Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


Restrukturyzacja MW, skrócenie V edycji

#1

[Obrazek: Informacje.png]




Komunikat Wodza


Informuję, że została podjęta decyzja o skróceniu V edycji MW. Serwer będzie działał do 20 czerwca włącznie. Zakończenie nastąpi tego dnia o godz. 20:00.
Głównym powodem dla którego zdecydowałem się na ten krok jest mój ograniczony czas który uniemożliwia efektywny rozwój MINEWORLD w kształcie w jakim znajduje się teraz. 

Od dłuższego czasu jestem skupiony bardziej na rozwoju zawodowym i sprawach osobistych, a to oznacza, że nie mogę już poświęcać serwerowi tyle czasu co dawniej. Jest to naturalna konsekwencja zmian w moim życiu. 
Aby dostosować się do nowej rzeczywistości zamierzam przebudować MW. Rozważanych jest kilka opcji, a jedną z nich przedstawię poniżej.
 
Co oznaczałaby ta restrukturyzacja? W dużym skrócie, zamknięte zostaną wszystkie serwery z wyjątkiem Survivalu. Sam Survival zostanie w pewnych obszarach uproszczony i będzie podobny do serwera znanego z początków MW, ale przy jego przygotowywaniu i prowadzeniu zostaną wykorzystane doświadczenia z ostatnich 5-ciu lat działania MW, aby uczynić serwer możliwe najbardziej wydajnym i oferującym możliwie wysoką jakość gry. Nie będzie już podziału serwera na edycje. 
Serwer w nowym kształcie będzie mniej skomplikowany w prowadzeniu i tańszy w utrzymaniu.
Wprowadzone zostaną pewne zmiany w strukturze administracji, aby zwiększyć również jej wydajność pomimo ograniczonej aktywności głównego administratora (czyli mnie). 
To na razie wstępne założenia, żadne konkretne działania jeszcze nie zostały podjęte. Zaznaczam też, że nie jest jeszcze pewne, że taki uproszczony serwer w ogóle powstanie, a nakreśliłem podstawowe elementy których można by się po nim spodziewać w przypadku jego realizacji. Rozważam również inne opcje. To co ostatecznie stanie się z MW i w jakim wymiarze będzie ono nadal funkcjonowało po zakończeniu V edycji zależy od uzgodnień w administracji.

W przypadku podjęcia się realizacji powyższego scenariusza należy spodziewać się, że przez pewien czas po zakończeniu obecnej V edycji MW nie będzie możliwości gry. Jak długi będzie to czas jeszcze nie wiem, ale zakładam, że w najmniej optymistycznym scenariuszu przerwa trwałaby maksymalnie kilka miesięcy. 

Można również oczekiwać, że w czasie przerwy w działaniu serwera będą pojawiały się kolejne ogłoszenia ze szczegółami dotyczącymi przyszłości MINEWORLD.





Osoby, które są zainteresowane udostępnieniem swoich wybranych działek z serwerów Survival / Creative / SkyBlock w postaci plików .schem mogą napisać do mnie lub (lepiej) do innych uprawnionych osób z administracji, które znajdą na to czas.
Zawartość plików .schem można wkleić na świat przy użyciu WorldEdita, którego normalnie nie ma w trybie jednoosobowym. 
[Obrazek: spawn4edy1.gif]




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości