Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


Odwolanie - Niluxeee

#1

1. Nick w grze: Niluxeee
[b]2. Data ukarania: 06.09.2020[/b]
[b][b]3. Nick osoby karzącej: MarikaO7[/b][/b]
[b][b][b]4. Powód bana: "Wykorzystywanie błędów serwera"[/b][/b][/b]
[b][b][b]5. Dlaczego uważam, że powinnam dostać unbana:[/b][/b][/b]

No to tak, tego buga/błąd odkryliśmy kompletnie przez przypadek. King_Kamil wpisawszy /spawn, uderzył mnie po czym dostał walkę. 
Teleportacja nie została przerwana. Gdy Kamil został tepnięty na spawna to na podejrzewam  zachodzie zginal i wysypały sie jego itemy w tym lvl.
Jak on się wytepał ze spawna to zobaczył że jego lvl został, a butelka z lvl'em leżała na ziemi. Spróbowaliśmy jeszcze raz, aby dokładnie opisać administracji owy bug, po czym dostaliśmy obaj bana. 
Proszę o zdjęcie bana lub o skrócenie go. Itemy nielegalnie zdobyte można by było po prostu od nas zabrać.
Przepraszam za zastałą sytuację i obiecuję że taka następna "akcja" się nigdy nie powtórzy.

[b][b] [/b][/b]
masny ban
2
1
1
1

#2

Jestem za unbanem, a mianowicie za skróceniem bana do 3 dni - na tyle dostali gracze kaene i ferales bany za kopiowanie przedmiotów na 3 edycji. Ponadto, jaki byłby sens kopiowania butelek z expem przez 2 graczy którzy mają dostęp do expiarki w której zdobycie tego zajmie kilka minut? Nie ma to sensu. Sam się spotykałem kilka razy podczas zgłaszania błędów z pytaniem jak to się robi żeby administracja mogła załatać dany problem i w tym wypadku uważam że takie same intencje mieli zbanowanie gracze.
1

#3

Po raz kolejny mam wrażenie, że administracja banuje graczy bez solidnego rozpatrzenia sprawy, licząc na to że jeśli się pomylili to wyjaśni się to w odwołaniu. Jeśli faktycznie do skopiowania itemu doszło tylko dwa razy (w tym tylko raz świadomie), to nie zakładałbym że zostało to zrobione w celu uzyskania zysków z błędu serwera. Jeśli administracja postanowiłaby wstrzymać się z banem choć na krótką chwilę, prawdopodbnie intencje niluxa i kamila wyszłyby na jaw i żadnego bana by nie było. Albo może i by był, ale poparty twardymi dowodami i nie do obalenia w odwołaniu. Z racji że wiemy tylko tyle że item został świadomie skopiowany tylko raz(!), bez znajomości celu jaki niluxowi i kamilowi "przyświecał", uważam że ban był pochopny i niesłuszny i proszę o zdjęcie go lub chociaż skrócenie do wcześniej wspomnianych trzech dni. Może nie powinienem się wtrącać w zarządzanie serwerem, ale prosiłbym także by na przyszłe podobne problemy poświęcać nieco więcej czasu, jako że może to pomóc uniknąć wielu niepotrzebnych banów i odwołań.

#4

Wytłumaczenie brzmi wiarygodnie, mogę uwierzyć że chcieliście to tylko przetestować. Przy sprawie mnie nie było, jednak chciałbym żebyście następnym razem powiadamiali administrację o tym że odkryliście bug, a nawet przetestować go ten drugi raz za jej zgodą. Jestem za unbanem.
[Obrazek: gwABAgQIECAgZNoAAQIECBAgQIAAAQIECBAgQIAA...ABAgQI.png]

#5

Mówicie, że był to kompletny przypadek, że zamierzaliście to dalej zgłosić, a próbowaliście dalej, żeby to wszystko dokładniej opisać... No coś mi się nie wydaje.

"Spróbowaliśmy jeszcze raz, aby dokładnie opisać administracji owy bug, po czym dostaliśmy obaj bana."
Myślę, że gdybyście chcieli dokładnie opisać administracji ten problem, dalibyście cynk od razu, a nie po cichu dalej kopiowaliście ten level.

Kolejna rzecz. Postanowiłam sprawdzić wiadomości w logach z momentu, kiedy kopiowaliście level, później też poprosiłam Nighta żeby dał mi screeny tej rozmowy z pmhistory. U Niluxa nic nie było, za to u Kamila już znalazłam pewną konwersację z innym graczem. I wiadomości te nie do końca wygladają, jakbyście mieli to zaraz zgłosić administracji. Wyglądają tak, jakbyście celowo wykorzystywali ten bug. 
[Obrazek: 4def21c5bd133.png]
Czekam na dalsze wypowiedzi, po nich wyciągnę wnioski, co zadecyduje o banie.

#6

Chciałbym zaznaczyć że ferales kopiował dużo droższe rzeczy niż lvl, zdecydowanie jestem za unbanem Oczko

#7

"Chciałbym zaznaczyć że ferales kopiował dużo droższe rzeczy niż lvl, zdecydowanie jestem za unbanem Oczko"
pomijam fakt że admini bardzo szybko zbanowali
" Jeśli administracja postanowiłaby wstrzymać się z banem choć na krótką chwilę, prawdopodbnie intencje niluxa i kamila wyszłyby na jaw i żadnego bana by nie było. Albo może i by był, ale poparty twardymi dowodami i nie do obalenia w odwołaniu."
to jest chyba największy problem... przez to jak szybko padają bany dochodzi do sytuacji gdy osoba A)jest bezkarnie ukarana B )kara jest umożona bo nie ma dowodów na celowe oszustwa
"Jest tylko jeden sposób na walkę z plagą, Izoluj i czekaj aż zniknie"
[Obrazek: 54268354_385928522206519_8928533892172873728_n.png]

#8

(06-09-2020, 13:00 PM)Zkeram napisał(a): Jestem za unbanem, a mianowicie za skróceniem bana do 3 dni - na tyle dostali gracze kaene i ferales bany za kopiowanie przedmiotów na 3 edycji. Ponadto, jaki byłby sens kopiowania butelek z expem przez 2 graczy którzy mają dostęp do expiarki w której zdobycie tego zajmie kilka minut? Nie ma to sensu. Sam się spotykałem kilka razy podczas zgłaszania błędów z pytaniem jak to się robi żeby administracja mogła załatać dany problem i w tym wypadku uważam że takie same intencje mieli zbanowanie gracze.

Każda sytuacja jest rozpatrywana indywidualnie. Niluxeee i Kamil nie są Kaenem i Feralesem, każdy gracz ma inną historię kar/przewinień (jeszcze trzeba brać pod uwagę ile kar mieli przy porównywaniu konkretnej sytuacji, pomijając późniejsze), dlatego pisanie o tej samej karze jest bezcelowe. 

Chciałbym się też odnieść do Twojej expiarki - stwierdzasz, że kopiowanie expa nie miałoby sensu? Ciężko mi się zgodzić, ciężko to w ogóle nazwać sensownym stwierdzeniem, a przynajmniej patrząc na to, że expa można w taki sposób stackować bez określonego limitu. Skopiowanie odpowiednio nastackowanego expa może być równoznaczne z tygodniami spędzonymi na expiarce, a nie tylko z kwestią "kilku minut". Nie ma limitu na kopiowanie, można skopiować 30lvl, można skopiować 100lvl, nie ma żadnego ograniczenia i liczba cały czas może rosnąć w górę, a przynajmniej opierając się na opisie buga.

(06-09-2020, 13:28 PM)Azor97pl napisał(a): Po raz kolejny mam wrażenie, że administracja banuje graczy bez solidnego rozpatrzenia sprawy, licząc na to że jeśli się pomylili to wyjaśni się to w odwołaniu. Jeśli faktycznie do skopiowania itemu doszło tylko dwa razy (w tym tylko raz świadomie), to nie zakładałbym że zostało to zrobione w celu uzyskania zysków z błędu serwera. Jeśli administracja postanowiłaby wstrzymać się z banem choć na krótką chwilę, prawdopodbnie intencje niluxa i kamila wyszłyby na jaw i żadnego bana by nie było. Albo może i by był, ale poparty twardymi dowodami i nie do obalenia w odwołaniu. Z racji że wiemy tylko tyle że item został świadomie skopiowany tylko raz(!), bez znajomości celu jaki niluxowi i kamilowi "przyświecał", uważam że ban był pochopny i niesłuszny i proszę o zdjęcie go lub chociaż skrócenie do wcześniej wspomnianych trzech dni. Może nie powinienem się wtrącać w zarządzanie serwerem, ale prosiłbym także by na przyszłe podobne problemy poświęcać nieco więcej czasu, jako że może to pomóc uniknąć wielu niepotrzebnych banów i odwołań.

Po raz kolejny widzę, że gracz traci chłodną obiektywność i jeszcze "ma wrażenie", że administracja nie wymierza kar kiedy i jak trzeba, bo przecież ban dotyczy "naszego". Gdyby ta sama sprawa dotyczyła gracza Natalia2588 (mimo, że ona nie wykorzystywała błędów) - jestem pewien, że bylibyście (a przynajmniej zkeram) pierwszymi w kolejce do utwierdzenia w przekonaniu, że perm byłby słuszną karą. 

Azor, chcesz być obiektywny, ale o jakże ciekawej i kontrowersyjnej sytuacji, gdzie chcesz napisać odwołanie w sprawie UB za gracza, który został zbanowany za cheaty już nie wspomnisz? Ciekawe w takim razie jak tutaj powinna zadziałać administracja, bo jest o czym pisać.

Nie zrozumcie mnie źle, nie ma nic złego w próbie obrony gracza, którego chcielibyśmy mieć bez bana, ale to nie znaczy, że powinniście pisać bzdury i informować administrację w jaki sposób powinna działać. Nie wyglądacie przekonująco, gwarantuję Wam to. Marika mogła nie chcieć zwlekać i odkładać sprawy, może chciała uniknąć niezaobserwowanego ciągu dalszego przy kopiowaniu i ewentualnego ukrycia tego expa?

Nie stwierdzam, że Ci gracze chcieli dokonać oszustwa, stwierdzam natomiast, że Marika wcale nie zadziałała źle i gdyby rzeczywiście chcieli przetestować tego buga w celu zgłoszenia błędu administracji - mogli od razu powiedzieć co się stało i dodać, że chcą to sprawdzić dokładniej, wtedy nie byłoby mowy o żadnym banie.

Moim zdaniem King_Kamil i Niluxeee powinni otrzymać skrócenie kary - osobiście byłbym za karami łagodnymi, ale szerzej się nie wypowiem, decyzję pozostawię Marice.
[Obrazek: Sygnatura_FINAL.png]
2
2
1
1

#9

Nie było mnie przy tej sytuacji. Trochę gracie z Kamilem na serwerze i myślę, że dobrze wiecie co mogło wam grozić za "sprawdzanie" tego błędu. Mogliście zgłosić się do administracji przed "testowaniem". Nie wiem jakie mieliście zamiary. Nie da się tego zweryfikować. Byłabym skłonna dać skrócenie kary ale myślę że więcej niż do 3 dni. Decyzja należy do Mariki.

#10

Ban zostanie skrócony do 2 tygodni (zmiana kary). Wątek zamykam.




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości