Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


Ankieta: Czy jesteś za przeprowadzeniem testu wiedzy?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
100.00%
12 100.00%
Nie
0%
0 0%
Razem 12 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Test wiedzy o MineWorld

#21

(29-04-2017, 17:14 PM)N_Thinker napisał(a): Mam taki pomysł: jeśli uda nam się stworzyć dość dużo pytań, to można by zrobić dwa testy np.: piątek o 20:00 i w sobotę o 19:00. Oczywiście jeśli jedna osoba wygra w pierwszym, to nie może dostać nagrody za drógi, a nagroda przypadłaby osobie następnej po niej.

Po co niepotrzebnie komplikować? Zrujnować koncepcję, która daje każdemu taki sam poziom trudności testu dzięki identycznemu zestawowi pytań i eliminuje większe możliwości oszustw. Test jest tworzony w sposób właśnie taki, by wszyscy napisali go o tej samej porze i nie warto zastanawiać się nad "drugim testem". A co, jak ktoś w drugi termin nie będzie mógł? Zrobimy trzeci test? I kolejne kilkadziesiąt pytań, które siłą rzeczy będą się powielały oraz będą o wiele trudniejsze, bo nie ma takiego materiału, by wymyślać na poczekaniu równie dobre pytania co w pierwszym teście. To złe rozwiązanie. Zdumiewające jest to, że nie znając dnia testu już ktoś z góry jest w stanie stwierdzić "będę miał problem" i nie będzie w stanie znaleźć tych 10-15 minut  -  nie twierdzę, że tak nie może być, ale w takim razie musi być to grubsza sprawa, na którą to nie mamy wpływu i nie ma sensu robić takich zmian dla pojedynczych przypadków (jak do tej pory nikt oprócz maciego nie zgłaszał możliwych "problemów", a brak odezwy jest traktowany jako gotowość na proponowany termin).  Poza tym jak pisałem wcześniej nie jest wymagany dostęp do komputera, by sprawnie wziąć udział, wystarczy telefon/tablet - duże ułatwienie, a godzina jest z pewnością bardzo wygodna dla większości osób.  Kolejna rzecz - to nie ostatni test i jak ktoś go przegapi to będzie miał szansę w kolejnym teście na nowej edycji.

Kończąc pragnę poinformować, że jestem bliski przygotowania strony i wkrótce ogłosimy dzień, w którym odbędzie się test. Będzie to minimum 2 tygodnie przed samym testem. Godzina startu testu będzie w okolicach 20:00-20:30 (dokładna godzina będzie podana w ogłoszeniu). Myślę, że to dobry kompromis.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]

#22

Test zostanie przeprowadzony 20.05.2017r. (sobota) o godz. 20:30.
Czas trwania testu: 10 minut
Ilość pytań: 40

Strona testu: http://test.mineworld.pl
[Obrazek: spawn4edy1.gif]




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości