Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


"PLATYNOWY PORADNIK" - Elytra

#1
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-02-2020, 00:12 AM przez Lelouch.)

Wiem, że ciężko jest zdobyć najpotężniejszą elytrę na naszym serwerze, dlatego postanowiłem zrobić poradnik, który ułatwi Wam zadanie. 

Pełną listę składników (na zdobycie poszczególnych platynowych itemów - wszystko) znajdziecie TUTAJ

Zalecam wszystkim zacząć od obejrzenia powyższej listy, żeby się nie pogubić w poradniku i wiedzieć co (oraz dlaczego) będzie nam potrzebne.

Mały wstęp, który poda nam lokację głównego bossa (potrzebną przy tworzeniu przedmiotu "Platynowe Skrzydła"):
- "Opętany Kapłan" - /warp bossy i wybrać odpowiednio oznaczony portal (nawiedzony cmentarz), a następnie wejść do kościoła.

UWAGA - nie można zmieniać nazwy DOWOLNEGO przedmiotu z listy składników, bo takie działanie UNIEMOŻLIWI wytworzenie specjalnego cratfingu, czyli item stanie się BEZUŻYTECZNY.

*PRO TIP* - świetnym narzędziem będzie miecz z zaklęciem "Pogromca Nieumarłych V", a w szczególności z miksturą siła II - wtedy łatwiej nam będzie zabijać bossy szkielet/zombie 1-5 lvl, a także głównego bossa "Opętany Kapłan".Platynowe Skrzydła różnią się od innych platynowych itemów pewnym faktem, a mianowicie - są tworze od razu, bez wcześniejszego tworzenia itemów specjalnych.

1280x pióro - najwygodniejszym rozwiązaniem jest expiarka z kilku spawnerów, które są ustawione na moby "kurczak". Zabijamy pojawiające się kurczaki i zbieramy pióra.

Alternatywnym i równie efektywnym (co expiarka) rozwiązaniem dla piór będzie przygotowanie hodowli kurczaków i powiększanie jej - celem jest zbieranie piór, które z nich dropią. Rozmnażamy kurczaki i przy pokaźnej ilości - zabijamy nadmiary, rozmnażamy ponownie i zbieramy pióra.

Warto zachować hodowlę kurczaków, bo ogromne ilości strzał (a z piór można zrobić strzały) są także potrzebne do stworzenia Platynowego Łuku. Zbieramy, zbieramy i jeszcze raz - zbieramy.

32x błona fantoma - fantomy respią się na całym sv, są dość częstymi mobami, ale jeśli ktoś jest niecierpliwy...zawsze może się udać na /warp bossy i wybrać portal "Wyspa Strachów" i udać się do gór, bo często się tam pojawiają  fantomy. 

1x elytra (zwykła) - udajemy się na /warp portale i wybieramy portal do kresu, a następnie poszukujemy statków w kresie, w których można znaleźć elytrę. Zawsze można też kupić elytrę na /warp sklep (lub od dowolnego gracza na /ak).

Mroczne Skrzydła - to jedyny "ciężki" drop, który może sprawić jakiś kłopot. Item ten dropi z głównego bossa "Opętany Kapłan". Boss nie powinien sprawić problemu, a drop jest tylko kwestią czasu - wytrwałym się uda!

32x diament - przy innych platynowych itemach (gdzie wymagane były kosmiczne ilości diamentów) podałem specjalne metody na szybkie zbieranie diamentów, dlatego zachęcam do zapoznania się z nimi. W przypadku Platynowych Skrzydeł...ilość to zabawne 32 diamenty, dlatego wierzę, że poradzicie sobie ze standardowym kopaniem diamentów (najlepiej na poziomach o wyskości 5-11) i z kilofem o zaklęciu "Szczęście III". Myślę, że lepiej będzie zerknąć do innych poradników i te 32 diamenty zebrać właśnie tamtą metodą, o ile zamierzacie też zrobić pozostałe platynowe itemy. Jeśli jesteście zainteresowani tylko skrzydłami - nie musicie korzystać z tamtej metody.

16x odłamek platyny - odłamki te zdobywa się kopiąc kamień (stone), ale należy pamiętać o tym, że kilof nie może mieć zaklęcia "Jedwabny dotyk", bo wtedy nigdy nie wypadną odłamki. Najlepszym kilofem będzie zdecydowanie węgielny kilof (lub diamentowy "Wydajność VI" z osiągnięcia "Król kamienia" za wykopanie 100000 kamienia). Można rozważyć stoniarkę, czyli zbudowaną maszynę, która nam będzie automatycznie generować kamień.

3x Malachitowa Tarcza - crafting tej tarczy można znaleźć TUTAJ. Jeśli chodzi o malachit, który jest niezbędny do scraftowania tej tarczy - nie ma wielkiej filozofii, zabijamy bossy zombie/szkielet/pająk/enderman/itp 1-5 lvl. Pamiętajmy, że wyższy level bossa będzie równoznaczny z wyższą szansą na wydropienie malachitu. Warto się udać na /warp bossy, wtedy na pewno pójdzie szybciej.

32x złote jabłko (refil) - złote jabłka można zdobyć na wiele sposobów. Jedną z możliwości jest wymienianie się z osadnikami (własnymi lub na /warp npc), którzy posiadają jabłka. Po zebraniu odpowiedniej ilości jabłek przyjdzie czas na połączenie ich ze sztabkami złota, czyli etap zamiany w refile. Złoto można zdobyć sposobem, który opisałem w poradniku o Platynowym Mieczu (gdzie trzeba było zebrać 32 sztuki złotych bloków dla rękojeści). Jabłka oprócz wymian z osadnikami można zdobyć w sklepie, kupując je u npc na /warp sklep i połączyć ze swoim złotem. We wcześniej wspomnianym sklepie można też kupić gotowe refile, ale wiąże się to z odpowiednio wyższymi kosztami.

Wszystko gotowe? Pewnie poszło gładko, nadeszła pora na odebranie Platynowych Skrzydeł.


Żeby stworzyć ten item - udajemy się na /warp bossy i podchodzimy do kowala, a następnie wybieramy Platynowe Skrzydła (oddając przy tym zebrane na nie materiały)....przywołałeś je.

[Obrazek: platynoweskrzydla.jpg]

Mierzą wysoko...


[Obrazek: Sygnatura_FINAL.png]
Odpowiedz

#2

PLATYNOWE ITEMY JUŻ SĄ DOSTĘPNE W GRZE - POWODZENIA!
[Obrazek: Sygnatura_FINAL.png]
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości