Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


[Podanie] luniasza

#11

Na wstępie zaznaczę, że wybrałem tylko kilka podań, które uznałem za warte dłuższego rozpisania się, a Twoje jest jednym z nich.

Przy pozostałych podaniach użyję skrótowego podsumowania.


Podanie jest napisane bardzo ładnie i wizualnie wywarło na mnie pozytywne wrażenie, czego niestety do końca nie mogę powiedzieć o jego treści, a dokładniej jej zgodności przy obserwacji pewnych zdarzeń i zachowań. Ciężko mi to potraktować jako coś bardzo istotnego, bo jednak w podaniu każdy się stara przedstawić z najlepszej strony, ale warto zadbać o w miarę rzeczywiste odzwierciedlenie i brak utraty wiarygodności w te treści.
 
Wspomniałaś o tym, że zależy Ci na rozgrywce, w której ludzie będą mieli do siebie wzajemny szacunek. Faktycznie - wykazywałaś i wykazujesz takie zachowania, ale bywały (i bywają) też kompletnie odwrotne oraz „mroczne” (dość bezpodstawne) sytuacje i to w miejscach, gdzie naprawdę nie było to konieczne/konkretnie uzasadnione.
Te drugie mnie mocno zastanawiały, bez nich byłoby zupełnie inaczej, zwłaszcza tych naprawdę niepotrzebnych, mniej zasadnych. Część z nich jest widoczna na czacie publicznym, a część jest pisana do wybranych osób (widocznie nie było warto), żeby przekazać, może rozsiać negatywne myśli o danym graczu, którym daleko do „wzajemnego szacunku” – nie byłoby z tym problemu, gdyby nie fakt, że czasem są mało sprawiedliwe i bardziej się kierują osobistymi pobudkami, a nie obiektywnością.

Napisałaś, że jesteś osobą, która nie lubi się mieszać w nie swoje sprawy (i to był powód słabszego udzielania się na forum)…chciałbym się z tym zgodzić, ale muszę być obiektywny.

Forum to miejsce, w które powinniśmy ingerować (jako administracja i osoby do tego kandydujące, a nawet jako zwykli gracze). Nie zgadzam się z podanym przez Ciebie stwierdzeniem, a tym bardziej, że Twoje konto na forum zostało założone stosunkowo niedawno - nie chodzi nawet o samą ilość postów, bardziej o zaznajomienie z treściami na forum i aktualności, które potem trzeba było nadrabiać.

Określiłaś się tak, że nie lubisz się mieszać w nie swoje sprawy i dlatego tak wyglądała sytuacja z forum.

Wspomniałem o tym - nie powinno to tak działać, ale wspomnę też, że mam zasadne powody, żeby nie do końca wierzyć w samo wymienione stwierdzenie (dotyczące nie swoich spraw). 

Chodzi mi o to, że zaobserwowałem tę rzecz odwrotnie, a dokładniej – myślę, że masz tendencje do mieszania się w sprawy, które niekoniecznie Ciebie dotyczą i akurat te sprawy są takimi, w które lepiej byłoby nie ingerować, nie dociekać, nie wypytywać, nie próbować inaczej, a po prostu odpuścić.

W przypadku miejsca, gdzie warto się wtrącać i ingerować (forum) – tłumaczyłaś się tym, że nie lubisz się mieszać w nie swoje sprawy, a w przypadku bardziej osobistych spraw/sytuacji na serwerze (między graczami, w miejscach, gdzie z Tobą to nie ma za dużo wspólnego), gdzie faktycznie nie warto się mieszać – tutaj już potrafiłaś ingerować, wbrew temu co napisałaś.
 
Pora na „śmieszki” – o nich również wspomniałaś. Ja osobiście nie mam nic do śmieszków, nawet tych konkretnych, o ile nie widać ich na czacie publicznym. Tam akurat wolałbym uniknąć tych zbyt nie na miejscu, lepiej je zachować dla niedostępnych publicznie miejsc. Jeśli nie pojawiałyby się publicznie - nie miałbym żadnych zastrzeżeń. Wiele z nich potrafiło zniesmaczyć innych i niedobrze to wyglądało na czacie. Część z nich miewała również niemile widziane podteksty seksualne, które wyglądały równie niekorzystnie i zdarzały się dość często, nie mówimy o jednorazowej wpadce.
 
Twoim największym atutem jest aktywność na serwerze survival, poświęciłaś mu sporo czasu i robisz to ciągle, widzę Cię tam bardzo często. Niestety sytuacja wygląda gorzej przy serwerze creative, na którym miałaś kilkanaście godzin (14-15), a wynik zauważalnie zwiększył się dopiero podczas naboru – doceniam starania Uśmiech. Na skyblocku Cię nie było w ogóle, masz tam zero rozegranych minut. SkyBlock to słaby punkt wielu kandydatów, ale w Twoim przypadku nie wygląda to tak, że masz z nim mało wspólnego, tylko bardziej jakbyś z nim nic wspólnego nie miała.
 
Muszę przyznać, że starasz się udzielać, pomagać, a nawet coś chcesz wnieść na serwer. Chęci są wielkim plusem…sęk w tym, że w moim odczuciu byłaś niezauważalna przez naprawdę bardzo długi okres. Dopiero od niedawna się zaczęłaś pokazywać (z pozytywnej i negatywnej strony) i udzielać, szczególnie teraz - podczas naboru. Na to się pracuje przez całą edycję, przez całą swoją przygodę na serwerze, a przynajmniej od naprawdę dłuższego czasu i trzeba mieć to na uwadze, zwłaszcza przy szczerej i obiektywnej ocenie.

Planujesz dodać event i pokazujesz, że chcesz się postarać (z tego co się orientuję). Pomijam obserwację, że pomyślałaś o nim akurat w takim okresie, bo to nie zmienia faktu, że nad nim pracujesz, ale chciałbym podrzucić fragment z wątku o dodawanych przez graczy eventach - „Jeśli budujesz event na serwerze Creative poproś administrację o ograniczenie dostępu pozostałym graczom w celu uniknięcia zdobycia nieuczciwej przewagi przed publikacją eventu„. 

Widziałem, że gracze się tam teleportowali i mieli podgląd na event, lepiej tego uniknąć, żeby szanse po wprowadzeniu były równe. Wychodzi mały brak odnośnie czytania/obserwowania, może „mieszania się” w forum. Link do wątku od dodawania eventów, z którego jest podany wyżej fragment: KLIK.

Wiele razy zauważyłem i zwracałem uwagę na wielokrotne, bezcelowe zabijanie osób bez itemów i to w sytuacjach, które nie były samoobroną, a bardziej formą rozrywki. Na czacie pojawiał się wielokrotnie powtarzany komunikat o śmierci gracza, wiele razy zabijałaś też za pomocą peta, a na czacie pojawiało się kilkanaście wpisów ze śmierciami tej samej grupy graczy. Sprawdzałem te sytuacje, przy jednej z nich nawet Cię próbowały odciągnąć dwie osoby z administracji, a przynajmniej obie zauważyły, że zabijanie to było bezcelowe i trwało zbyt długo. Zabijanie jest częścią survivalu, ale niepotrzebne posiadówki, które się kończyły ciągłym zabijaniem tego samego gracza (bez żadnego celu, korzyści), ewentualnie robieniem tego za pomocą peta - ciężko nazwać zabijaniem, które jest mile widzianą częścią survivalu.

Udzielać się, wyróżniać, pomagać, ułatwiać – tymi rzeczami można sobie zapracować na poparcie, ale nie powinny być szczególnie zauważalne w takim momencie jak otwarta rekrutacja, a powinny się kojarzyć z kimś, kto od początku/od w miarę dłuższego czasu tak postępował. Poprowadziliśmy wiele rekrutacji i przywykliśmy, że taki okres jak ten wiąże się z nagłą motywacją wśród kandydatów, jednak ta motywacja powinna się pokrywać z graczem samym w sobie, a nie tylko z graczem, który wie o zbliżającej się rekrutacji/złożył podanie.

Życzę Ci dobrze, ale przy rozpatrywaniu podania muszę zachować obiektywność, przedstawić jak odbieram Ciebie w składzie administracji. Mam nadzieję, że się nie urazisz, ale obiektywnie muszę też przyznać rację Najcikowi. Szczególnie się zgadzam przy gwałtowności/szybkim denerwowaniu się, bo jesteś bardzo, bardzo niestabilna, czego nawet sama nie ukrywasz. Zauważyłem też wspomniane przez Najcika stronnicze zachowania i kwestionowanie otrzymanej przez kogoś kary na głównym czacie. Podobnie też uważam, że problem nie jest wielki jeśli chodzi o grę, ale zbyt sporo waży przy osobie i zachowaniu, a zaufanie powinno się liczyć równie bardzo co obiektywność i panowanie nad nerwami, zwłaszcza w miejscu widocznym dla wszystkich. Lubię Cię i miło mi się z Tobą rozmawia (zazwyczaj), po prostu czasem nie rozumiem dlaczego się zachowujesz w dany, gwałtowny i niesprawiedliwy sposób.

Brak doświadczenia przy pełnieniu danej funkcji na serwerze minusem nie jest, prędzej brakiem cennego plusa, ale na mały minus idzie to, że dopiero u nas od niedawna zaczęłaś się uczyć podstaw WorldEdit'a - na szczęście ktoś Ci z tym pomagał i w miarę wytłumaczył na czym polega i jak go używać.

Doceniam aktywność na survivalu i od niedawna poprawioną aktywność na serwerze creative, doceniam odpowiadanie graczom na pytania i to jest bardzo mile widziane zachowanie.

Niestety mam zbyt wiele wątpliwości, sprzeczności i uważam, że to nie byłoby odpowiednie dla Ciebie miejsce - dodam też, że wszystkiego napisać nie mogłem i nie wypadało tu o tym wspominać.

Podsumowując - nie popieram kandydatury, ale cieszę się, że się znalazła. Rozpisałem się mimo braku poparcia ze swojej strony, bo potraktowałem to podanie poważnie, dlatego wolałem udzielić się z dłuższą wypowiedzią.
[Obrazek: Sygnatura_FINAL.png]

#12

Podanie jest przejrzyste. Jesteś bardzo aktywną osobą na survivalu, choć szkoda, że jest znacznie gorzej z Creativem i SkyBlockiem. Czasem widzę, jak podajesz jakiemuś graczowi komendę, czy pomagasz w inny sposób.
I w tym momencie zaczynają się schody... Pierwszym minusem jest niska aktywność na forum, ale tutaj już nie będę się powtarzać, bo Najcik i Lelo wspomnieli o tym tyle ile trzeba. Drugą sprawą są często dziwne zachowania, ostatnio część zarzuconych rzeczy przez Najcika i Leloucha zauważyłam sama... Ale chyba najbardziej nie podobało mi się kwestionowanie kary wymierzonej Twojemu koledze - nie było to nawet na pv, ale na czacie publicznym. Różnorakie podteksty i żarciki na globalu też zdecydowanie nie idą tutaj na plus...
I cóż, lubię Cię, ale w tej sprawie w pełni zgadzam się z Lelem i Najcikiem, łatwo cię sprowokować i nie zawsze wykazujesz takie zachowania, jakie powinien wykazywać dobry kandydat.
Najbardziej doceniam Twoją aktywność, ale niestety, przeważyły tutaj Twoje negatywy, o których wspomniałam ja i osoby wyżej. Z tego też powodu jestem na nie.

#13

Kandydatka zrezygnowała z dalszego udziału w rekrutacji, podanie odrzucone.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]
1
1
1
1




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości