Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


[Propozycja] Minelotto nowej edycji

#11

Cytat:Jeśli zmiana ma się opierać jedynie na zmianie puli liczb należy dobrać ją z głową a nie "na czuja" 35, po ładnie wygląda ; ) Jestem w stanie przy tym w razie potrzeby pomóc, przed V edycją i tak będę tego trochę przeliczał aby chociaż w moim biznesie wszystko miało ręce i nogi ^^

Czy chcesz przez to powiedzieć, że przez prostą zmianę zakresu losowanych liczb event przestałby mieć ręce i nogi? Moim zdaniem nie trzeba wykonywać bardziej złożonych obliczeń i analiz żeby stwierdzić, że zmiana na 35 nie wpłynęłaby drastycznie na wyniki losowań - mielibyśmy więcej trafionych "dwójek" oraz "trójek", a co za tym idzie gracze częściej zdobywaliby w tym evencie więcej niż minimalną wysokość nagrody. Nawet nie trzeba by od razu ciąć zakresu liczb do 35 (to jest taki minimalny zakres na który mógłbym się zgodzić), by uszczęśliwić graczy - równie dobrze mogłoby to być 40 i to warto faktycznie dłużej przemyśleć żeby już więcej nie zmieniać. Ekonomia serwera by na tym nie ucierpiała, a uczestnicy eventu by minimalnie zyskali. Nie jest to jednak realizacja założeń propozycji w ich oryginalnym brzmieniu, ale też do tego nie dążę. Jest to coś "pomiędzy".

Cytat:W tym momencie nagrody są dalece nieadekwatne: piątka daje pod koniec edycji marne parę mln MC przy szansie ok. 1:50 000 z kolei po zmianie na 35 wyniesie ona ok. 1:9300 czyli powinna padać średnio raz na 3 edycje przy sporym szczęściu

A może zamiast kombinować z wysokością nagród sprawmy, by podane "parę mln MC" przestało być uznawane przez część serwera za marną nagrodę (lub przynajmniej by stała się mniej marną)? To, że w obecnej edycji baltop wygląda tak jak wygląda nie musi oznaczać, że w następnej edycji warunki się nie zmienią (a zdradzę, że coś w tej kwestii ulegnie zmianie i gracze dowiedzą się o tym przed nową edycją).

Cytat:Ani razu nie stwierdziłem, że event "średnio się udał".

Ta część wypowiedzi nie była odpowiedzią na twój komentarz, a na stwierdzenie Zinrreya z pierwszego postu. Mogłem go oddzielnie zacytować.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]
Odpowiedz

#12

Cytat:Czy chcesz przez to powiedzieć, że przez prostą zmianę zakresu losowanych liczb event przestałby mieć ręce i nogi?
Nie mam pojęcia w jaki sposób można dojść do takiego wniosku z mojej wypowiedzi. Przez cały czas usiłuję uświadomić, że prostą zmianą jednej wartości w kodzie pluginu od MineLotto można rozwiązać problem o ile zrobi się to zgodnie z elementarną matematyką a nie własnymi przekonaniami czy wyczuciem. Strzelam w ciemno, że nie zostało jeszcze przeliczone o ile więcej dwójek czy trójek będzie padać więc pomogę szybkim przeliczeniem - bo po to właśnie się w tej chwili udzielam, żeby pomóc wskazując zauważony problem i sugerując rozwiązanie, nie skrytykować czy cokolwiek wytykać. To czy moja pomoc okaże się przydatna i będzie wykorzystana nie zależy ode mnie. Dostanie tych wartości nie powinno stanowić kłopotu i zająć więcej niż 5 minut, ale wątpię żeby graczom, którzy to czytają chciało się to robić:
1 liczba - 1:2,3
2 liczby - 1:4,5
3 liczby - 1:22,2
4 liczby - 1:266,5
5 liczb - 1:9328,5
6 liczb - 1:1623160
W tej chwili proporcje nagród otrzymujemy bez problemu i można ułożyć nagrody adekwatne do szansy na ich trafienie. Obecnie nagrody powyżej trójki są bardzo dalekie od prawidłowych, ale ponieważ czwórka padła tylko raz, nikt tego nie odczuł. Po zmianie z 49 na 35 w skrócie poprawią się szansy na mniejsze trafienia, zwłaszcza 3 i 4, pojawi się nikła szansa na piątkę, która na razie jest raczej poza naszym zasięgiem a szóstka dalej poza tym zasięgiem pozostanie - chociaż oczywiście życzę każdemu takiego ogromnego farta, nigdy nie wiadomo co się wydarzy ;)

Cytat:A może zamiast kombinować z wysokością nagród sprawmy, by podane "parę mln MC" przestało być uznawane przez część serwera za marną nagrodę (lub przynajmniej by stała się mniej marną)?
To już nie leży w mojej kwestii, ja tylko sobie zarabiam ¯\_(ツ)_/¯ Jeśli będą poprawki w obecnej gospodarce, to dobrze bo z każdą edycją suma MC leci coraz wyżej. I tak w tej chwili można dojść do wniosku, że nagrody mogłyby być zależne od tej sumy (podobnie jak wiele innych nagród z eventów tak przy okazji), oczywiście na cv od sumy cv i na sb od sumy sb - jeśli nie to w jakimś stopniu odczuje się zmianę ich faktycznej wartości, ale najpewniej nie będzie ona na tyle istotna, żeby poświęcać na to aż tyle uwagi, więc prostsze i klarowniejsze faktycznie będzie zostanie przy stałych wartościach, byle odpowiednio dobranych.
Odpowiedz

#13

Jestem leniwy jeśli chodzi o matematykę i powiem szczerze, że liczbę 35 wybrałem tak o, bez większego przywiązania. Ten zakres wydawał mi się najbardziej słuszny. Przez doświadczenie jakie posiada w dziedzinie prawdopodobieństwa ciężko jest nie uwierzyć TheTektywowi co do beznadziejności mojej wybranej liczby i słuszności zakresu 1-13. Założeniem pierwotnym tej propozycji ma być podniesienie atrakcyjności tego eventu poprzez częstsze jackpoty, więc proszę o zignorowanie mojej gafy oraz nie przywiązywanie się od 35. Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości