Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


Zażalenie.

#1

Witam, dawno tu nic nie pisałem...

Tak więc, chciałbym się odnieść do sytuacji z serwera, która miała miejsce około godziny 17.00
Uważam iż, kary, które zostały rozdane poszczególnie osobą biorącym udział w zdarzeniu nie są w pełni odzwierciedlone co do rzeczywistości.

Sprawa tyczy się propagowaniu niemieckiej kultury oraz nazizmu na czacie przez gracza Okruch_Chleba.
Gracz w/w od początku swojej egzystencji na serwerze regularnie wciska na "chama" graczom "ciekawostki" na temat niemieckiej kultury folkowej w szczególności z okresu II wojny światowej.
Tego typu zaczepki spotykają się z często z negatywnym odbiorem przez graczy na serwerze, zwracałem mu często uwagę, zresztą nie tylko ja, aby zaprzestał tego typu procederów,
mimo wszystko Okruchowi to nie przeszkadza i nie zaprzestaje tego typu aktów.
Dzisiaj podczas wymiany poglądów do dyskusji włączył się gracz Vesper, sprowokował mnie, prowokacja mu się udała i napisałem dwa wyrazy za dużo. Za co Vesper nie został upomniany.
Zwracając uwagę obecnemu administratorowi na fakt propagowania Marszu wojskowego, który niemieccy (naziści) żołnierze chętnie śpiewali w powrotach do domów (Znam większość tych piosenek ponieważ mieszkam od 7 lat w Niemczech i mam niemiłą przyjemność mieć sąsiada, który mnie tym codziennie katuje), w Westerwald są także często organizowane imprezy z udziałem nazistów, otrzymałem uzasadnionego kicka za napisanie paru słów, które miały zły wydźwięk. Nie winię za to Natena.
Za co jednak mam wielki żal, to fakt iż Okruch pozostaje bezkarny, uważam, że propagowanie tego typu rzeczy nie powinna mieć miejsca na publicznym czacie gdzie wiele dzieci posiada bierny wgląd co kształtuje często ich poglądy.
Także, nie widzę dokładnie gdzie obraziłem Administrację serwera, wyrażenie opinii, iż ktoś się do czegoś nie nadaje oraz stwierdzenie, że nie mam ochoty prowadzić dalszej dyskusji to nie jest obraza.

Zamieszczam pełną rozmowę w formie cytatu z udziałem graczy.

Cytat:Okruch_Chleba » !play Westerwald Marsch
rythmDziś o 16:52
Playing [Obrazek: 9385f5b0c3bd2064e47d8ce5964aad5a.svg] Westerwald Marsch (mineworld.pl) - Now!
marvin89 » zrobil bym vote czy dac okruchowi perma za te nazizmy
Okruch_Chleba » marvin89 Jakie nazizmy?
Okruch_Chleba » Skoro muzyka folklorowa Niemiec to nazizm, to Polska to wspieranie ONR, i możemy zrobić vote na usunięcie Rythma i FredBoat z MW prosz
marvin89 » propagowanie niemieckiej kultury folkowej z czasow 2 wojny swiatowej to nazim
marvin89 » a osoba propagujaca takie rzeczy jest nazista
marvin89 » wiec Okruch_Chleba
marvin89 » wg mnie Ty zaslugujesz na perma
marvin89 » bez odwolania
Vesp3rr » marvin a według mnie powinieneś sie zamknac
Okruch_Chleba » Westerwald opowiada jedynie o krainie w Niemczech - Westerwald
Vesp3rr » bez odwołania
marvin89 » Vesp3rr mozesz mi [b]*[/b]
Naten_13 » proszę zapszestać rozmowy na ten temat
Naten_13 » Słowa
marvin89 » wiec Naten_13 kontroluj tego nazistowskiego kundla i jego pociag do merkel
Okruch_Chleba » Westerwaldlied powstał dla wojska Republiki Weimarskiej, nie III Rzeszy
[Obrazek: c4c6f3a5f024d772b5164605db9d431b.svg] marvin89 wyszedł z serwera. (KICK Od Naten)
Vesp3rr » Płacz ze śmiechu
Okruch_Chleba » W 1932 roku
[Obrazek: 8502696d0b3ebe3eceb24c13888ea623.svg] marvin89 wszedł na serwer.
Okruch_Chleba » A to co piszesz, świadczy że nie wiesz samemu co piszesz
marvin89 » to jest wojskowa piesn spiewana przez nazistow podczas 2 wojny swiatowej
marvin89 » nie wciskaj ciemnoty
Okruch_Chleba » Skoponowana dla Republiki Weimarskiej, jednak jak prawie każda pieśń Niemiec używana i przez malarza
marvin89 » spiewana przez nazistow podczas wojny. Dla mnie jestes niemcem i takim zachowaniem propagujesz to jednoczesnie gardzac polskascia
marvin89 » uważam że nie nadajesz się na to stanowisko, propagowanie nazizmu puszczasz plazem, koles oficjalnie puszcza niemiecki piosenki wojskowe na bocie a Ty nie reagujesz, kiedy ja mu zwracam uwage dostaje kicka.
{EDIT} (znalazłem wypowiedź skierowaną w kierunku Natena po jego zapytaniu czy wbił w połowie zajścia)
Cytat:marvin89 » nie będę prowadził z Tobą dalszych dyskusji Naten, byłeś od początku zajscia, wida brakuje Ci wiedzy w tym temacie i boisz się prawidłowo reagować. Wyraziłem już swoje zdanie, nie mam nic do dodania.

W dalszym ciągu uważam, iż jestem jednym z wielu graczy których Okruch swoim zachowaniem irytuje oraz rozdysponowanie kar między uczestnikami sporu jest nieproporcjonalne do przewinień.

Z poważaniem.
marvin89

#2

Gadanie o tym utworze, że to tylko folklor to jawna kpina. Nie można usprawiedliwiać takiego zachowania mówiąc, że to tylko muzyka. Chodzi o zastosowanie tego utworu w przeszłości, czyli jako piosenka marszowa rzeszy. Myślę że gdybym zaczął cytować na czacie publicznym wiersz Juliana Tuwima pt. Całujcie mnie wszyscy w dupę , albo Aleksander Fredro "O k***** i łotrze" i zasłaniałbym się tym że to przecież tylko nasze piękne polskie wiersze, to na pewno by to nie przeszło i dostałbym muta. Także nie rozumiem czemu okrucha nie spotkały żadne konsekwencje.

#3

no więc sprawdźmy fakty:
-kaiserreich ( I rzesza niemiecka {przemianowana na cesarstwo niemieckie})
-regularnie nawiązuje do niemiec i jej ciekawostek to sprawa niepodważalna
-Westerwald Marsch - ze względu na fakt że ta " muzyka folk " jest często banowana na yt... i instant demonetyzowana.. już coś sugeruje.. tak nacjonalni fani adolfa są aktualnie większością fanów ... nie pewnych zapraszam na google/reddita gdzyz jest to popularny temat( wymagany niemiecki/angielski na poziomie zaawansowanym)
-ohh zapomniałem podpunkt 33. regulaminu
-no i jeszcze artykuł 13 KONSTYTUCJI RP!

nawet mimo tego że osobiście lubie okrucha czy v3sperra... marvin ma racje ... tym bardziej że jednak przyznał się że używał nieodpowiednich słów : "napisałem dwa wyrazy za dużo."

jestem za cofnięciem bana dla marvina.
"Jest tylko jeden sposób na walkę z plagą, Izoluj i czekaj aż zniknie"
[Obrazek: 54268354_385928522206519_8928533892172873728_n.png]

#4

On już chyba nie ma bana(na stronie jest ze nieaktywny), bardziej chodzi o brak konsekwencji wobec okrucha

#5

Zachowanie Okrucha faktycznie czasami pozostawiało wiele do życzenia nie tylko jeśli chodzi o treści jakie na serwerze przekazuje. Wspomnę o udziale w podpalaniu lasów dookoła działki Natalia ( dostał tylko warna za nazwanie mnie bolszewikiem nie za podpalanie ) i o otrzymaniu muta za używanie niestosownego niemieckiego słowa. Przeglądając dzisiaj historie jego wiadomości widzę, że dalej bardzo chętnie korzysta z tego zwrotu mimo otrzymanego wcześniej za korzystanie z niego muta.
[Obrazek: 50853526738497224824.png]

#6

sorawa okrucha wydaje się w miare jasna... pozostaje czekać na działania administracji
"Jest tylko jeden sposób na walkę z plagą, Izoluj i czekaj aż zniknie"
[Obrazek: 54268354_385928522206519_8928533892172873728_n.png]

#7

No więc tak. Okruch jest według mnie typem osoby... prowokatora? Może nie przesadzajmy, ale wciąż nie podoba mi się jego zachowanie na chacie ogólnym jak i propagowanie niektórych racji. Swoją drogą nie wiedziałem, że był również zamieszany w podpalenia lasów koło działki Natali, formuje to nieco inny obraz samego gracza w mojej głowie.
Po przeczytaniu również rozmowy marvina z wielokrotnie wspomnianym Okruchem, jestem zdania, że kary u marvina powinny zakończyć się po kicku/ostrzeżeniu, gdyż dał się niepotrzebnie sprowokować, ale to nie on sprowokował całą kłótnię. Jestem za zdjęciem bana marvina ^^.
Okruch natomiast zasługuje na ukaranie, np na przynajmniej 2 tygodnie odpoczynku od pisania (mute).

#8

Co do palenia lasów i nie reagowania na polecenia administracji, dodam że było to koło działki gracza, któremu uprzykrzali życie i robili na złość:
1. [Obrazek: 43131014774956247869.jpg]
2. [Obrazek: 77818383155553100953.jpg]
3. [Obrazek: 62210901064284417944.jpg]
[Obrazek: 400_24_07_20_7_27_34.gif]

#9

Muszę się tu rozpisać, bo "jawną kpiną" jest również obserwowane przeze mnie podejście zarówno graczy jak i administracji do serwera Discord. Jednak najpierw odniosę się do fruwającego cyrku z Okruchem na pokładzie.

Wymieniona osoba dość regularnie (chociaż ostatnio faktycznie z mniejszą częstotliwością) męczy cały serwer swoimi wypocinami na czacie. Wchodzi na survival jedynie po to żeby stanąć w jednym miejscu i puszczać w eter swoje kilkulinijkowe wynurzenia. Nie stanowi dla niego absolutnie żadnego problemu, że osoby które w danym momencie chcą pograć w stawianie klocków nie podejmują pasjonującej polemiki na tematy historyczne. Zero reakcji na, groźby, prośby, upomnienia - nawiązanie kontaktu z tą osobą bywało wyjątkowo trudne, nie robi sobie zupełnie nic ze wszystkich wiadomości wysyłanych w jego stronę i uznaje, że czat na Minecraftowym serwerze jest idealnym miejscem na kopiowanie Wikipedii, podręczników czy czegokolwiek innego. Nie tak dawno temu został poruszony temat spamu "żebraków" i zostało dość jednomyślnie uznane, że na takie coś nie powinno być przyzwolenia - dlaczego zatem jest ono na wiadomości Okrucha skoro te nawet w najmniejszym stopniu nie są związane z grą? Ostatnimi czasy da się odczuć, że wreszcie przystopował lub zupełnie sobie to darował widząc strony społeczeństwa głównie niechęć czy ignorancję, a może dało do zrozumienia że za bluzganie po niemiecku można, o dziwo, zostać ukaranym. Jednak dziś (a z historii Niemiec Discorda wynika, że wczoraj również) wrócił w wielkim stylu! Z nazistowską pieśnią na ustach!

I w tym miejscu docieram do tematu problemu głównego: nagminne ignorowanie poczynań graczy na serwerze Discord. Z tego co zauważyłem, istnieje jakiś regulamin tego serwera, nawet czytelny i sensowny! Tylko co nam po nim, skoro Discord wydaje się być zupełnie spod niego wyjęty? Praktycznie co chwilę pojawia się sytuacja, że gracz po otrzymaniu mute'a (czyli z definicji blokadę wysyłania wiadomości) jak gdyby nigdy nic pisze na survivalowym czacie obchodząc otrzymaną karę. Tak samo po otrzymaniu bana, który powinien oznaczać izolację od uczestnictwa w grze. Co zabawniejsze: były sytuacje że gracz pytając poprzez Discorda czy może w ten sposób omijać bana (zupełnie jakby oczekiwał odpowiedzi "Jasne, śmiało") uzyskiwał informację, że nie może, zupełnie nic sobie z tego nie robiąc pisał dalej z graczami czekając aż mute/ban się skończy. Czasem takich osób nie można ukarać, bo ich nicki kompletnie się różnią od tych w grze. Punkt 8. mówiący o możliwości identyfikowania gracza po nicku jest martwy, absolutnie nieprzestrzegany i mógłby zostać usunięty.

Dzisiaj Okruch puścił jak gdyby nigdy nic wcześniej wspomniany utwór. Gdyby postawił swastykę na serwerze bez dwóch zdań otrzymałby karę, natomiast w momencie kiedy została w obecności moderatora zwrócona uwaga na łamanie regulaminu na Discordzie zostało to w pełni zignorowane. Jestem ciekaw jak daleko można się posunąć - w tej chwili w mojej ocenie sytuacja wymyka się spod kontroli. Co do samego ukarania Okrucha nie powinno być żadnych wątpliwości, zwłaszcza w świetle widocznych wyżej screenów oraz całokształtu jego zachowania. Natomiast co do podważania kompetencji administracji przez marvina: jeśli Discord faktycznie jest wyjęty spod prawa i można na nim pisać czy puszczać na co ma się ochotę, to racji nie miał i jego zwrócenie uwagi zostało słusznie olane. Jeśli jednak tak nie jest i zarówno wobec Okrucha teraz jak i wobec innych graczy w przyszłości będą wyciągane konsekwencje... Pozostawię bez wniosku - nie będę wpychał się pod młot ; )

#10

Cytat:-ohh zapomniałem podpunkt 33. regulaminu 

-no i jeszcze artykuł 13 KONSTYTUCJI RP!

O czym mówi wskazany podpunkt regulaminu oraz artykuł konstytucji i jak to się ma do opisanej sytuacji? Proszę przeczytać uważnie przed podaniem tego jako przykład.

Podanie na czacie tytułu pieśni to propagowanie nazizmu?  To, że była śpiewana (jak wiele innych) przez żołnierzy III Rzeszy czyni ją nazistowską?


Nie uznam tego zarzutu za uzasadniony wobec gracza Okruch_Chleba. Gracz nadużywa języka obcego na czacie i tyle jak na razie można stwierdzić.
Do pozostałych odpowiedzi nie będę się odnosił, nie dotyczą zdarzenia, w którym brał udział marvin89, a  wątek nie jest skargą przeciw konkretnej osobie.

Okruch_Chleba otrzyma czasową blokadę na czat, a Vesp3rr ostrzeżenie, które zostało już wcześniej zasądzone.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości