Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


Wniosek o UB

#1

1. Nick w grze: Zkeram

2. Data ukarania: 29.04.2020 19:51
3. Nick osoby karzącej: Najcik
4. Powód bana:  [b]Bezcelowe przesiadywanie na działce graczy, nękanie i przeszkadzanie, wciaganie w to innych osób.[/b]
5. Dlaczego uważam, że powinienem dostać unban: "Regularne zabijanie tego samego gracza/graczy na działce w niedługich odstępach

czasowych

• Ciągłe najazdy na tych samych graczy w ewentualnym połączeniu z “kampieniem” na

działce lub w jej pobliżu

• Spamowanie działkami, które nie mają żadnego uzasadnienia lub mają pozorne

uzasadnienie, a które to mogą utrudniać życie graczowi lub być do tego

wykorzystywane.

• Regularne poniżanie, dyskredytowanie, prowokowanie na czacie lub w jakikolwiek

inny sposób tego samego gracza lub grupy graczy

• Wykorzystywanie komend serwera do spamowania określonymi prośbami np. o

teleportację, przyjęcie do gildii
• Zabijanie lub wykradanie mobów na działce gracza"
Moje zachowanie nie złamało żadnego z wyżej wymienionych punktów dotyczących nękania.
Bezcelowe przesiadywanie na działce graczy? U parostaka byłem maksymalnie kilka minut, opuściłem jego działkę, ale zobaczyłem że jest tam osoba z którą mam prywatnie konflikt, więc wróciłem zabić tą osobę.
Gdzie jest w moim zachowaniu przeszkadzanie? Przebywam maksymalnie kilka minut na czyjejś działce, to nie jest na tyle długi czas by można to było uznać za przeszkadzanie.
"wciąganie w to innych osób" Na czym polega serwer multiplayer? Na graniu w pojedynkę czy na graniu z ludźmi? Moim zdaniem to drugie. Także w regulaminie serwera nie ma zakazu gry z innymi ludźmi i ani teleportowania innych graczy na działki innych osób, więc nie jest to zakazane.

Podsumowując, nie złamałem regulaminu więc ban jest nie słuszny. Proszę o odbanowanie.

Ponadto, administracja nie reagowała w przypadku ewidentnego nękania (kradzież i zabijanie mobów, kilkudniowe bieganie i przeszkadzanie Gildii Cage), mimo że sytuacja była zgłaszana, więc ban w moim wypadku jest w 100% nie słuszny, gdyż przypadki w których ewidentnie jest nękanie nie są karane ani tym osobą nie jest zwracana uwaga.
2
1

#2

Jestem za unbanem gracza . Byłem przy całej sytuacji i nie widziałem żeby ktoś zginął z jego ręki podczas tego zdarzenia

#3

Spodziewałam się odwołania, chociaż miałam jednak nadzieję, że sobie to wybijesz z głowy.

Od dłuższego czasu słyszę od graczy o Twoim przychodzeniu na ich działki, tepanie innych osób, bezcelowe i długie przesiadywanie w tym miejscu. 
Mam wrażenie, że jesteś źródłem jakiejś części zgłoszeń o nękaniu.

Zaczynając od początku - Dziś z rana dostałam zgłoszenie od gracza Parostatek, powiedział mi, że siedzicie na jego działce w grupie. Zkeram, Kvs1889 i podajże King_Kamil. Podobno byliście tam od godziny i jedyne co robiliście to biegaliście na działce, przeszkadzaliście i ignorowaliście wszelkie prośby o pójście sobie. Widziałam część zdarzenia, a w zasadzie jej koniec, Parostatek opisał mi sytuacje wystarczająco dokładnie bym stwierdziła pierwsze kroki odnośnie nękania. Wieczorem ponownie się pokazaliście. Pierwszym gościem byłeś Ty, zacząłeś tepać tam innych graczy - Kvs1889, Profesjusz oraz Niluxeee. Odniosłam wrażenie, że chciałeś ich w to wciągnąć, a w zasadzie nie tylko ich. Wymienieni dostali warna ponieważ siedzieli tam trochę dłużej niż Ci gracze którzy wręcz przyszli, postali chwilkę i poszli.
Będąc na działce Omiszki i Parostatka biegaliście bez celu, przeszkadzaliście i nie chcieliście sobie pójść. Zabiliście ich kilka razy, ale raczej nie dla itemów - byli bez żadnego ekwipunku, to brzmi jak celowe przeszkadzanie w rozgrywce. 

Dopiero po rozdaniu warnów i bana zajęliście się sobą. 

[Obrazek: MELO1.png]

Tak jak powiedziałeś, odpuściłeś. Lecz dalej widzę Cie, jako źródło problemu z nękaniem.

Porozmawiałam z Parostatkiem i gracz powiedział mi, że chyba jesteś zazdrosny o Omiszkę, a dokładniej o skup kości który otworzyła. Chyba chodziło mu o to, że chciałeś jej dogryźć w ten sposób. Nie wiem na ile to prawda, to taki drobny szczegół. 
Nie chce Cie oceniać, ale dajesz wyraz osoby mściwej, chciwej no i materialisty. Prowokujesz, dogryzasz, dyskutujesz na czacie chociaż nie powinieneś. 
Masz dwie kary na koncie również odnośnie nękania.

[Obrazek: screenshot-20200429-212911.png]
[Obrazek: screenshot-20200429-212923.png]

Oprócz tych dwóch kar, byłeś też upominany słownie w tej samej sprawie - nękaniu.



Ale cofnijmy się jeszcze chwilkę. Przed zbanowaniem przeprowadziłam z Tobą rozmowę, 

[Obrazek: screenshot-20200429-213506.png]
[Obrazek: screenshot-20200429-213523.png]
[Obrazek: screenshot-20200429-213537.png]
[Obrazek: screenshot-20200429-213553.png]
[Obrazek: screenshot-20200429-213609.png]
[Obrazek: screenshot-20200429-213624.png]
[Obrazek: screenshot-20200429-213640.png]
[Obrazek: screenshot-20200429-213651.png]
[Obrazek: screenshot-20200429-213708.png]
[Obrazek: screenshot-20200429-213727.png]
[Obrazek: screenshot-20200429-213737.png]
[Obrazek: screenshot-20200429-213753.png]
[Obrazek: screenshot-20200429-213802.png]
[Obrazek: screenshot-20200429-213812.png]
[Obrazek: screenshot-20200429-213823.png]
[Obrazek: screenshot-20200429-213833.png]
[Obrazek: screenshot-20200429-213841.png]
[Obrazek: screenshot-20200429-213852.png]
[Obrazek: screenshot-20200429-213902.png]

Podczas rozmowy mówiłeś, że no słusznie zwracam uwagę, kiedyś też tak robiłem, poprawię się. A jednak na odwołaniu do bana twierdzisz, że jest niesłuszny. 

Twierdzisz, że to nie jest nękanie, najwidoczniej pominąłeś samą definicje i podałeś jedynie przykłady.

“Nękanie – świadome działanie na szkodę gracza lub grupy graczy utrzymujące się od długiego czasu, objawiające się utrudnieniem gry, które graniczy lub wiąże się z trwałym
uniemożliwieniem normalnej gry nie mającej znamion i nie będącej częścią naturalnej rywalizacji w grze i może skutkować negatywnym nastawieniem gracza lub grupy do
serwera, uszczerbkiem na jego wizerunku i widoczna utratę graczy przez serwer co jest wbrew interesom serwera. Nękanie w tym znaczeniu jest działaniem na szkodę serwera i
podlega regulaminowi. “

Ewidentnie działałeś na szkodę gracza, teleportowałeś do nich graczy by oni odwalili za Ciebie większość roboty, przeszkadzali, bez celu biegali po działce i utrudniali rozgrywkę. Byłeś źródłem całego problemu odnośnie nękania. Podejrzewam, że chciałeś się zemścić, wspominałeś o jakichś problemach prywatnych, nie będę w to wnikać, aczkolwiek może w tym jest coś więcej.

Ban jest słuszny, uargumentowany i myślę, że zrozumiały dla każdego. Jestem absolutnie na NIE dla unbana, po napisaniu tego odwołania mogę nawet powiedzieć, że zasługujesz na przedłużenie bana.
?

#4

Podobno byliście tam od godziny i jedyne co robiliście to biegaliście na działce, przeszkadzaliście i ignorowaliście wszelkie prośby o pójście sobie. Naprawdę wierzysz w takie bzdury? Zamiast siebie doinformować, nie wprowadzać innych osób w błąd, lepiej było sprawdzić w moich wejściach i wyjściach z serwera rano że niemożliwe jest to co prostatek napisał. byłem na jego dziełce przez kilka minut jednorazowo - dziś maksymalnie kilkanaście.

“Nękanie – świadome działanie na szkodę gracza lub grupy graczy utrzymujące się od długiego czasu, objawiające się utrudnieniem gry, które graniczy lub wiąże się z trwałym
uniemożliwieniem normalnej gry nie mającej znamion i nie będącej częścią naturalnej rywalizacji w grze i może skutkować negatywnym nastawieniem gracza lub grupy do
serwera, uszczerbkiem na jego wizerunku i widoczna utratę graczy przez serwer co jest wbrew interesom serwera. Nękanie w tym znaczeniu jest działaniem na szkodę serwera i
podlega regulaminowi. “
Gdzie w moim zachowaniu widzisz utrzymujące się od dłuższego czasu działanie na szkodę gracza?

Od dłuższego czasu słyszę od graczy o Twoim przychodzeniu na ich działki, tepanie innych osób, bezcelowe i długie przesiadywanie w tym miejscu.
U kogo długo przesiadywałem? I ile to jest długo bo jeśli przebywanie na czyjejś działce kilka minut to okej.


Nie chce Cie oceniać, ale dajesz wyraz osoby mściwej, chciwej no i materialisty. Prowokujesz, dogryzasz, dyskutujesz na czacie chociaż nie powinieneś.
Co to wnosi? Ja zbieram kase ty główki natalii2588 czym także możesz zachęcać do zabijania i działania na jej szkodę.

Ewidentnie działałeś na szkodę gracza, teleportowałeś do nich graczy by oni odwalili za Ciebie większość roboty, przeszkadzali, bez celu biegali po działce i utrudniali rozgrywkę. Byłeś źródłem całego problemu odnośnie nękania. Podejrzewam, że chciałeś się zemścić, wspominałeś o jakichś problemach prywatnych, nie będę w to wnikać, aczkolwiek może w tym jest coś więcej.
Teleportowałem graczy jeśli chcieli się do mnie telportować, jeśli byś mnie o to poprosiła także bym ciebie tam teleportował.

#5

Ja mogę tylko dodać tyle, że jeżeli coś Ci nie pasuje to lecą teksty: "Kupię Kordy", "Kto chce stak główek ..." i tego typu. Jest to irytujące i nawet prowokacyjne. Chciałem coś od Ciebie kupić, nie pasowała Ci cena to już takie coś było na czacie. Ostatnio zrobiłeś aferę bo ktoś Cię zabił szerokim ostrzem na gwarp. Oprócz tego niezbyt jesteś miły itd więc to powinna być nauczka dla Ciebie bo dużo osób ma dość niektórych Twoich zachowań.
Ludzie, przecież tu nikogo nie ma.
1

#6

"Podobno byliście tam od godziny i jedyne co robiliście to biegaliście na działce, przeszkadzaliście i ignorowaliście wszelkie prośby o pójście sobie. Naprawdę wierzysz w takie bzdury? Zamiast siebie doinformować, nie wprowadzać innych osób w błąd, lepiej było sprawdzić w moich wejściach i wyjściach z serwera rano że niemożliwe jest to co prostatek napisał. byłem na jego dziełce przez kilka minut jednorazowo - dziś maksymalnie kilkanaście."

Zauważ, że jest tam takie słowo jak "podobno", napisałam Ci tylko to, co usłyszałam od gracza, opis sytuacji.

Może nie jest to zachowanie utrzymujące się jakoś specjalnie na jednym graczu, ale jest to zachowanie które utrzymuje się dość długo i ofiarą tego zachowania nie jest pojedynczy gracz, a zdecydowanie więcej osób. Dalej jest to działanie na szkodę graczy, co znajduje się w definicji nękania.

"Nie chce Cie oceniać, ale dajesz wyraz osoby mściwej, chciwej no i materialisty. Prowokujesz, dogryzasz, dyskutujesz na czacie chociaż nie powinieneś.
Co to wnosi? Ja zbieram kase ty główki natalii2588 czym także możesz zachęcać do zabijania i działania na jej szkodę."

Chce podkreślić wzmiankę o prowokacjach, dogryzaniu, dyskusjach i dodać też pomawianie za które dostałeś bana, a może nawet i dalej pomawiasz administrację.

Co to w ogóle za porównanie? Na zbieranie główek częściowo zgodziła się Natalia, nawet stwierdziła, że zabijanie jej nie przeszkadza i sama mi nawet pomaga zdobyć te główki. Nie działam na jej szkodę, nie każe każdemu zabijać jej. "Bo ja chce główki i wszyscy mają ją zabijać bo ja tak chce". Nie zachęcam do nękania jej, tylko gdy ktoś przypadkiem zdobędzie jej główkę w endzie, losowo znajdzie to proszę o danie mi jej. Powiedz, co ma zbieranie hajsu do nękania? Albo co ma zbieranie pełnej kolekcji główek graczy do działania na ich szkodę?

Czekam na jakieś sensowne i konkretne argumenty w tej sprawie, bo póki co bardziej odciągasz mnie od unbana.
?

#7

Pierwsze, żeby mieć już to z głowy, odniosę się do wypowiedzi xKierasa. Mam wrażenie że za poważnie bierzesz wiele rzeczy wypisywanych na chacie. Większość z tego co napisałeś sam odebrałbym jako żart, myślę że zamiast od razu zakładać że ktoś źle ci życzy powinieneś spróbować się z nim dogadać. Całkiem możliwe że okazałoby się że wyolbrzymiasz sytuację.
Nie wiem jak wyglądała sytuacja rano, jeśli jednak zkeram uważa że logi bez problemu potwierdzą jego niewinność to wypadałoby to sprawdzić. Co do jednak sytuacji z dziś wieczór, mogę powiedzieć trochę więcej jako że siedziałem wtedy ze zkeramem i resztą zbanowanych/zwarnowanych na dsc, zostałem też tepnięty do domu Omiszki, choć wytepałem się dość szybko. W każdym razie, zkeram wyraźnie powtarzał by nie znęcać się nad osobami do których tepał. Od razu powiedział że nie chce zabijania parostatka, co do zaś Omiszki, wyraźnie postrzegał ją jako konkurencję, ale nie chciał nękania jej. Nękanie też nie nastąpiło. Siedzenie 10/15 minut na czyjejś działce to nie nękanie. Zabijani byli, ale zwykle ponieważ prowokowali konflikt. Sam Parostatek atakował swym petem, oczywiście po rzuceniu na niego niewidki. Co do zaś bycia materialistą, człowiekiem chciwym itp. Możliwe. Nawet jeśli, system ekonomii na serwerze promuje materializm, tak samo fakt że nie ma już ochrony działkowej umożliwia i ułatwia bardziej, można powiedzieć, ostrą formę konkurencji. Jeśli administracja chciałaby promować inny typ rozgrywki, bardziej spokojny, proszę o przywrócenie ochrony działkowej. 
Sama definicja nękania jest bardzo, można powiedzieć, niepewna. Zniechęcenie do gry można podpiąć nawet pod pojedyncze zabicie gracza. Nękanie jest postrzegane całkowicie inaczej przez różnych adminów. Każda sytuacja, gdy z odpowiednim adminem obecnym, może zamienić się w nękanie. A obronić osobę zbanowaną trudno, właśnie dlatego że definicja tego nękania jest trudna do zrozumienia.
1

#8

Azor ze zkeramem da się dogadać. Rozumiem jakby taka sytuacja jak napisałem była raz ale spotkałem się z nią kilka razy (co do mojej osoby). Ja odbieram to jako prowokacje z jego strony, bo przecież dam nie taką cenę za produkt i już takie coś jest wypisywane. Sobie traktuj jak chcesz, jako żart czy w ogóle jak tam chcesz, ale ja mówię szczerze, nie będę nieprawdziwymi sytuacjami próbował zepsuć reputację gracza czy zrobić coś by administracja go zbanowała, tylko podaje szczere i prawdziwe, które mogą pomóc administracji w decyzji odbanowania zkerama więc po co?
Ludzie, przecież tu nikogo nie ma.

#9

Kieras co do „Kupię kordy” sam tak kilkukrotnie napisałeś(6.04 i 16.03) czyli w twoim mniemaniu prowokowałeś ludzi, a więc złamałeś regulamin. Wnioskuję o bana dla gracza xkieras_ (złamanie 7 punktu regulaminu)
1

#10

Mi tu chodzi o same prowokowanie, bo czyn zły nie jest i nie zalicza się pod łamanie regulaminu. A jak wytłumaczysz "Chce ktoś stak główek Kierasa" po tym jak zaproponowałem niska cenę lub zrezygnowałem z zakupi liści?
Ludzie, przecież tu nikogo nie ma.




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości