Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


[Problem]

#1

Typ wątku: Problem
Nazwa Serwera: skyblock
Opis: Dnia 29.04.2020 między godziną 8:00/8:30 na serwerze skyblock przez laga serwera utraciłem swoje wszystkie itemy. Po zalogowaniu na serwer i wybraniu oservera skyblock zamiast przeteleportowania się na miejsce z którego się wylogowałem, zacząłem spadać. Mimo prób uratowania się elytrą którą miałem założoną oraz fajerwerkami nie stało się nic, wyświetlił mi się tylko death screen. Piszę z proźbą, aby te itemy odzyskać. Problemem defakto samym w sobie nie jest utrata itemów, bo bardzo to nie boli ale enchantów które miałem. Niestety na serwerze jest problem że książki w 50% przypadków enchantują się na coś innego niż to co wyświetla się w enchanting table, co jest dla mnie poprostu frustrujące i odbiera chęć do gdy jak po raz 10 chce otrzymać Unbreaking III a dostaję infinity czy coś co jest mi kompletnie nie przydatne. A spędziłem na enchantowaniu 3 dni, aby zdobyć wszystkie możliwe enchanty na największym poziomie. Utraciłem ( wszystkie enchanty na najwyższym poziomie)  hełm - Mending, Unbreaking, respiration, aqua afinity, thorns, protection. spodnie - Mending, unbreaking, thorns, protection. buty - mending, unbreaking, feather falling, soul speed, thorns, depth raider, protection. Elytra - Mending, unbreaking. Kilof - Mending, unbreaking, efficiency, silk touch ( taki sam, wersja z fortuną ). Miecz - Mending, Unbreaking, Fire Aspect, Looting, Knockback, Sweeping Edge, Sharpness. Do tego były 4 shalker boxy i 3 straki fajerwerków( flight duration 3 ). Mam nadzieję że uda mi się odzyskać przedmioty

#2

Cytat:Niestety na serwerze jest problem że książki w 50% przypadków enchantują się na coś innego niż to co wyświetla się w enchanting table, co jest dla mnie poprostu frustrujące i odbiera chęć do gdy jak po raz 10 chce otrzymać Unbreaking III a dostaję infinity czy coś co jest mi kompletnie nie przydatne.

Próbujesz zarzucić, że na naszym serwerze zaklinanie przedmiotów działa inaczej niż w trybie jednoosobowym lub na innych serwerach, które tego elementu nie modyfikują? Bo właśnie to co opisałeś to normalne działanie stołu do zaklęć.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]

#3

Jestem starym graczem. Nie siedzę w nowinkach minecraftowych, gdyż moim ulubionym tytułem jest Skyrim gdyż tam spędziłem ponad 20tys godzin. Jako przeciętny gracz nie muszę znać się na każdej z mechanik które są w tej grze. Piszę poprostu to co zaobserwowałem. Jest to dla mnie dziwne gdyż nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim działaniem enchanting table. Zawsze jak pisało ( przykładowo użyjmy tego Unbreaking ) Unbreaking to dostawałem zaklętą książkę Unbreaking z może dodatkowym enchantem, ale podstawowy zawsze był taki jak było wyświetlone. Jeśli zmieniła się mechanika to niestety nie byłem tego świadomy, gdyż jak napisałem powyżej nie śledzę wszystkiego na bieżąco. I nie zarzucam nic nikomu. Informuję o swoich spostrzeżeniach jedynie. Po za tym mój wątek nie odnosi się od tego konkretnego tematu. Temat który poruszyłeś MiroTcz jest jedynie pobocznym. Będę wdzięczny jaki odniesiesz się do głównego wątku który opisałem

#4

(30-04-2020, 15:20 PM)Asmoday napisał(a): Jestem starym graczem. Nie siedzę w nowinkach minecraftowych, gdyż moim ulubionym tytułem jest Skyrim gdyż tam spędziłem ponad 20tys godzin. Jako przeciętny gracz nie muszę znać się na każdej z mechanik które są w tej grze. Piszę poprostu to co zaobserwowałem. Jest to dla mnie dziwne gdyż nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim działaniem enchanting table. Zawsze jak pisało ( przykładowo użyjmy tego Unbreaking ) Unbreaking to dostawałem zaklętą książkę Unbreaking z może dodatkowym enchantem, ale podstawowy zawsze był taki jak było wyświetlone. Jeśli zmieniła się mechanika to niestety nie byłem tego świadomy, gdyż jak napisałem powyżej nie śledzę wszystkiego na bieżąco. I nie zarzucam nic nikomu. Informuję o swoich spostrzeżeniach jedynie. Po za tym mój wątek nie odnosi się od tego konkretnego tematu. Temat który poruszyłeś MiroTcz jest jedynie pobocznym. Będę wdzięczny jaki odniesiesz się do głównego wątku który opisałem

Nie ma potrzeby żebyś zwracał mi uwagę na to jaki jest główny wątek. Napisałeś coś co godzi w dobre imię serwera, zaczynając wypowiedź poboczną zdaniem 

Cytat:Niestety na serwerze jest problem (...)

i formułując ją tak jakby na serwerze coś działało nieprawidłowo. Pozostawienie tego bez szybkiej odpowiedzi naraziłoby serwer na szkody, bo część czytających (w tym m.in. potencjalnych przyszłych graczy) nie zweryfikuje tego i uzna to za fakt.
Odpowiedź na to jest dla mnie bardziej priorytetowa, a główny wątek z racji tego, że jest bardziej skomplikowany, należy spodziewać się, że odpowiedź do niego pojawi się później.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]

#5

Od razu po przeczytaniu tego co napisałeś zacząłem testować wraz z 2 znajomymi to co czy enchantowanie na singlu i innych serwerach działa tak jak na mineworld. I nie. Nie działa w taki sposób. Każdy z nas zapełnił 3 podwójne skrzynki książkami z enchantem. Nawet w jednym wypadku nie było takiej sytuacji że w enchanting table było jedno a książka wychodziła z kompletnie innym enchantem. Sprawdzane było to na singlu, serwerze prywatnym i na dużym serwerze którym żaden z nas nie zarządza. Więc tak. Twierdzę że mechanika enchantowania nie działa poprawnie. Przyznanie się do błędu czy przeoczenia pewnej rzeczy nie jest wielką ujmą na honorze. Jeśli natomiast ja się mylę bardzo proszę podaj mi konkretny argument który udowadnia to że się mylę.

,,Nie ma potrzeby żebyś zwracał mi uwagę na to jaki jest główny wątek. Napisałeś coś co godzi w dobre imię serwera, zaczynając wypowiedź poboczną zdaniem "

Moja wypowiedź nie była atakiem w stronę twoją, ani serwera, bo sam dobrze się na nim bawię, a wręcz miała na celu zwrócenie uwagi administracji na rzecz która według MNIE działa nie prawidłowo, oraz odpowiadając mogłeś napisać przykładowo ,,Co do sprawy utraty itemów potrzeba więcej czasu", czy coś tego typu gdyż z twojej pierwszej wypowiedzi wyglądało to jakbyś kompletnie zlał resztę wątku, i jedynie oburzył się na moje zwrócenie uwagi. Dlatego więc poprosiłem o ponowne pochylenie się nad moim problemem i jakąś odpowiedzi, nawet informującą o potrzebę dłuższej ilości czasu na rozpatrzenie.
Poruszając drugą sprawę. Zwrócenie na konkretną rzecz uwagi nie jest według mnie godzeniem w dobre imię serwera a wręcz jest wyrazem troski i chęci ulepszenia jego działania. Moja wypowiedź w żaden sposób nie uwłacza serwerowi, a jedynie wyraża moje spostrzeżenie na temat nieprawidłowości w działaniu

#6

(30-04-2020, 17:47 PM)Asmoday napisał(a): Od razu po przeczytaniu tego co napisałeś zacząłem testować wraz z 2 znajomymi to co czy enchantowanie na singlu i innych serwerach działa tak jak na mineworld. I nie. Nie działa w taki sposób. Każdy z nas zapełnił 3 podwójne skrzynki książkami z enchantem. Nawet w jednym wypadku nie było takiej sytuacji że w enchanting table było jedno a książka wychodziła z kompletnie innym enchantem. Sprawdzane było to na singlu, serwerze prywatnym i na dużym serwerze którym żaden z nas nie zarządza. Więc tak. Twierdzę że mechanika enchantowania nie działa poprawnie. Przyznanie się do błędu czy przeoczenia pewnej rzeczy nie jest wielką ujmą na honorze. Jeśli natomiast ja się mylę bardzo proszę podaj mi konkretny argument który udowadnia to że się mylę.

To ty powinieneś udowodnić istnienie problemu, jeśli twierdzisz, że taki występuje i zgłosić go w dziale problemów w oddzielnym wątku (jeśli zależy ci na jego rozwiązaniu). Napisanie, że sprawdzałeś coś w trybie jednoosobowym i na innych serwerach ze znajomymi oraz porównałeś z działaniem na serwerze MW nie jest dowodem.

Nie odniosę się do głównej części wątku dopóki nie przestaniesz ciągnąć tego tematu w tym miejscu (a mam wrażenie, że w tej chwili zależy ci bardziej na poruszaniu wątków nie będących sednem sprawy co skutkuje przedłużonym czasem oczekiwania na załatwienie właściwej części wątku i może skończyć się jego zamknięciem w przypadku kontynuowania prowadzenia wątku w ten sposób).
[Obrazek: spawn4edy1.gif]

#7

Więc tak:

- Nic nie wskazuje na to, by w czasie twojego dołączenia na serwer występowały lagi serwerowe (sprawdzone w logach).
- W momencie wylogowania się przebywałeś w endzie (tak wnioskuję po wpisanej komendzie /home prowadzącej do endu i wylogowaniu się krótko po tym) 
- Między twoim ostatnim wylogowaniem, a zalogowaniem się nastąpił reset endu. Wskutek tego utracone zostały poprawne informacje o twojej ostatniej pozycji i serwer po zalogowaniu przeniósł cię w niebezpieczną lokację.

W następnym dniu otrzymasz utracone przedmioty.

// Edit: Przedmioty przyznane w prywatnej skrzyni na wyspie, zamykam wątek.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości