Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


Skarga na gracza Xanthard

#1

Oskarżający: Azor97pl
Oskarżony: Xanthard
Opis sytuacji: Gracz bachaloo postanowił zacząć grę na serwerze małym żarcikiem: "Czesc Siukam dziefczyny jestem miły i przystojny Uśmiech". Odpowiedział mu Patrykoss, wyzywając go. Xanthard słusznie zwrócił patrykossowi uwagę. Niestety nasz dzielny bohater nie mógł tak tego zostawić i postanowił po napisaniu "słowa" dopisać także "małolacie". Wywiązała się z tego niepotrzebna nikomu sprzeczka oscylująca wokół zapisów regulaminu mówiących o używaniu wulgaryzmów a także przekrzykiwaniu się kto to nie jest starszy od drugiego. Było to spowodowane przez Xantharda, lecz dalej można powiedzieć że robił to w słusznej sprawie. Po bardzo dojrzałym zachowaniu obu stron nasz serwerowy idol wygrał kłotnie i utwierdził swoją dominację udanym przekonaniem serwera że ma, jak powiedział, 24 lata. Oczywiście nie można powątpiewać w słowa kolegów lecz niestety nie skończyło się na tym. Gdy już utwierdził swoją dominację w bandzie "małolatów", Xanthard zaatakował. Mimo że kłótnia wydawała się skończona chcąc dobić ten ostatni gwóźdź xantahrd napisał:"Siedź tam u mamusi na garnuszku i uważaj, bo za 2 tyg. do szkoły dzieciak Oczko". Bachaloo odpłacił się pięknym za nadobne i zasugerował że Xanthard, skoro ma 24 lata i ma też czas grać o 13 godzinie, że "siedzi na socialu". Wciskając enter zaraz po dodaniu szyderczego uśmieszek na ekranie ukazał się tekst:"Ty za to, jesteś nadal pod opieką Twoich rodziców i musi Cię odbyt piec, że ja mogę grać w MC kiedy chce, a Ty kiedy Ci pozwolą Duży Uśmiech". Nie wiem jak droga administracja to widzi, dla mnie jest to jednak nie dość że zachowanie toksyczne i prowokacja, to także używanie eufemizmów, absolutnie oczywistych dla każdego by ominąć zapisy regulaminu w sprawie użycia wyzwisk i dalszego poruszania się w tej słodkiej, ciemnej szarej strefie prawa. Bachaloowi zabrakło intencji twórczej i napisał tylko: "Bardzo ciekawe". Jego przeciwnik jednak nie mógł tak tego zostawić. Skoro już powyzywaliśmy bezkarnie samego gracza, to może teraz czas na jego rodzinę? Tak więc strzelając z palców Xanthard napisał: "Bachaloo, nie mierz każdego miarą swojej rodziny Uśmiech". Proszę zgromadzonych o uwagę, ponieważ po tym tekście, bachaloo NIC nie odpowiedział. Mimo to, przecież przeciwnika trzeba zgnoić a Xanthard wie o tym najlepiej. "Więc jeśli skończyły Ci się argumenty bachaloo, to zamilcz i nie próbuj swoich sił z starszymi Uśmiech". Bachaloo czuł się już zapewne pokonany, jednak po takiej PROWOKACJI postanowił powtórzyć co mówił wcześniej i zarzucił ze Xanthard też na socjalu "siedzi". Mimo że był to oczywiście atak wymierzony tylko w Xantharda, to kiedy ten zobaczył że jego poprzedni tekst potrafił uciszyć wroga, skupił się na jego rodzinie: "To, że Twoi rodzice siedzą na 500+ za Ciebie, to nie znaczy, że każdy dorosły siedzi na zasiłkach Płacz ze śmiechu" Następnie zarzucają się w tą i z powrotem oskarżeniami kto to na socjalu nie "siedzi". Po raz kolejny bardzo dojrzałe zachowanie obu stron. Xanthard wytknął swojemu przeciwnikowi że nie każdy pracuje od poniedziałku do piątku dlatego i on ma czas na granie. Po tym jak najbardziej słusznym argumencie widzimy kolejny, nieco mniej:"Ale Ty masz ograniczony umysł Płacz ze śmiechu". Żeby upewnić się że nie zostanie to policzone za wyzwisko szybko chciał upewnić wszystkich że to tylko żart. Jego natura jednak pchnęła go do napisania żartu ofensywnego: "Ograniczony umysł to nie wyzwisko, to stwierdzenie kolego Uśmiech". Bachaloo dostał mute, Xanthard dostał mute, sprawa załatwiona, prawda? No niestety nie. Xanthard biega sobie nieukarany i dziś po raz kolejny w tej szarej strefie sobie pływał podczas gdy bachaloo a wyzwiska tej samej miary lecz nieco mniej przemyślane i z większymi emocjami spowodowanymi prowokacjami Xantharda został uciszony. Według mnie widać tu czystą faworyzacją, lub może nieścisłość regulaminu co pozwala na występowanie takich Xanthardów. Albo zezwalamy na wszystko albo banujemy wyzywanie się całkiem, tu nie powinno być półśrodków. Jest to zachowanie toksyczne i nastawione czysto na prowokacje rozmówcy. Zresztą nie tylko rozmówcy bo mnie też mocno zdenerwował co widać po tym że chciało mi się to pisać. Kolejne załączniki dołączę w odpowiedzi na mój wątek bo mam wrażenie że osiągnąłem limit. Dla wygody czytania wyciąłem tylko ważne kwestie ale oczywiście jeśli będzie potrzeba pełnych screenów też mogę je dostarczyć.

Druga częśc załączników.
Ok wygląda na to że niektórzy nie mogą otworzyć załączników próbuję przez polecaną stronę:
1: https://zapodaj.net/cae2b46d7416d.png.html
2: https://zapodaj.net/de2798126981d.png.html
3: https://zapodaj.net/6ea525d8b3e87.png.html
4: https://zapodaj.net/2df069b737131.png.html
4.5: https://zapodaj.net/e35d9f064cd9d.png.html
5: https://zapodaj.net/987fe46fd3f6f.png.html
6: https://zapodaj.net/34e421b52df1c.png.html
7: https://zapodaj.net/679e2afc69218.png.html
8: https://zapodaj.net/245f0b6e85adf.png.html

Załączone pliki
.png   6.PNG (Rozmiar: 2.9 KB / Pobrań: 18)
.png   3.PNG (Rozmiar: 3.43 KB / Pobrań: 5)
.png   2.PNG (Rozmiar: 2.74 KB / Pobrań: 2)
.png   1.PNG (Rozmiar: 6.89 KB / Pobrań: 5)
.png   4.PNG (Rozmiar: 3.91 KB / Pobrań: 2)
.png   5.PNG (Rozmiar: 3.11 KB / Pobrań: 2)
.png   4.5.PNG (Rozmiar: 2.87 KB / Pobrań: 2)
.png   7.PNG (Rozmiar: 11.84 KB / Pobrań: 2)
.png   8.PNG (Rozmiar: 3.64 KB / Pobrań: 4)
1

#2

Podpinam się pod wszystkim co napisał Azor97pl. Wina była po obu stronach, ale tylko gracz Bachaloo został ukarany ostrzeżeniem, co tylko mogło tylko utwierdzić Xantharda w przekonaniu, że nie może on zostać ukarany i ma rację. Byłem wtedy na serwerze i widziałem wszystko oraz to jak się rozgrywało. Szczerze mówiąc gracz Patrykoss dostał bana słusznie kolejnego dnia. Nie rozumiem też po co Xanthard tak usilnie chce pokazać swoją dojrzałość, odpowiedzialność i niezależność. Zachowuję się także bardzo prowokacyjnie, nie mniej niż ja. A dzisiejsza dyskusja w którą wplątałem się z Azorem skusiła go do napisania owej skargi. Pod czas tej dyskusji zostałem oczywiście nazwany trollem, bo czemu nie? Szczerze nie rozumiem co to miało do rzeczy. To, że lubię się powygłupiać na czacie nie znaczy, że na serio taki jestem. Przepraszam także wszystkich których owym zachowaniem wkurzyłem, podburzyłem, zirytowałem. Postaram się jakoś od niedługo zmienić. Po co być takim salty. Przepraszam także i Xantharda za wszelką prowokację i zaczepki.

~Kesurion

#3

Przed napisaniem pełnego wywodu chcę zaznaczyć, że mój końcowy wniosek znajduje się na końcu wiadomości, a wcześniejsze zdania są jego poparciem, lub moimi odczuciami.
Niestety nie mogę otworzyć załączonych ss'ów, cytuję: "Obraz nie może zostać wyświetlony, ponieważ zawiera błędy", ale poradzimy sobie bez tego, bo przy sytuacjach z wczoraj jak i dzisiaj byłem i już się wypowiadałem.
Od razu chciałem też powiedzieć, że to nawet dobrze, że cała różnica zdań przeniosła się na forum i już nie używamy argumentów w stylu: "On nie dostał kary bo to svip" jak niektórzy Oczko. No więc od początku.
Chciałbym abyśmy przede wszystkim powiedzieli sobie szczerze kto w tym wszystkim jest prowokatorem.
Xanthard faktycznie wyskoczył z tekstem "małolacie" czego absolutnie nie popieram, ale to nie wszystko co się tu wydarzyło. Gracz bachaloo nie zastanawiał się długo i zaczął najeżdżać na wyżej wspomnianego już wielokrotnie przez wszystkich Xantharda. Ten natomiast nie omieszkał odpowiadać na różne sposoby... Kłótnia jest opisana dosyć dokładnie powyżej, więc nie będę jej ponownie cytował ^^. W moim odczuciu gracz odpowiadał uszczypliwymi wiadomościami jednocześnie zachowując przy tym jakiekolwiek standardy kultury nie rażąc tym nikogo w oczy. Sam bachaloo wygląda na gracza, który szuka zaczepki jak wielu innych ^^. [Zanim napiszesz jak to się ze mną nie zgadzasz przypomnę, że to MOJE PRYWATNE odczucia na ten temat, z którymi się dzielę, spokojnie.]
Uff, to co dalej? A no tak, dalej nie mogę przestać się śmiać z argumentu o faworyzacji lub nieścisłości regulaminu. Zakładam, że admin banujący bachaloo (czyli Ladykotka jeśli ktoś się zastanawia, ale nie ma to tutaj żadnego znaczenia i nie zamierzam nikogo niepotrzebnie w to angażować jeśli nie będzie trzeba) miała bardzo podobne zdanie o samej sytuacji jak ja.
Na tym serwerze nie było, nie ma i nie będzie faworyzacji ze strony administracji. A już na pewno nie zależy to od kupna svipa (mówię to przez zarzuty pewnego gracza). Mówię tak, bo gram tu na tyle długo by to wiedzieć i zauważać.
Następnie, muszę przypomnieć, że kara i jej wymiar podlegają pod ocenę administratora, róbcie z tym faktem co chcecie ^^.
Na koniec tylko dodam, że piszesz o eufenizmach Xantharda, a spójrz jak wygląda twój post na forum... ładne słowa przykrywająca treść, ale nie mam zamiaru na ten temat dyskutować, bo to najmniej ważne.
Wniosek końcowy? Po części rozumiem tą skargę, nawet jeśli jej absolutnie nie popieram. Chciałbym posłuchać opinii graczy mniej zamieszanych w sam konflikt jakie jest ich zdanie, może nawet sam komentarz admina banującego czyli Ladykotki.
Czy proponuję jakieś rozwiązanie konfliktu? Jeśli inni gracze stwierdzą, że Xanthard zasłużył na karę to sugerowałbym czasowe wyciszenie do kilku dni ^^. Jeśli natomiast gracze stwierdzą, że bachaloo nie zrobił nic złego, proponuję skrócenie bana. Sam jestem za zostawieniem sytuacji jak jest.

#4

Tak jak się spodziewałem.

#5

(21-08-2019, 20:57 PM)Sghey napisał(a): Tak jak się spodziewałem.

Tak też czekałem na pojawienie się tego tematu na forum, po tym jak dziś zawistnie na chacie mnie atakowałeś i próbowałeś każdemu udowodnić, że jestem prowodylem całego zamieszania. 
No cóż, mniejsza z tym - przejdźmy do faktów.

1. Cała akcja zaczyna się wczoraj, jednakże dziś zanim ktokolwiek dostał bana...
Gracz Patrykoss loguje się na serwer, by po kilku sekundach wysłać taką wiadomość na chacie ogólnym jak i pw, niestety ss pw nie posiadam.

@Edit jednak posiadam Uśmiech

[Obrazek: c6wohOE.png]



[img] https://i.imgur.com/gASCL00.png[/img]

2. Nie wiem, co kieruje tym graczem ale jego zachowanie dziś było identyczne do tego z wczoraj - mało tego, nic nie robił sobie z obecności 3 administratorów na serwerze. Uśmiech 

[Obrazek: tQxusp1.png]

Patrykoss dostaje mute, po czym Bachalo odpalił rakietę bluzgów w moją stronę - zupełnie bez uprzedzenia Uśmiech

[Obrazek: kI1UIhI.png]


Po czym wiadomo co się stało..

Wróćmy do wczoraj i od czego zaczęła się cała akcja z Patrykossem.

1. Jest trochę po 11, gdy Patrykoss zaczyna bez ogródek rzucać bluzgami na chacie. Zostaje przeze mnie switowany, w lepszy bądź gorszy sposób - niech każdy sam to oceni. 

[Obrazek: xZP5fHR.png]

2. Od razu widząc z kim mam do czynienia wbiłem na discorda  i oznaczyłem LadyKotkę - aby wbiła zrobić porządek bo sam po prostu nie miałem do tego środków. Mało tego, napisałem też pw do Mira. Uśmiech

[Obrazek: ve5lSI2.png]

[Obrazek: BHsT2gR.png]

3. Każdy z osobna oceni, czy moje wypowiedzi wykraczały poza regulamin. W mojej ocenie były na granicy, ponieważ nie zostały użyte wulgaryzmy. Po wypowiedziach Bachallo widać, że przyklaskiwał Patrykossowi. We dwóch otwarcie mnie atakowali i prowokowali do użycia mocniejszych słów, których niż użyłem.

[Obrazek: syVdhl2.png]

4. Kolejne bezsensowne wyzwiska, no jak 24 letni mężczyzna może we wtorek po południu grać w Minecrafta? Zarzucanie mi socjalu, nie uważam aby odpowiedź "Nie mierz każdego miarą swojej rodziny" była wulgarna, jest opryskliwa, aczkolwiek sama sytuacja pokazuje kto atakował - problem dzisiejszych czasów, często dzieci mają za nic osoby starsze dbające o dobro serwera - nie mówiąc nawet o administracji co pokazuje sytuacja z dziś.


[Obrazek: VtULpA5.png]

5. Koledze bardzo spodobało się wyzywanie mnie od osoby, pobierającej zasiłek bezrobotnego. Rozczaruję, pracuje w pełnym wymiarze godzin.

[Obrazek: Lwkn39W.png]

6. Tu moje zachowanie być może i zawisło na włosku, bo chodziłem po granicy regulaminu. Porównanie go do patologicznej rodziny było spowodowane jego wcześniejszymi odpowiedziami oraz tym, że robi to z powodów koleżeństwa z Patrykossem.

[Obrazek: H5bWldK.png]

7. Wcięcie się Kesuriona w całe zamieszanie, nie wiadomo skąd i po co. Znów blablabla socjal... blablabla +500..

[Obrazek: Q319VVg.png]

8. Wysyłam reklamę swojego sklepu oraz przedmiotów na /ak - po czym Kesurion złośliwie docina, szukając ziarna niezgody. Uśmiech

[Obrazek: wE1sZMh.png]

9. Kontynuacja

[Obrazek: HW7WoqI.png]





Takie są fakty, logi są wyciągniete z chatu DC. Moje wyrażenia przez większość czasu były widziane przez administrację obecną na serwerze, a nawet w dyskusjach.
Dlatego nie rozumiem całej tej sytuacji, bo jeśli wtedy nie zareagowali to oznacza, że jednak na karę nie zasługiwałem. Ponoć prawo nie działa wstecz?Uśmiech

Zapraszam każdego do dyskusji, bo temat obnaża patologię tego - gdy "szare" nowe twarze próbują robić dym i zamieszanie na serwerze swoim zachowaniem, a potem oskarżają kogoś o coś - a sami w sumie nie wiedzą o co. Uśmiech

Pozdrawiam!

#6

Szare nowe twarze, chcesz przez to powiedzieć, że jesteś jakąś zacną osobą? Serio nie rozumiem jak można być tak egoistycznym. Tak się składa, że gram tutaj od 2 edycji więc nie wiem czy jestem nowy.. Ale z pewnością nie szary Love Naprawdę myślisz, że nie powinieneś być ukarany? Za to jak się zachowywałeś? Jeśli myślisz, że on Cię wyzywał to ty tylko się broniłeś, otóż nie. Twoje wypowiedzi są przesycone prowokacją. Zastanowiłbyś się czasami. Nie zasługujesz na karę, bo admini nie zareagowali? Ladykotka była zajęta może dlatego? Mimo wszystko widzę, że z administracją jesteś na ty. I jak Ci coś nie pasuje to idziesz do Mira. Tylko czy Miro nie widzi tego, że Ty też jesteś nie fair wobec tego gracza? Jestem rozgoryczony faktem. że skargi działają tylko wobec niektórych graczy. Dalej nie robisz sobie nic z tego, że jest na Ciebie skarga. Bez obrazy dla Właściciela, ale ;/

#7

Cytat:Nie zasługujesz na karę, bo admini nie zareagowali?Ladykotka była zajęta może dlatego? Mimo wszystko widzę, że z administracją jesteś na ty. I jak Ci coś nie pasuje to idziesz do Mira
.

Mógłbym napisać coś równie bez sensu:
 "jak coś ci nie pasuje to idziesz na forum".  Discord to jedna z przewidzianych form komunikacji i można przez niego kierować mniej skomplikowane sprawy.






Cytat:Jestem rozgoryczony faktem. że skargi działają tylko wobec niektórych graczy. Dalej nie robisz sobie nic z tego, że jest na Ciebie skarga. Bez obrazy dla Właściciela, ale
;/

Piszesz rzeczy, których zapewne nie jesteś w stanie niczym poprzeć.
Kiedy była ostatnia skarga na któregokolwiek gracza, w której nie było reakcji administracji?



Zdecyduj się z którego konta piszesz, bo raz jesteś Hokoron, raz Kesurion albo Sghey.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]

#8

Hasło zapomniałem do Kesuriona x Hokorona
serio
albo haslo albo login
Płacz ze śmiechu
I nie chodzi o samą reakcję, a raczej o to jak zostanie z oskarżonym. Reakcja jest zawsze. Zależy jaka. ,3

#9

Zgodzę się z tym, że Xanthard w tego typu dyskusjach formułuje wypowiedzi w taki sposób aby były jak najbardziej uszczypliwe bez łamania regulaminu. I to nie był pierwszy tego przypadek. Natomiast w tym przypadku winnym konfliktu był Bachaloo i Patrykoss, którym Xanthard dał się wciągnąć w niepotrzebną dyskusję i odpisywać im docinkami na ich docinki.
Dlatego też wydaję mi się, że w tym przypadku odpowiednie będzie upomnienie abyś Xanthardzie następnym razem nie wdawał się w taką dyskusję, a jedynie zgłosił takie zachowanie administracji, a jeżeli obecnie nie ma nikogo online bądź jest afk to zawsze można napisać skargę i po prostu ignorować takich osobników bo jak widzisz sytuacja ze skargą może się odwrócić. Jestem też za czasowym wyciszeniem jeżeli sytuacja się powtórzy.

Co do pozostałych zarzutów, że osoby z rangą typu vip/svip są bezkarne czy faworyzowane bądź też jeśli się jest z administracją na ty to już wszystko wolno. Otóż nie, nigdy tak nie było i nie będzie.

#10

Na podstawie przedstawionych dowodów stwierdzam, że gracz Xanthard wykorzystał czat publiczny do zaogniania powstałego konfliktu i dlatego poniesie konsekwencje.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości