Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


Koniec ochrony działkowej

#1

Podjąłem decyzję o wycofaniu z serwera Survival ochrony działkowej. Zmiana wejdzie w życie 3 dni po jej ogłoszeniu (czyli w poniedziałek 09.12).
Ochrony działkowe były obecne na serwerze przez ostatni rok. Przez cały ten czas obserwowałem jej wpływ na grę oraz zachowania graczy. Przedyskutowałem sytuację z wybranymi osobami z administracji.

Doszedłem do wniosku, że istnienie ochrony wygenerowało więcej problemów niż miało rozwiązać. Poniżej znajdują się najważniejsze problemy:
  • Wielu graczy nie wie o istnieniu ochrony działkowej, co skutkuje ograniczoną świadomością jej istnienia. Wielu graczy zamiast trochę poczytać i skorzystać z ochrony woli wyzywać się na czacie i użalać nad swoją sytuacją. Nękanie wciąż jest bardzo powszechne.
  • Wielu starszych graczy, którzy mieli skorzystać na ochronie nie prezentuje dostatecznej aktywności.
  • Część graczy, która miała skorzystać na ochronie uznała, że to za mało i chcieliby nie mieć w ogóle PvP, więc i tak grają mniej. To z pewnością nie jest kierunek, w którym chciałbym żeby Survival dalej się rozwijał.
  • Obsługa komend i zasady działania ochrony działkowej są trudne do pojęcia dla młodszych graczy. 
  • Istnienie ochrony działkowej ogranicza występowanie "zdrowego" PvP i zniechęca bardziej umiarkowanych graczy.
  • Istnienie ochrony działkowej utrudnia i wydłuża przygotowywanie oraz wprowadzanie nowych przedmiotów o niestandardowych możliwościach.
  • Istnienie ochrony działkowej i generowane przez nią utrudnienia to jedna z głównych przyczyn odebrania zwierzakom możliwości atakowania graczy, co doprowadziło do znacznej utraty zainteresowania pakietem "Zwierzaki" oraz samego łapania zwierzaków bez pakietu.


Co dalej? Osoby, które w ostatnim czasie aktywnie korzystały z ochrony działkowej uspokajam, a tych, którzy nadużywali niewiedzy, nieumiejętności graczy i którzy liczą na brak kontroli PvP na serwerze przestrzegam. Zgłaszanie niezdrowych zachowań, nękania jest teraz znacznie prostsze dzięki zmianie, która ogłoszona została tego samego dnia [LINK].
Nie jest już wymagane wykonywanie zrzutów ekranu i pisanie wątków na forum. Wystarczy wpisać jedną komendę (/nekanie), aby odpowiednie zgłoszenie trafiło do administracji. Walka z nękaniem będzie teraz prostsza.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]
2
2
2




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości