Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


Usunięcie koxów ze sklepu

#1
Pytanie 

Witam!
W tym wątku chciałabym zaproponować usunięcie ze sklepu Mineshop i sms enchantowanych złotych jabek, czyli "koxów".
Od pewnego czasu widze, że dużo osób kupuje koxy w ogromnych ilościach i często używa ich podczas bitew (1-4 koxów na ok 30 sek!) co według mnie psuje całą walkę. W sklepie Mineshop koxy są całkiem tanie, przez co większość osób ma łatwy dostęp do ok. 30 sekundowej "nieśmiertelności" podczas walki. W sklepie sms też można kupić dużą ilość tych jabłek, więc w niektórych przypadkach walka polega na tym, kto więcej pieniędzy wydał na grę. Według mnie Mojang usunął crafting koxów, aby zapobiec walce na bogactwo i sprawić, żeby wynik bitwy polegał na umiejętnoścach gracza. Oczywiście, jak niektórzy wiedzą, po usunięciu craftingu koxów gracze nie stracili do nich dostępu, ponieważ można je znaleźć w opuszczonych kopalniach.

Mam nadzieję, że inni gracze też wypowiedzą się w tej sprawie.


#2

Ja byłbym za zwiększenie ich wartości kupna w sklepie. Aktualnie wartość ta wynosi 2000 tak? Co byś powiedziała o zwiększeniu jej 8-io krotnie - do 16000 MC za 1-ną sztukę?

#3

To z kolei dało by przewage tylko najbogatszym graczą a tym słabszym "koxowniką" utrudniło by życie. Kox kosztuje w sklepie na serwerze 3000 MC więc prawdą jest że każdy może go kupić bez większego wysiłku. Taki nieduży wydatek daje graczowi naprawde dużą przewage na tą krótką chwile. To wykorzystują ci nieco słabsi gracze żeby pokonać tych którzy mają za silne itemy aby pokonać ich zwyczajnie wręcz. A gdyby cena koxa wynosiła 16000 MC to właśnie tylko ci najbogatsi (najczęście najsilniejsi) gracze mieliby taką przewage.

Podwyższenie tak drastycznie ceny osłabiło by bardzo graczy dysponujących kilkoma lub kilkunastoma tysiącami Minecoins ale dla tych graczy co mają ponad 100000 MC było by szansą na bycie jeszcze silniejszymi przez koxy których już by nie mieli ci biedniejsi gracze. Problem znaczenia pieniądza byłby jeszcze większy :/

Moim zdaniem lepsze już byłoby WYCOFANIE KOXA ZE SKLEPU A DANIE MOŻLIWOŚCI SCRAFTOWANIA GO Z BLOKÓW ZŁOTA. Dlaczego? Otóż kupienie 8bloków złota to jest duży wydatek, więc kox wymagał by dużego wkładu pieniędzy - wręcz nieopłacalnego wkładu pieniędzy na takie "obżeranie się" nim. Taka opcja dała by możliwości graczą którzy poszukują złota i kopią za nim lub zdobywają w netherze itd. - przykładni Minecraftowicze mieli by większe szanse i możliwości a na wygraną w pvp nie miały by już takiego wpływu pieniądze.
[Obrazek: ezgif.com-resize_2.gif]

#4

Ja myślę że można np:
10zł sms za 32 koxów?
[Obrazek: index-hero-og.088fb7996b03.jpg]

#5

Cytat:Ja myślę że można np:

10zł sms za 32 koxów?
Poli chodziło właśnie o to, żeby usunąć je z sklepu MineWorld.

Cytat:Moim zdaniem lepsze już byłoby WYCOFANIE KOXA ZE SKLEPU A DANIE MOŻLIWOŚCI SCRAFTOWANIA GO Z BLOKÓW ZŁOTA. Dlaczego? Otóż kupienie 8bloków złota to jest duży wydatek, więc kox wymagał by dużego wkładu pieniędzy - wręcz nieopłacalnego wkładu pieniędzy na takie "obżeranie się" nim. Taka opcja dała by możliwości graczą którzy poszukują złota i kopią za nim lub zdobywają w netherze itd. - przykładni Minecraftowicze mieli by większe szanse i możliwości a na wygraną w pvp nie miały by już takiego wpływu pieniądze.
Też tak uważam. Nie byłoby to tanie więc i gracze musieliby się nalatać. Do craftingu potrzebne by było: 1 refil na środku i wokoło bloki złota. Zobaczymy co na to Nasi Admini.
[Obrazek: ebb6b706d73d2.png]

#6

Cytat:Moim zdaniem lepsze już byłoby WYCOFANIE KOXA ZE SKLEPU A DANIE MOŻLIWOŚCI SCRAFTOWANIA GO Z BLOKÓW ZŁOTA. Dlaczego? Otóż kupienie 8bloków złota to jest duży wydatek, więc kox wymagał by dużego wkładu pieniędzy - wręcz nieopłacalnego wkładu pieniędzy na takie "obżeranie się" nim. Taka opcja dała by możliwości graczą którzy poszukują złota i kopią za nim lub zdobywają w netherze itd. - przykładni Minecraftowicze mieli by większe szanse i możliwości a na wygraną w pvp nie miały by już takiego wpływu pieniądze.
Co do dodania craftingu to raczej nie miałbym nic przeciwko. Zwiększyłoby to znaczenie złota na serwerze.   W sklepie nowej edycji nie będzie bloków złota/żelaza/itd. tylko sztabki, ceny będą wyższe w porównaniu z obecnymi co jest jednym z przygotowywanych elementów utrudnienia gry. Nie zmieni to jednak faktu, że jak kogoś wyraźnie stać na wysokie wydatki to i tak sobie kupi te złoto/minecoinsy/ w sklepie jeśli będzie zależało mu na czasie.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]

#7

W sumie bloki nie są złym pomysłem
[Obrazek: index-hero-og.088fb7996b03.jpg]

#8

(29-05-2017, 17:57 PM)Damexti napisał(a): W sumie bloki nie są złym pomysłem

Napewno lepszym niż obniżenie ceny koxów.


#9

Pola, to, że gracz jest bogaty czy biedny zależy od jego majątku to prawda. Po podwyżce cen tylko bogaci gracze będą mieli dostęp do ekskluzywnych itemów i to też prawda.
Mam do ciebie pytanie: Jak gracze stają się bogaci?

#10

Ale że na serwie czy w realu?





Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości