyt często a i tak czat jest tego pełen, ponadto te "ogłoszenia" pojawiają się dość regularnie, niemal codziennie ale chyba nigdy jedna po drugiej. Nie wnosi to absolutnie nic do rozgrywki, zaobserwowałem że spora część społeczeństwa próbuje takie zagrywki tępić a nie wspierać żebractwo zamiast próby samodzielnego zarobku. Nie uważam, że jest to jakiś rażący czy uniemożliwiający komunikację problem, ale wpływa to na przejrzystość czatu (zwłaszcza kiedy taki delikwent postanowi również publicznie podziękować każdemu z osobna za płatność rzędu tysięcznych części MC). Także popieram karanie warnami, mutami czy kickami za ewidentne "próby wyłudzenia", nie mam nic przeciwko zapytaniom o konkretne materiały na zbyciu

#6

[Obrazek: DvAMCof.png] Ja to tu tylko zostawię, ni cześć, ni kij Ci w oko. "DAJ 5k PLS"

#7

Żebranie zostanie ograniczone, wkrótce nastąpi aktualizacja regulaminu.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]
1




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości