Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


[propozycja] Nowy czat discord

#1

1. Typ wątku: [PROPOZYCJA]
2. Nazwa serwera: Discord
3. Opis: dwa nowe czaty tekstowe na discordzie #redstone_pomoc #budowle_pomoc. wydaje mi się ze czat w którym mozna by było poprosić osobe znającą się na redstone o pomoc przy systemie albo dobrego budowniczego o pomoc przy naszym idealnym domu z glowstona i diorytu było by ułatwieniem i pomogło graczą którzy nie radzą sobie w tym aspekcie
aby zachęcić graczy do pomocy mozna by było rozdawać pomocnym graczą (dobrym mistrzom redstone którzy za free przyjdą i pomogą czy budowniczym pomagającym w upiększaniu okolicy) range @redstonowiec @budowniczy . nie jest to niesamowicie czasochłonny projekt a a) poprawi atmosfere na serweze b)pomoze słabszym z nas w grze.  

-jak zwykle pytam co o tym myślicie.
 @SARSUnicorn
"Jest tylko jeden sposób na walkę z plagą, Izoluj i czekaj aż zniknie"
[Obrazek: 54268354_385928522206519_8928533892172873728_n.png]
Odpowiedz

#2

Jak dla mnie ilość obecnych chatów jest wystarczająca. A nawet jest ich o 1-2 za dużo. Takie rzeczy zawsze możesz pisać na publiczny-lobby, albo na kanale serwera, na którym budujesz daną budowlę. (Creative, SkyBlock i Survival)
[Obrazek: Sygn2.png]
Odpowiedz

#3

(24-08-2019, 07:35 AM)Naten_13 napisał(a): Jak dla mnie ilość obecnych chatów jest wystarczająca. A nawet jest ich o 1-2 za dużo. Takie rzeczy zawsze możesz pisać na publiczny-lobby, albo na kanale dotyczącego serwera, na którym budujesz daną budowlę.

nie mam na celu samej prozby a raczej motywowaniu ludzi osobna ranga czy czat ma na celu zachecic graczy do pomaganiu sobie nawzajem (jeśli coś jest głupie ale działa to nie jest głupie) a 2 nowe kanały + 2 rangi to nie az tak duza cena wiec wydaje mi się ze mozna spróbować Duży Uśmiech
"Jest tylko jeden sposób na walkę z plagą, Izoluj i czekaj aż zniknie"
[Obrazek: 54268354_385928522206519_8928533892172873728_n.png]
Odpowiedz

#4

Nasz serwer Disocrd jest niezwykle zwyczajny, poważny i ponury. Jedyna atrakcja to chat z gry. Brakuje mi rang jakie może zdobyć gracz oraz ciekawych kanałów. Ta propozycja ma szansę do pozytywnego wpłynięcia na naszą społeczność i nie widzę przeciwwskazań do jej rozwoju. Nowe kanały zmotywują ludzi do dzielenia się pomysłami na w budowaniu i redstonie. Zwykły kanał sv/cv/sb publiczny nie sugeruje tej opcji i nie zachęca do upubliczniania swoich pomysłów.
Same kanały nic nie zmienią - będzie tam słaba aktywność i pojawią się pytania typu "a po co tyle kanałów?".
Dlatego podoba mi się również pomysł z rangami dla zwykłych graczy, których brakuje mi na naszym Discordzie. Wyróżniający się kolor oraz ciekawa(ŚMIESZNA!) nazwa rangi to najlepsza motywacyjna nagroda dla osób które chcą pomagać i udzielać się!
Powiększyłbym tę propozycję o drabinę rang. Graczowi przyznawałby bot nową, wyższą rangę w zależności od ilości napisanych wiadomości. Wtedy ta nasza przysłowiowa marchewka działałaby nie tylko na nowych kanałach od Sarsa, ale również na pozostałych - nadal motywując ludzi do rozmów.
Wiem o istnieniu bota, który przyznaje nam xp i lvl, ale tego kompletnie nie widać i używa to dosłownie kilka osób.
Odpowiedz

#5

o tym zaczełem myśleć rangi dla "liderów społecznośći" duzo by to nie kosztowało a by obudziło nie tylko discorda ale i serwer sam w sobie.. po rangach dla budowniczego i redstonowca ... dlaczego by nie mieć rangi mistrzów pvp ... co miesiąc turniej a najlepszy zgarnia range.. taka niewielka zmiana była by motywacją do gry samą w sobie, no i @Zinrrey podoba mi się pomysł rangi za lvl
"Jest tylko jeden sposób na walkę z plagą, Izoluj i czekaj aż zniknie"
[Obrazek: 54268354_385928522206519_8928533892172873728_n.png]
Odpowiedz

#6

Jak miałaby wyglądać realizacja tego?
Kto / co przyznawał(o)by rangi?
Kto / co decydował(o)by o tym czy wypowiedź danego gracza dotyczy redstone / innego zagadnienia oraz czy jest pomocna i należą się jakieś punkty xp? Czy też miałyby to być punkty za samo pisanie w określonym kanale? (jeśli tak to trochę gubi wartość)

Cytat:dlaczego by nie mieć rangi mistrzów pvp ... co miesiąc turniej a najlepszy zgarnia range

Kto / co decydował(o)by o tym kto jest mistrzem pvp? Wiem, że fajnie byłoby mieć takie turnieje, ale to dodatkowe obciążenie dla administracji i jak na razie nie ma nawet przygotowanego pluginu od aren PvP, który by to wspierał. Nie wyobrażam sobie turniejów przy aktualnych możliwościach technicznych. Miło widzieć propozycje wprowadzenia czegoś nowego, ale to tylko początek drogi.

Przydałby się jakiś dobry opis realizacji tego.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]
Odpowiedz

#7

(28-08-2019, 12:38 PM)MiroTcz napisał(a): Jak miałaby wyglądać realizacja tego?
Kto / co przyznawał(o)by rangi?
Kto / co decydował(o)by o tym czy wypowiedź danego gracza dotyczy redstone / innego zagadnienia oraz czy jest pomocna i należą się jakieś punkty xp? Czy też miałyby to być punkty za samo pisanie w określonym kanale? (jeśli tak to trochę gubi wartość)

Cytat:dlaczego by nie mieć rangi mistrzów pvp ... co miesiąc turniej a najlepszy zgarnia range

Kto / co decydował(o)by o tym kto jest mistrzem pvp? Wiem, że fajnie byłoby mieć takie turnieje, ale to dodatkowe obciążenie dla administracji i jak na razie nie ma nawet przygotowanego pluginu od aren PvP, który by to wspierał. Nie wyobrażam sobie turniejów przy aktualnych możliwościach technicznych. Miło widzieć propozycje wprowadzenia czegoś nowego, ale to tylko początek drogi.

Co do tego w jaki sposób miały by być przyznawane rangi i punkty to można by dodać specjalne emotki np. ikony redstonedust i grassblock które gracze przypinali by innym graczom do ich pomocnych wypowiedzi z odpowiedniej kategorii które to (ilość emotek) będą liczone tylko na danym kanale (specjalne kanały o których mowa w wątku) a następnie na podstawie ilości tych punktów przyznawane były by rangi całość mogła by być zautomatyzowana co finalnie skutkowało by brakiem dodatkowego obciążenia administracji rzetelną wyceną graczy ( +/- ) oczywiście można by to modyfikować w sposób np taki że głosy graczy z wyższą rangą będą liczone x2 ,x3 itp.
[Obrazek: syknatura-1.png]

Odpowiedz

#8

rodriqez myśli w miare zetelnie osoba która zbierze łacznie np 100 pozytywnych emotek z automatu zgarnia range redstonowca/budowniczego ... dodać mozna jeszcze range za pomoc przy komendach (cześć mogą podpowiadać gracze) co w efekcie ulzylo by administracji .. a społeczność mineworlda miała by liderów (graczy bez dodatkowych uprawnień) którzy pomagaja bo mogą

edit: trzyma się to podstawy pomysłu ... wbjam ci na działke pomagam a ty mi potem zostawisz emotke aby mi w ten sposób podziękować
"Jest tylko jeden sposób na walkę z plagą, Izoluj i czekaj aż zniknie"
[Obrazek: 54268354_385928522206519_8928533892172873728_n.png]
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości