Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


Dobra zmiana dla aukcji

#1

Witam,
Więc aukcje aktualnie wyglądają tak:
[Obrazek: xOZk3DE.png]
Proponuję by dla graczy została dodana większa ilość miejsc wystawianych przedmiotów na raz.
To jest skierowane do osób, które chcą sprzedawać swoje wyroby te "tańsze"(bloki, jedzenie, ozdoby, itp.) ale i nie tylko rzecz jasna. Według mnie największy problem tkwi w tym, że gracze wolą sprzedać swoje wyroby hurtowo w sklepie(spawn), bo a aukcji jest tylko jeden slot. Zauważyłem, że gracze, którzy maja przedmioty unikatowe(których nie da się sprzedać w sklepie), że również nie wystawiają, dlaczego? Nie mam pojęcia. Może gracz woli wystawić cztery/pięć przedmiotów na raz, niż jeden na raz...
W tej sprawie pakiet aukcjonera w sklepie premium nic nie pomoże. Ponieważ, to działa w jedną stronę, ja chcę również szukać okazji do kupna czegoś, a jak jest tak mało przedmiotów to ciężko.

Zauważyłem, że sporo osób pyta na czacie jak dodać przedmiot na aukcje. Brakuje mi informacji jak wystawić ów przedmiot w informacji jaką wypuszcza serwer -
[MineWorld] Wystawiaj przedmioty na aukcje, handluj z innymi - /aukcje & /ak. 
Wiem, że wszystko jest opisane pod komendą /aukcje, lecz może taka wersja byłaby lepsza? 
[MineWorld] Wystawiaj przedmioty na aukcje, handluj z innymi - /aukcje & /ak, Wpisz /sprzedaj [cena] [ilość] lub /licytacja [cena] [ilość]. Trzymany przedmiot trafi na aukcje!

Ta zmiana i powiększenie ilości slotów moim zdaniem, powinna poprawić sytuacje na aukcji.
Co o tym sądzicie?

#2

Zgadzam się, ale pomysl chwile.
Ktos bedzie mogl zaspamic cale /ak 1 przedmiotem w kazdym slocie, np: 1 dirt × (ilosc slotu ak) i pare przeglądarek. Ktos moglby zrobic tak z nudów albo wkurzac administrajce.
Lepiej by bylo, żeby ilość przedmiotów, którą mogłby wrzucić 1 gracz na /ak to 10 [>)---(<] można też wykupić usluge że można sprzedać aż 100 :v

#3

@up: Jeśli już to na pewno nie do 10, 3-5 to max. Na naszym serwerze to będzie dużo.

Gracze mają dodatkowo wiele innych możliwości handlu z innymi graczami. Sprzedawanie wielu rzeczy w sklepie jesrt nieopłacalne w porównaniu z wystaiwieniem na aukcji, mając choćby ten 1 slot mądry gracz wykorzysta go na swoją korzyść. Po wystawieniu aukcji możnaby jeszcze o niej informować od czasu do czasu na czacie
i kupiec się znajdzie.


 
Cytat:Zauważyłem, że gracze, którzy maja przedmioty unikatowe(których nie da się sprzedać w sklepie), że również nie wystawiają, dlaczego? Nie mam pojęcia. Może gracz woli wystawić cztery/pięć przedmiotów na raz, niż jeden na raz...


Jak ktoś ma wolny slot na aukcje to go zazwyczaj wykorzystuje, a nie, że dlatego iż ma kilka zbytecznych przedmiotów to nie wystawi żadnego mając wolny slot. Obserwuję dosyć często aukcje i widzę graczy, którzy z tego korzystają. Rozmawiałeś z aktywnymi graczami na ten temat?
[Obrazek: spawn4edy1.gif]

#4

Jak ktoś chce sprzedać coś w wiekszej ilości to sporo z przedmiotów można sprzedać w sklepie , z resztą można się ugadać z ludźmi i wymienić bezpośrednio a jak ktoś ma coś co uważa za naprawdę wartościowe i może się sprzedać i boi się że zostanie oszukany to wystawia na /ak i raczej nie wymaga to sporej ilości miejsc na aukcjach a aktywności na serwerze i nawet to 1 miejsce może wystarczyć żeby mieć spory obrót.
Polecam przyglądać się aukcjom regularnie, jest mało przedmiotów bo schodzą a nie dlatego że nikt nie chce wystawiać Uśmiech

#5

Jak chcecie wystawiać więcej przedmiotów to dokupcie pakiet aukcyjny na 100przedmiotów- jest bardzo tani.
[Obrazek: giphy.gif][Obrazek: SMdgx4w.gif]

#6

Cytat: 
Cytat: napisał(a):Zauważyłem, że gracze, którzy maja przedmioty unikatowe(których nie da się sprzedać w sklepie), że również nie wystawiają, dlaczego? Nie mam pojęcia. Może gracz woli wystawić cztery/pięć przedmiotów na raz, niż jeden na raz...
Jak ktoś ma wolny slot na aukcje to go zazwyczaj wykorzystuje, a nie, że dlatego iż ma kilka zbytecznych przedmiotów to nie wystawi żadnego mając wolny slot. Obserwuję dosyć często aukcje i widzę graczy, którzy z tego korzystają. Rozmawiałeś z aktywnymi graczami na ten temat?

Cytat:Jak ktoś chce sprzedać coś w wiekszej ilości to sporo z przedmiotów można sprzedać w sklepie , z resztą można się ugadać z ludźmi i wymienić bezpośrednio a jak ktoś ma coś co uważa za naprawdę wartościowe i może się sprzedać i boi się że zostanie oszukany to wystawia na /ak i raczej nie wymaga to sporej ilości miejsc na aukcjach a aktywności na serwerze i nawet to 1 miejsce może wystarczyć żeby mieć spory obrót.

 Dobra zmiana dla aukcji, chcę byście zwrócili uwagę na ten fragment:

Cytat:Proponuję by dla graczy została dodana większa ilość miejsc wystawianych przedmiotów na raz.
To jest skierowane do osób, które chcą sprzedawać swoje wyroby te "tańsze"(bloki, jedzenie, ozdoby, itp.) ale i nie tylko rzecz jasna. Według mnie największy problem tkwi w tym, że gracze wolą sprzedać swoje wyroby hurtowo w sklepie(spawn), bo a aukcji jest tylko jeden slot.
Wytłumaczę jaśniej, chcę aby gracze zaczęli wystawiać mniej wartościowe przedmioty, na których mogą zarobić więcej pieniędzy niż sprzedając w sklepie spawna. Chcę by przedmioty niby "śmieci" trafiały na aukcje.
Leci przykład:

Kod:
Sklep Spawn:
Mączka kostna: buy 2000m/64
Mączka kostna: sell 50m/64

Gracz "X" zdobył mączkę kostną i widzi, że nie opłaca mu się sprzedać na spawnie. Postanawia
sprzedać mączkę na aukcji.

Aukcja gracza "X":
Mączka kostna sell 1000m/64

Gracz "Y" potrzebuje mączki kostnej porównuje ceny w sklepie u i gracza "X". Gracz "Y"
postanawia kupić mączkę u gracza "X", bo mu się to opłaca.

W tej sytuacji dwie osoby odnoszą korzyści. Lecz taka transakcja wyniknie niesamowicie rzadko ponieważ gracz "X" posiada tylko jeden slot żeby dostosować swoją ofertę do gracza "Y". Według mnie, więcej slotów - większa szansa na takie transakcje.

Cytat:Jak chcecie wystawiać więcej przedmiotów to dokupcie pakiet aukcyjny na 100przedmiotów- jest bardzo tani.

Jest to jakieś rozwiązanie, ale korzyść odniesie jedna osoba, a nie społeczność. Nie będę kazał ludziom kupować pakiety aukcyjne, bo chcę coś od nich kupić.

#7

Zwiększyłem liczbę sprzedaży/licytacji dla graczy do 3.
Ogłoszenie o aukcjach również uległo zmianie.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości