Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


[PROPOZYCJA] Dodatek do wymiarów

#1
Pytanie 

Typ wątku: PROPOZYCJA

Serwer: Dotyczy SURVIVAL, SKYBLOCK

Opis:

  • Przychodzę do was z propozycją. Wpadł mi do głowy pomysł dotyczący zakładania cuboidów
    Netherze oraz Endzie. Zakładanie działałoby na tej samej zasadzie, jak w świecie podstawowym.
    Dodatkowo można by było dodać RTP w obu wymiarach, ale trzeba by było uwzględnić
    teleportację do miejsc, gdzie nie występuje lava.

  • Chętnie zobaczyłbym to na MW. Dałoby to wiele nowych możliwości, jakimi są tworzenie specjalistycznych
    farm i ekspiarek. Ponadto najbardziej kreatywni gracze mogliby się pokusić o stworzenie swojej
    bazy w tych wymiarach. 

  • Wracając do tematyki Endu - działek nie dałoby się zakładać na głównej wyspie z uwagi na ograniczone miejsce
    oraz eventy. Działki mogłyby występować w Nowym Endzie, do którego jak wiadomo, dostaje się przez specjalnyportal na głównej wyspie wymiaru. 



[EDIT]: Odpowiedź Zkerama dała jeszcze jeden problem - resetowanie. W miarę możliwości można by stworzyć "drugi nether", w którym znajdowałyby się 
działki. By zapobiegać griefowi obowiązywałaby blokada - bloki poza cuboidem nie byłyby możliwe do zniszczenia. Sytuacja miałaby miejsce również w endzie.
[Obrazek: gwABAgQIECAgZNoAAQIECBAgQIAAAQIECBAgQIAA...ABAgQI.png]
Odpowiedz

#2

Co do rtp jestem za, działki nie mają sensu ze względu na resety tych 2 światów
Odpowiedz

#3

Ja bym się z tym wszystkim wstrzymała do przejścia na najnowszą wersję Minecrafta. Będzie dużo zmian i na pewno będzie poruszony ten temat.
[Obrazek: 400_24_07_20_7_27_34.gif]
Odpowiedz

#4

Chodzi mi właśnie o światy po aktualizacji netheru, bardzo dużo się zmieni.
[Obrazek: gwABAgQIECAgZNoAAQIECBAgQIAAAQIECBAgQIAA...ABAgQI.png]
Odpowiedz

#5

Co do tego to jedyne co to włączenie ochrony przed niszczeniem w okolicach spawnu endu (by nie było sytuacji jak wczoraj, gdzie gracz zdewastował okolice spawnu). Co do działek pomysł ciekawy, ale zastosowanie trudniejsze. Takowy cuboid byłoby można kupić za x cene komendą jakąś, powinien mieć 30x30, a zablokowane powinny być strefy jak end city (budowle), czy twierdza w netherze. Na tej edycji pomysł zbędny według mnie.
Ludzie, przecież tu nikogo nie ma.
Odpowiedz

#6

Jeśli chodzi o ten pomysł uważam że był by bardzo dobry właśnie na wersji 1 16. Nie będzie wtedy potrzeby przejmowania się że coś zostanie zniszczone(wraz z tą aktualizacja dojdą farmy wyłącznie możliwe w netherze). Popieram również to co napisał kieras by taka działka mogła by być za opłatą, co by zmniejszyło spamowanie swoimi działkami. Jeśli chodzi o end to w jego przypadku zastanawiam się czy jest to jakkolwiek potrzebne. Fakt mogło by to zachęci do budowy działek w obu wymiarach ale znalezienie jej było by niezbyt możliwe. Dlatego jeśli chodzi o działki w netherze jestem na tak, lecz nad endem trzeba by się zastanowić czy jest to opłacalne/potrzebne.
Odpowiedz

#7

Co za dużo endów / netherów to niezdrowo. 
Mogę zgodzić się na jeden świat netheru do osiedlania się, ale za to nie będzie już netheru resetowalnego (do eksploatacji) - to samo z endem.

Na bossowej części survival już powstają / są planowane światy endu i netheru pozwalające też na pozyskiwanie surowców typowych dla danego wymiaru, więc dotychczasowe resetowalne światy staną się zbędne.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]
Odpowiedz

#8

Widzę brak dalszej dyskusji, więc zapytam: Czy realizacja propozycji w kształcie podanym przeze mnie jest akceptowana?
[Obrazek: spawn4edy1.gif]
Odpowiedz

#9

Pozostawienie jednego świata bez resetu spowoduje konieczność dodania na nim /rtp oraz odpowiedniego dobrania granic tego świata. Jeśli będzie on na tyle duży, żeby "starczył' na całą edycję - nie widzę przeciwwskazań. Warto zauważyć, że gracze chcąc tworzyć działki w światach Netheru i Endu będą potrzebować kilku dodatkowych home'ów, obecny limit może nie wystarczać.
Odpowiedz

#10

(12-04-2020, 13:49 PM)TheZerter napisał(a): Pozostawienie jednego świata bez resetu spowoduje konieczność dodania na nim /rtp oraz odpowiedniego dobrania granic tego świata. Jeśli będzie on na tyle duży, żeby "starczył' na całą edycję - nie widzę przeciwwskazań. Warto zauważyć, że gracze chcąc tworzyć działki w światach Netheru i Endu będą potrzebować kilku dodatkowych home'ów, obecny limit może nie wystarczać.


Posiadanie działki w Endzie, Netherze czy na zwykłym świecie jest opcjonalne. Zwiększenie limitu początkowego będzie zbyt dużym ułatwieniem, bo większość wykorzysta to nie na działki w Netherze / Endzie, a właśnie na zwykłym świecie.
Limit homów można zawsze zwiększyć rangą VIP/SVIP lub pakietem domów.

Mógłbym jeszcze ewentualnie przemyśleć zmianę limitu homów wszystkim rangom, do 5 (gracz), 13 (vip) i 30 (svip) już nie w związku z tym wątkiem, ale ogólnie. Może nie byłby to na tyle duży wzrost, by robić z tego problem.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości