Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


[Propozycja] Limiter bytów bloków

#17

Skoro wątek jest otwarty do dyskusji to i ja skorzystam i się wypowiem w tym temacie.

Zacznę od małej dygresji odnośnie modyfikacji głównego wątku. Dobrym pomysłem wydaje mi się, żeby jeżeli są nakładane jakieś zmiany odnośnie zmiany limitów to, żeby były one podawane obok starych wartości. Nie każdy musi śledzić wątek na bieżąco i mogą się pojawić niejasności w stosunku do komentarzy odnoszących się do starych wartości mam tu na myśli np.

Cytat:Mogę uznać jeszcze za bezpieczną zmianę proponowanego limitu dla tłoków i lejów na 1.5- lub 2-krotność obecnej wartości. ~MiroTcz

Gdzie ta wypowiedz tyczyła się wartości 24 a nie jak jest teraz 48 dla tych przedmiotów.
Prosta zmiana na formę np. "Spawnery – 4 6 sztuk" powinno wystarczyć.

Wracając jednak do rzeczy. Postaram się odnieść do każdej z zaproponowanych wartości oraz uzasadnić decyzje w miarę możliwości.

Tabliczki (aktualnie 16 sztuk) – proponuję zwiększyć ilość do co najmniej 24 z tego względu, że tabliczek używa się głównie do przekazywania jakiejś formy pisanej i jeżeli nie mówimy tu o podpisaniu pomieszczeń typu „WC”, „Gabinet XYZ”, „magazyn” etc. to przeważnie zawarcie już nawet jednego zdania często kończy się użyciem co najmniej 2 tabliczek. A co dopiero kiedy chcemy spisać takie rzeczy jak np. regulamin miasta, zasady gry, rankingi. Oczywiście są to elementy z natury dość kompaktowe i jest duża szansa, że znajdować będą się na jednym chunku.

[Obrazek: 2019-03-23-01-25-03.png]

Drugim sposobem wykorzystania który przychodzi mi na myśl jest podpisywanie skrzyń w magazynie, gdzie raczej szybko zostanie przekroczony obecny limit. Jednakże nawet 2 krotne zwiększenie ciągle uniemożliwi tworzenie nieoptymalnych dekoracji takich jak ta:

[Obrazek: 2019-03-23-00-53-45.png]
 
Dodatkowo pozostaje jeszcze kwestia jak to będzie liczone przy tworzeniu sklepów, zabezpieczeń na drzwi czy skrzynie.

Statywy alchemiczne (aktualnie 16 sztuk) – zredukowałbym tę wartość do 8 z tego względu, że osobiście nie widzę większej potrzeby ich wykorzystywania w większych ilościach nawet przy automatyzacji.

Stoły do zaklęć (aktualnie 16 sztuk) – z podobnych powodów co powyżej zredukowałbym do 4-8.

Detektory światła dziennego (aktualnie 16 sztuk) – zamieniłbym to nawet do wartości max 4 z tego względu, że przy redstownowych mechanizmach więcej niż 1 to redundancja w 99% przypadków a jako blok dekoracyjny jest niezwykle obciążający z tego względu, że wymaga ciągłej aktualizacji siły sygnału emitowanego przez blok.

Stojaki na zbroję (aktualnie 12 sztuk) – zwiększyłbym do 16 z tego względu, że poza oczywistą funkcją jaką jest prezentacja zbroi można ich używać w sprytny sposób do dekoracji. Dlatego uważam, że przydało by się nieco więcej tych stojaków.

Bloki związane z redstonem {Leje (48), Tłoki (48), Komparatory (24)} – Najchętniej nie chciałbym ich ograniczać, ale aktualne wartości wydają się być rozsądne. Ewentualnie można by zwiększyć do 64 dal lejów i tłoków, żeby na pewno nie zabrakło ich przy bardziej skomplikowanych systemach.

Pozostałe elementy z sekcji „Limity indywidualne” {Głowy (16), Sztandary (16), Spawnery (4), Doniczki (16), Łóżka (16), Magiczne latarnie (8)} – uważam za odpowiednio zbalansowane względem ich obciążania a zastosowaniami.

Co się tyczy limitów dla określonych kategorii:

Kategoria [Piece, Podajniki, Dozowniki] (aktualnie 24 sztuki) – Nie wiem co skłoniło do takiego połączenia tych bloków w jedną grupę, ale wydaje mi się, że piec do niej nie pasuje. Z tego względu, że piece mają wiele zastosowań oddzieliłbym je od reszty pozostawiając je z limitem 24. Jednakże pozostałe dwa elementy zredukowałbym do wartość wspólnej 16 sztuk z tego względu, że nie jest wymagana aż taka ilość tych elementów na jeden chank.
Kategoria [Szafy grające, bloki dźwiękowe] (aktualnie 16 sztuk) – pomijając zastosowania dekoracyjne przychodzą mi do głowy jedynie dwie formy zastosowania pierwszą z nich jest prosty dzwonek/alarm, który spokojnie się zmieści w limicie. Jednakże, jeżeli ktoś już sięga, bo ten stosunkowo rzadko wybierany blok to raczej chce zrobić jakąś melodie a z względu zasięgu dźwięku wydawanego przez te bloki (48 bloki) oraz często spore rozmiary bardzo istotna jest tu kompaktowość tego typu konstrukcji z tego względu zwiększyłbym ilość do min 32 sztuk. 
Poniżej umieszczam przykład tego co opisałem

[Obrazek: 2019-03-23-01-07-22.png]

Kategoria [Ramki na przedmioty, obrazy] (aktualnie 48) – Na pewno będzie to dotkliwe ograniczenie, jednakże wydaje się być to wartość rozsądna.

Kategoria [Skrzynie, Shulkerboxy, Skrzynie Kresu] (aktualnie 48 sztuk) – Zdecydowanie to elementy z tej kategorii pewnie najbardziej obciążają serwer z względu na sporą ilość danych do przechowania. Dlatego postaram się wypowiedzieć nieco szerzej względem tej kategorii. 
Po pierwsze zacznę od końca  Język  

Skrzynia kresu - w porównaniu do reszty nie przechowuje ona informacji o zawartości, bo ta jest zależna od osoby otwierającej. W dodatku jedyne co robi to wyświetla niewielką ilość cząsteczek, poza tym zarówno w formie dekoracyjnej jak i użytkowej nie widzę większej potrzeby stosowania tego bloku ponad 4-8 sztuki. Jednakże z tego względy, że raczej nie jest to zbytnio wykorzystywany blok to podważałbym zasadność jego ograniczania.

Shulkerbox – Zacznijmy od tego, że ich główną zaletą jest możliwość transportowania itemów w nich zawartych a robi się to albo z punktu ich zbierania (farma, kopalnia itp.) do magazynu albo z magazynu na plac budowy, dlatego nie parowałbym ich z skrzyniami w jednej kategorii zapobiegnie to sytuacji, kiedy nie mogę rozładować/załadować Shulkerboxów w magazynie co było by niezwykle irytujące, jednakże ograniczył bym ich ilość do 16 sztuk na chunk.

Skrzynia – Po pierwsze dodałbym tu jeszcze Skrzynie-pułapkę jako jedna kategoria z tego względu, że można by obchodzić w ten sposób to ograniczenie. Dodatkowo z tego względu, że struktura jaką jest magazyn raczej powinna być kompaktowa z tego względu zastanawiałbym się czy nie zwierzyć limitu do 64 jako przykład podam swój magazyn, w którym i tak nie za bardzo się mieszczę a który składa się z 80 skrzyń które zajmują powierzchnię jednego chunka. 

[Obrazek: 2019-03-23-03-48-40.png]

W przypadku zwiększenia tej wartości radziłbym odpowiedni zwiększyć wartości tabliczek oraz ramek na przedmioty.

Podsumowując zamieniłbym tą kategorie na następujące elementy:
  • Kategoria [Skrzynie, Skrzynie-pułapki] - 48-64 sztuk
  • Shulkerbox - 16 sztuk
  • Skrzynia kresu – nie ograniczał, a jeżeli już to do 4-8 sztuk
Dodatkowo zapraszam do zapoznania się z wątkiem w którym podaje sposób optymalizacji bloków bytów skrzyń tu ->[PROPOZYCJA] Mniej lagów, więcej miejsca
[Obrazek: syknatura-1.png]

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[Propozycja] Limiter bytów bloków - przez MiroTcz - 14-03-2019, 11:18 AM
RE: [Propozycja] Limiter bytów bloków - przez Naten_13 - 14-03-2019, 22:00 PM
RE: [Propozycja] Limiter bytów bloków - przez Damonte - 15-03-2019, 19:10 PM
RE: [Propozycja] Limiter bytów bloków - przez MiroTcz - 15-03-2019, 19:14 PM
RE: [Propozycja] Limiter bytów bloków - przez Damonte - 15-03-2019, 19:18 PM
RE: [Propozycja] Limiter bytów bloków - przez MiroTcz - 15-03-2019, 19:20 PM
RE: [Propozycja] Limiter bytów bloków - przez Naten_13 - 15-03-2019, 19:20 PM
RE: [Propozycja] Limiter bytów bloków - przez Damonte - 15-03-2019, 19:33 PM
RE: [Propozycja] Limiter bytów bloków - przez MiroTcz - 17-03-2019, 08:55 AM
RE: [Propozycja] Limiter bytów bloków - przez Damonte - 17-03-2019, 09:39 AM
RE: [Propozycja] Limiter bytów bloków - przez rilane - 19-03-2019, 21:24 PM
RE: [Propozycja] Limiter bytów bloków - przez MiroTcz - 20-03-2019, 10:59 AM
RE: [Propozycja] Limiter bytów bloków - przez rilane - 20-03-2019, 20:37 PM
RE: [Propozycja] Limiter bytów bloków - przez MiroTcz - 22-03-2019, 10:17 AM
RE: [Propozycja] Limiter bytów bloków - przez Rodriqez - 23-03-2019, 06:22 AM
RE: [Propozycja] Limiter bytów bloków - przez rilane - 24-03-2019, 22:16 PM



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości