Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


[PROPOZYCJA] Blokada ceny 1.07E na AK.

#1
Żarówka 

1. Typ wątku: Propozycja.
2. Nazwa serwera, którego dotyczy propozycja: Skyblock, Survival.
3. Opis: Od kilku miesięcy, podczas przeglądania aukcji (/ak), natrafiam na profukty z niesamowitymi wręcz cenami (np. głowa zwykłego gracza, której nie można kupić, ponieważ cena jest taka: 1.07E, różne zwykłe przedmioty, które można łątwo zdobyć po 100000, odłamki platyny w cenach ok. 50000). Co do przykładu z odłamkami platyny, to możliwe, że są to po prostu nowi gracze, którzy nie mają pojęcia o cenie produktu. Lecz takie przedmioty z ceną "nienormalną", zawalają tylko aukcje oraz po prostu można stwierdzić, że te osoby jedyne co robią to chcą się pochwalić posiadaniem niektórych przedmitów (bronie, głowy). Do rzeczy. Propozycja została napisana w celu dodania do regulaminu wzmianki, o takim czymś. Jest to czasami denerwujące, bo nie wiem co chcą takim czymś osiągnąć. Po prostu, by takie przedmioty były zdejmowane oraz w razie wypadku, gdyby jakiś gracz specjalnie na aukcje dawał przedmioty z takimi cenami, jakaś drobna kara. Nie jest to rzecz, która jest aż tak "zła", bo przecież są gorsze przewinienia itd. (np. cheaty). 



Edycja: Wzmianka o takim podpunkcie w regulaminie jest słabym pomysłem. Blokada niektórych cen, maksymalna granica ich.
Ludzie, przecież tu nikogo nie ma.
Odpowiedz

#2

Ja ostatnio zauważyłem tez ze niektórzy dają na aukcje 1 cobel i tak z 10 razy zamiast dać odrazu te 10 to po jednym wystawiają.
Odpowiedz

#3

Przykladowo

Załączone pliki
.png   Minecraft 1.15.2 - Gra wieloosobowa (zewnętrzna) 19.02.2020 16_58_57.png (Rozmiar: 332.59 KB / Pobrań: 20)
Ludzie, przecież tu nikogo nie ma.
Odpowiedz

#4

Hm, mi osobiście nie przeszkadzają wygórowane ceny aukcji-widzę taką i omijam, jeżeli uważam, że cena jest zbyt wysoka. Co do pojedynczych/powielanych przedmiotów, można wprowadzić wzmiankę, by nie zaśmiecać /ak.
[Obrazek: 400_24_07_20_7_27_34.gif]
Odpowiedz

#5

(19-02-2020, 17:01 PM)xKieras_ napisał(a): Przykladowo

Nie widać

Jak dla mnie bez sensu dodawać taki punkt. Mam pytanie... Czy to komuś szkodzi? Rozumiem gdy ktoś zaspami dużą część /ak, ale jeden przedmiot?
[Obrazek: Sygn2.png]
Odpowiedz

#6

Każdy nowy gracz ma prawo nie wiedzieć jakie są ceny, lecz najbardziej te ceny typu 1.07E wkurzają, bo tego nie da się kupić. Takie ceny na ak dała m.in. Gorka. Jak wspomniałem, nie jest to aż tak złe, ale zawsze troche to wkurza. Przede wszystkim ceny jak już wspominałem 1.07E których nikt nie kupi



Edit: Jakby dało się zablokować takie ceny (1.07E), bo co do regulaminu to kiepski pomysł, strata gracza, że nikt nie kupi.
Ludzie, przecież tu nikogo nie ma.
Odpowiedz

#7

" można wprowadzić wzmiankę, by nie zaśmiecać /ak." > to też nie jest dobry pomysł > przecież istnieje ogranicznik ilości wystawionych przedmiotów
"Jest tylko jeden sposób na walkę z plagą, Izoluj i czekaj aż zniknie"
[Obrazek: 54268354_385928522206519_8928533892172873728_n.png]
Odpowiedz

#8

Jeżeli gracz ma pakiet aukcjoner, to tu "ograniczenie" ilości ma sens.
[Obrazek: 400_24_07_20_7_27_34.gif]
Odpowiedz

#9

Do wygórowanych cen moim zdaniem nie ma sensu wprowadzać kar. Każdy gracz ma prawo ustalić własną cenę, jaką tylko chce. Kupienie itemu zależy od innego gracza. Jeśli cena jest zbyt wysoka to można napisać do gracza, czy nie zmniejszy ceny lub po prostu nie kupować.
Zaśmiecanie ak pojedynczymi rzeczami, które lepiej jest sprzedawać w całości, a nie każdy z osobna (np. bruk, kamień, dioryt itd.) jest czasami irytujące i do tego myślę, że można by coś wspomnieć. Nie zdarza się taka sytuacja często, więc to nie obciążyło by mocno administacje w porównaniu do np. sprawdzania każdego itemu czy nie ma za wysokiej ceny (pamiętajmy, że gracze mogą w każdej chwili wystawiać nowe przedmioty, które również trzeba by było sprawdzać)
Odpowiedz

#10

W tym przypadku chodziło mi o zaśmiecanie przedmiotami z tymi "nieskończonymi" cenami, na które pieniędzy zdobyć się nie da. Edytowalem post. Wprowadzenie blokady lub granicy cen
Ludzie, przecież tu nikogo nie ma.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości