Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


Propozycja "Platynowy Kilof"

#1

Typ wątku: Propozycja
Nazwa serwera: Survival

Opis: Jak dobrze wiemy na serwerze istnieje platynowe wyposażenie(zbroja oraz miecz i łuk). Jednak nie każdy gracz jest typem wojownika który chce mieć najlepszy sprzęt. Są też gracze zajmujący się wydobywaniem surowców. Stąd też mój pomysł na stworzenie Platynowego Kilofu

Na serwerze już istnieją kilofy które lecą z bossów bądź można je stworzyć/zdobyć. Cały kilof składał by się z 3 części plus było by możliwe jego ulepszenie 

Pierwszą częścią była by "Rękojeść z drzewa życia" na jej stworzenie potrzebne by było 9 staków patyków, kilof niezniszczalność V (który dropi z kapłana) 4 staki bloków żelaza, 2 kilofy diamentowe (wydajność V niezniszczalność III szczęście III oraz naprawa), 4 staki obsydianu. Po stworzeniu dostalibyśmy enchantowany patyk

Drugą częścią była by "Dusza Leprechauna" do jej stworzenia można by użyć kilofa ze szczęściem IV (dropi z kapłana) 4 staków diamentu, 2 kilofy takie jak w przypadku rękojeści, oraz jeden stak sztabek złota krasnali. Wreszcie przydały by się dyniowe odłamki których nazwe można by zmienić. Na 1 sztabke szło by 8 bryłek krasnoludzkiego złota, oraz 1 emerald, kolejną częścią były by stak łez gasta oraz 16 malachitów. Item który by odpowiadał za ten przedmiot może być enchantowany oddech smoka

Trzecią, a zarazem ostatnią częścią do stworzenia podstawowej wersji platynowego kilofu był by "Kryształ Smoczege Serca" do otrzymania go potrzebowalibyśmy: 64 smoczych oddechów, 4 staków bloków emeraldów oraz połowe tego bloków diamentu, stak witherowych róż oraz 12 staków szkła plus 5 węgielnych kilofów. Do ekwipunku trafiło by czerwone szkło enachtowane

I tak oto powstał by pierwszy platynowy kilof(Wydajność VI szczęście IV Niezniszczalność V Naprawa) "kilof twardszy od bedrocka"

Jak mówiłem będzie możliwość jego ulepszenia do "Mithrilowego kilofu" lecz nie będzie to proste do jego stworzenia będzie potrzebna"Sztaba Mithtrilu", a do niej mogły by iść następujące przedmioty: kilof Wydajność VI(możliwy do zdobycia dzięki osiągnięciu za wykopanie 100k kamienia) 9 staków bloków żelaza, oraz 1 kilof szczęście IV i Kilof Niezniszczalność V (drop z kapłana). Do naszego ekwipunku trafiła by sztabka żelaza a po dodaniu jej do platynowego kilofu powstał by Mithrilowy Kilof"Dzieło Krasnoludzkiego Rzemiosła"(Diamentowy kilof Wydajność VIII Szczęście VII Niezniszczalność VII Naprawa)

Oczywiście jest to propozycja możliwa do zmiany, jeśli pomysł będzie uznany za dobry.
Odpowiedz

#2

To byłoby coś, pomysł jest fajny, ale z drugiej strony nie wiem czy wtedy nie byłoby za prosto. Mamy już węgielny, który jest dość szybki i do tego kilof szczęście IV. Ja jestem na przykład za jakąś wypasioną siekierą, bo często się przydają, a mamy tylko zwykłe.
Odpowiedz

#3

Jak dla mnie można znaleźć miejsce na Platynowy Kilof, ale z trochę innym kraftingiem. Twoja propozycja kraftingów jest dobra, ale można ją podrasować, aby na przykład posiadała nowe przedmioty z Nowych bossów, które w każdym momencie mogą zostać dodane.
[Obrazek: Sygn2.png]
Odpowiedz

#4

Bazowałem na przedmiotach z obecnych na serwerze bossów, stąd też dopisek że jest możliwy do poprawy. Przy dodaniu nowych bossów(na które też pewnie pomysły się znajdą) można uwzględnić dodatkowe dropy
Odpowiedz

#5

Jako pacyfista z marszu popieram każdą propozycję rozwoju gospodarki czy aktywności non-pvp. Sposób i szczegóły listy materiałów craftingowych musi być przemyślany, ale chciałbym zwrócić uwagę na istotną kwestię: ponieważ kilof jako przedmiot nijak nie jest związany z walką, bardzo nie chciałbym żeby do craftingów były wymagane jakiekolwiek itemy z bossów. Postawiłbym raczej na długie grindowanie oraz zdobywanie rzadkich i unikatowych przedmiotów. Może duża ilość konkretnych enchantów, albo jajka czy głowy smoka żeby dać im zastosowanie? Zdcydowanie kilof z osiągnięcia powinien być niezbędny tak samo jak duża ilość surowców lub rud, ale walką zdobywajmy przedmioty do walki a nie do kopania - nieważne czy walką z nowymi czy starymi bossami.
Ogólnie taki crafting na duży potencjał, może być wprowadzony bez zaburzenia balansu gry, a pomysł powinien być mozliwy do zrealizowania. Chciałbym to zobaczyć na serwerze w tej czy innej formie
Odpowiedz

#6

Moim zdaniem pomysł jest dobry. Wydaje mi się, że crafting jest dość trudny. Można nawet go jeszcze trochę podkręcić, ponieważ taki kilof bardzo ułatwia wydobycie surowców co już daje nam duże ułatwienie rozgrywki.
Odnosząc się do Zertera. Ogólnie do samej platyny idą rzeczy, które trzeba pozyskać w kopalni czy z innego źródła ( nie wymagających zabicia potworów), więc myślę, że zdobycie paru itemów z bossa ( najłatwiejszego) może stanowić element craftingów. Oczywiście to tylko moja opinia. Jak pomysł się przyjmie to można dopracować szczegóły
Odpowiedz

#7

Nie będzie diamentowego kilofu, który miałby być wydajny w podobnym stopniu co węgielny, bez względu na to jak trudny by był do stworzenia.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości